می‌توانستیم با کمی دقت ترور شهید فخری‌زاده را ناکام بگذاریم

سخنگوی دولت گفت: در مورد ترور شهید فخری‌زاده، سازمان‌های جاسوسی زیر پوشش ما قرار داشتند و محل وقوع ترور پیش بینی شده بود و کمی با دقت، می‌توانستیم این جنایت را ناکام بگذاریم.

به گزارش مشرق،  علی ربیعی سخنگوی دولت پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری با خبرنگاران که در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، به شهادت محسن فخری‌زاده اشاره کرد و گفت: روز جمعه حادثه تلخی به روشی بزدلانه جامعه ایران را متأثر کرد. دولت شهادت فرزند جامعه علمی ایران را به مقام معظم رهبری، مردم شریف و صبور، جامعه علمی کشور و خانواده ایشان تبریک و تسلیت عرض می‌کند.

ربیعی افزود: این ترور وحشیانه، پدری را از خانواده خود، دانشمندی را از جامعه دانشگاهی و شهروندی افتخار آفرین را از ملت ما گرفت اما هرگز نخواهد توانست به هدفی فراتر از این دست بیابد.

دانش هسته‌ای و دفاعی ترور شدنی نیست

وی ادامه داد: قطعاً تروریست‌ها به اهداف خود نخواهند رسید. دانش هسته‌ای و دفاعی ما ترور شدنی و برگشت پذیر نیست. مردم ما هم نه تنها متأثر از عملیات روانی این ترور قرار نگرفتند بلکه هوشمندتر و متحدتر نسبت به منافع ملی و در برابر دشمنان واقعی ملت ما شده اند.

بیشتر بخوانید:

واکنش ربیعی به ترور شهید فخری زاده

سخنگوی دولت گفت: این ترور نشان داد که کاملاً حساب شده و با برنامه ریزی قبلی برای دستیابی به چند هدف از جمله به هم زدن آرامش روانی جامعه، ناامید کردن مردم از دستیابی به پیروزی در به عقب راندن فشار حداکثری، ایجاد سردرگمی در استراتژی ایران و واداشتن به بازی در زمین دشمن، برهم زدن امنیت منطقه و مسدود کردن روزنه‌های صلح و آرامش، و به هم خوردن فضای امنیت جهانی با توجه به تغییرات پیش رویی که فرصتی برای احقاق حقوق ملت ایران فراهم می‌آورد و این تروریست‌ها خود را بازنده آن می‌بینند، طراحی و اجرا شد.

ربیعی با بیان اینکه تروریست‌ها به ضعف بنیادی خود آگاهند و می‌دانند موتور پیشرفت‌های علمی ایران را نمی‌توانند متوقف کنند، گفت: آنها در مقابل عزم و اراده ایران و ایفای نقش مؤثر در صلح، امنیت و جامعه جهانی و باز داشتن ایران از برخورداری از فناوری صلح آمیز هسته‌ای، اقدامی زبون و حقیرانه سامان دادند.

وی تاکید کرد: تروریست‌ها با شگرد شیطانی سعی در جبران ضعف خود دارند. آنها در همراهی با پادوهای رسانه‌ای خود می‌کوشند با بزرگنمایی اقدام حقارت آمیزشان و لاپوشانی نیات سیاسی پلیدشان به ذهن و اراده ما رخنه کنند که البته چنین اجازه‌ای پیدا نکرده و نخواهند کرد.

سازمان‌های جاسوسی مرتبط با ترور فخری‌زاده زیر پوشش ما بودند

سخنگوی دولت تصریح کرد: برخلاف آنچه گاهی در رسانه‌های بیگانه شنیده می‌شود، در این مورد خاص، سازمان‌های جاسوسی و تروریستی به رغم همه ادعاهای زیاد خود، زیر پوشش ما قرار داشتند و محل وقوع و هدف ترور پیش بینی شده بود و با کمی دقت و رعایت پروتکل‌های حفاظتی می‌توانستیم این جنایت را ناکام بگذاریم.

ربیعی افزود: در همین حال، دستگاه‌های امنیتی مثل همیشه، برای بهبود هرچه بیشتر رویه‌های امنیتی و اطمینان از عدم تکرار این اتفاق‌های ناگوار تمام تلاش خود را بکار خواهند گرفت.

ببینید:

فیلم/ ربیعی: محل وقوع و هدف ترور پیش بینی شده بود

وی تصریح کرد: دولت از همان نخستین ساعت‌های انتشار بیانیات مقام معظم رهبری، بر اساس دو رهنمود ایشان، خود را متعهد کرد که دستور کار خود را در این رابطه بر بسیج تمام قوا برای پیگیری و مجازات عاملان و آمران این جنابت و ثانیاً اطمینان از تداوم راه پرفروغ شهید فخری‌زاده و مجموعه‌ای بزرگ از دانشمندان ما در صنایع گوناگون با شتابی توقف ناپذیر و اراده‌ای راسخ‌تر از قبل، سامان بدهد.

سخنگوی دولت گفت: در راستای این تعهد، این حق برای ملت ایران محفوظ است که پاسخی قاطع که خود، «کیفیت، ابعاد، زمان و مکان آن» را تعیین خواهد کرد داشته باشد.

تعداد بستری‌های کرونایی کاهش پیدا کرده است

ربیعی در ادامه با اشاره به محدودیت‌های کرونایی، اظهار کرد: پس از اعمال تعطیلی‌های گسترده و رعایت رضایت‌بخش مردم آمارها نشان می‌دهد تعداد بستری‌ها کاهش پیدا کرده و روند نزولی دارد.

وی خاطرنشان کرد: با این روند پیش بینی می‌شود مرگ و میر در آینده کاهش خواهد داشت. گزارش‌ها حاکی است اکثر استان‌ها نسبت به هفته‌های قبل وضع بهتری را دارند. نگرانی این روزهای ما در استان‌های جنوبی است.

سخنگوی دولت گفت: به خاطر زمستان دیررس در این استان‌ها همراه با روشن شدن وسایل گرمایشی و بسته شدن پنجره‌ها، جابجایی هوا و تهویه مناسب با مشکل روبرو خواهد شد. بنابراین به شهروندان استان‌های جنوبی توصیه می‌کنیم از اجتماعات فامیلی و غیر ضرور در منازل و محل‌های سربسته خودداری کنند.

ربیعی گفت: در این مرحله برنامه اصلی برای قطع شیوع تمرکز بر روی قطع حرکت ویروس بوسیله مبتلایان است. مجموع مبتلایان حدود ۳ درصد جامعه هستند. شناسایی آنها را شروع کرده‌ایم و ردیابی‌ها برای قطع انتقال و تسری ویروس با شدت ادامه خواهد داشت. از هموطنان مبتلا می‌خواهیم با مراعات، عدم تماس و خود قرنطینه کردن به مسئولیت خود در قبال دیگران عمل کنند.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود انتشار ویروس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را متوقف کنیم. از مردم می‌خواهیم کمک کنند برای کمتر شدن انتقال ویروس. اگر مبتلایان همکاری کرده و قرنطینه را رعایت کنند بدون آسیب به معشیت مردم کار را ادامه خواهیم داد.

میزان فروش نفت نسبت به گذشته افزایش خواهد یافت

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: همچنین بنابر گزارش ارائه شده از بهبود مسیر رشد اقتصادی از فصل دوم ۱۳۹۹ پیش بینی می‌شود که در پایان سال به رغم فشارها و جنگ اقتصادی و با وجود اینکه رشد ارزش افزوده نفت و گاز طبیعی ما کاهش داشته است. در گروه کشاورزی ۲.۱ درصد، صنایع و معاون ۳.۳ درصد، در صنعت ۶.۳ درصد و خدمات ۱ درصد رشد خواهیم داشت.

ربیعی ادامه داد: بنابراین رشد تولید ناخالص داخلی ما به ۱.۱ درصد و رشد ناخالص داخلی بدون نفت ۱.۸ درصد در پایان سال خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: لایحه بودجه هنوز در حال تکمیل است و لذا اجازه دهید بودجه نهایی شود و سپس شاخص‌های بودجه و میزان فروش نفت و قیمت را تشریح کنیم ولی آنچه که قطعی است اینکه دولت سعی می‌کند جبران کاهش قدرت خرید را در حقوق کارکنان و بازنشستگان انجام دهد.

سخنگوی دولت گفت: از سوی دیگر طبیعتاً میزان فروش نفت کشور نسبت به گذشته افزایش خواهد یافت و دولت این درآمد اضافی را صرف سرمایه گذاری‌های زیربنایی و تکمیلی خواهد کرد. بودجه جاری وابسته به نفت نخواهد بود و تلاش شده است که حتی در جاری نیز وابستگی کمتر شود.

ربیعی خاطرنشان کرد: هر چه از نفت به دست آید خرج حمایت از توسعه زیرساختی کشور و حمایت اجتماعی و معیشتی از مردم خواهد شد. بنابراین وابستگی بودجه به ویژه بودجه جاری به نفت افزایش نخواهد یافت.

وی بیان کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ از منابع ناشی از مولد سازی دارایی‌ها، واگذاری شرکت‌ها و افزایش مشارکت مردم در اقتصاد، فروش اوراق مدت دار، فروش اوراق نفتی استفاده خواهد شد.

سخنگوی دولت گفت: نکته مهم این است که باید سیاست انبساطی برای تحرک در اقتصاد ایران در بودجه به کار رود. البته این سیاست انبساطی به هیچ وجه منجر به رشد نفدینگی نخواهد شد.

ربیعی با اشاره به روز جهانی معلولان، گفت: این روز را به همه توان خواهان، جامعه توان خواهان و خانواده آنها تبریک می گویم. بدون شک بهره مندی از فرصت‌های برابر اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بخشی از حقوق مسلم جامعه توان خواهان کشور است.

وی افزود: میزان سیاستگذاری، برنامه ریزی و اقدام مناسب برای این افراد سنجه‌ای است برای دولت‌ها و از طرفی میزان انسانی و اخلاقی بودن یک جامعه نیز به میزان احترام و رعایت حقوق فردی و شهروندی به معلولان عزیز وابسته است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: دولت مبتنی بر نظریه توانمندسازی، برنامه‌های خود را در هفت سال گذشته پیرامون این جامعه مدنظر داشته است. پیشگیری از معلولیت یکی از برنامه‌های مهم دولت بوده است. بیش از ۵/۴ میلیون نوزاد و کودک ۳ تا ۶ سال مورد غربالگری شنوایی و پیشگیری از تبلی چشم قرار گرفته و حدود ۴۰۰ هزار نفر نیز مشاوره ژنتیک دریافت کرده‌اند.

ربیعی گفت: واگذاری بیش از ۱۰۴ هزار واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت و آماده سازی ۳۶ هزار واحد دیگر برای واگذاری و همچنین ۲۵ هزار منزل مسکونی معولال به منظور افزایش دسترس‌پذیری و افزایش استقلال متناسب‌سازی شده است.

وی افزود: ارائه خدمات توانبخشی مبتنی بر جامعه، بیش از ۴۸۰ هزار فرد دارای معلولیت در مناطق روستایی و محروم تحت پوشش قرار گرفتند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه دیروز روز مجلس بود و فردا سالگرد همه‌پرسی تاریخی قانون اساسی است، گفت: این دو مناسبت نمادین نشان می‌دهد که اساس جمهوری اسلامی بر یک اصل بنیادین به نام انتخابات و همه پرسی استوار شده است. یعنی برخلاف اکثر نظام‌های انقلابی قرن گذشته که در دل یک فضای مسلحانه و جنگی متولد شده اند حاکمیت برخاسته از انقلاب اسلامی از همان ابتدا در دل فضای انتخاباتی و همه پرسی شکل گرفت.

ربیعی گفت: فرصت را مغتنم شمرده روز مجلس را به همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی تبریک عرض می‌کنیم. بدون تردید صندوق‌های رأی متنضمن آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل و قانون اساسی ما و نیز تداوم دهنده حضور مردم در اداره امور کشور است.

وی تاکید کرد: ۱۲ آذر روز همه پرسی قانون اساسی است یعنی اینکه ایران میهن قانون اساسی است. هویت ملی ما در چنین روزی با قانون اساسی عجین شد. قانون اساسی نهادی است که در تکوین آن در همه مراحل انتخاباتی و همه‌پرسی، همه ملت با همه رنگ‌ها و تنوعات قومی و سیاسی مشارکت کردند.

سخنگوی دولت گفت: قانون اساسی ظرفیت‌های بالایی دارد که می‌تواند در مواجهه با آزمون‌های زمانه در معرض ظرفیت سازی قرار بگیرد. قانون اساسی کشور ما در حقیقت یک متن مردمی و یک «مردم نامه» درخشان است.

ربیعی تصریح کرد: این سند درخشان از همان ابتدا حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش را یک حق الهی می‌داند. قانون اساسی به این ترتیب یک بار برای همیشه به آن شبهه قرون وسطایی که میان حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش و باور توحیدی، القای تضاد می‌کرده پاسخ تاریخی داده است. حقوق شهروندی روح و بنیاد قاتون اساسی را تشکیل می‌دهد و بنابراین تدوین منشور حقوق شهروندی به تنهایی حکایت از ظرفیت‌های بی بدیل این سند استوار است.

تصمیم‌گیری درباره برنامه هسته‌ای از اختیارات مجلس نیست

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در خصوص طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر اقدام فوری برای لغو تحریم‌ها گفت: در جلسه روز یکشنبه دولت، جناب آقای امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور طرح نمایندگان را در دولت مطرح کرد. اعضای دولت نیز در رابطه با موضوع بحث و بررسی کردند.

وی افزود: به نظر دولت، موضوع از اختیارات شورای عالی امنیت ملی است و مسئولیت هر گونه تصمیم درباره برجام و برنامه‌های هسته‌ای براساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی فراقوه ای بوده است و هیچ نهاد و قوه‌ای به تنهایی نمی‌تواند خارج از این چارچوب اقدام کند و به نظر می‌رسد مجلس هم نمی‌تواند در این موضوعات وارد شود و قطعاً شورای نگهبان در مورد این طرح به این موارد توجه خواهد کرد و به محدودیت‌های قانونی، ملاحظات و مصالح ملی توجه خواهد شد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: آنچه در عنوان طرح نمایندگان آمده، برداشت تحریم‌ها است. انباشت اورانیوم با غنای ۲۰ درصد و همینطور عدم اجرای پروتکل الحاقی منجر به دائمی شدن تحریم‌ها می‌شود، در اینصورت دیگر به مذاکرات هسته‌ای و برجام نیازی نبود.

وی ادامه داد: ما قبل از برجام، پروتکل الحاقی را اجرا نمی‌کردیم و صدها کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰ درصد در اختیار داشتیم اما همچنان ذیل سخت‌ترین تحریم‌های چندجانبه شورای امنیت سازمان ملل متحد بودیم. بنابراین اگر هدف از طرح آنطور که در عنوان آن آمده «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» باشد، بر اساس تجربه‌های پیشین، این طرح شامل کیفیت غنی‌سازی و عدم اجرای پروتکل الحاقی، کمکی به لغو تحریم‌ها نمی‌کند.

سخنگوی دولت اظهار کرد: امروز بیش از ۳ تن اورانیوم غنی شده در اختیار داریم و ماهانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده تولید می‌کنیم که این میزان تقریباً و حدوداً با ظرفیت تولید کشور قبل از برجام برابری می‌کند. بنابراین برجام تأثیری بر حجم و کمیت عددی اورانیوم غنی شده هم نداشته است. به این ترتیب، هیچگونه جای نگرانی نیست. امیدواریم هر تصمیمی گرفته می‌شود، همه جوانب آن سنجیده شود.

وارد نزاع‌های سیاسی بیهوده نخواهیم شد

ربیعی در خصوص سوالی مبنی بر اینکه روز گذشته چندتن از نمایندگان منتقد در جریان بررسی طرح اقدام راهبردی مجلس برای مقابله با تحریم‌ها و یا در قالب توئیت، حملات تندی را علیه دولت مطرح و دولت و رئیس‌جمهور را متهم به «مخابره پیام ضعف به غرب و آمریکا» کردند، نظر شما در خصوص این اظهارات چیست؟ گفت: تصمیم همه ما در دولت و تاکید رئیس‌جمهور این است که وارد نزاع‌های سیاسی بیهوده نخواهیم شد. امروز مساله اصلی عبور دادن سالم مردم رنج کشیده و با زندگی سخت از این جنگ اقتصادی است. مردم به اندازه کافی از تحریم‌ها و جنگ اقتصادی آسیب دیده‌اند.

وی اضافه کرد: متأسفانه این روزها شاهد برخی الفاظ ناشایست نسبت به معتمدین مردم و رهبری هستیم. ارزش والای افرادی همچون آقای ظریف با این سخنان خدشه‌دار نخواهد شد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: متأسفم که عده‌ای فاصله بین نقد و انتقاد و تهمت‌های دروغ آمیز را نمی‌دانند و آداب حکومت‌داری بر مردم را رعایت نکرده و برآیند فضیلت جامعه نیستند. البته خوشحالیم که مردم به این نوع ادبیات اهمیت زیادی نمی‌دهند. به تجربه تاریخی خودم معتقدم سال‌هایی که در آن به سر می بریم از حساس‌ترین و مهمترین سال‌های حیات ما در دهه‌های اخیر است.

ربیعی گفت: موجودیت ایران، اقتدار ایران و ثبات و پایداری زندگی مردم دلبسته تصمیمات درست است. نباید عده‌ای با اهداف کوتاه مدت سیاسی آنچنان سخن بگویند که برای آینده کشور فضای نامناسب ایجاد شود. ما به سرمایه‌های اجتماعی و اعتماد مردم بیش از هر زمانی نیازمندیم. مردم قاضی نهایی هستند و در دورانی که همه چشم‌ها به تحولات ایران دوخته شده بیشتر به دیدگاه‌ها و منش‌ها پی می‌برند.

وی ادامه داد: در نهایت تاکید می‌کنم دولت وارد این حاشیه‌ها نمی‌شود و گذراندن جامعه در این مراحل سخت رسالت امروز دولت است.

تنش‌زدایی به معنای بی پاسخ گذاشتن اقدامات متجاوزانه نیست

سخنگوی دولت در پاسخ به موضع گیری هایی مبنی بر اینکه نباید در زمین دشمن بازی کنیم و در دام آنها بیفتیم گفت: اشاره مسئولان به اجتناب از تشدید تنش و افتادن در دام دشمنان یک استراتژی کلی و همیشگی بوده و به حادثه مشخصی منحصر نیست.

ربیعی گفت: قطعاً پاسخ ما آنطور نباید باشد که دشمن می‌خواهد. ترور اهداف مختلفی دارد. تروریسم علاوه بر ترور انسان‌ها به دنبال ایجاد تنش و دستیابی به اهداف خود است که هر دوی اینها ترور و تنش یک واحد به هم پیوسته است. قطعاً هر ترور این چنینی اهداف پیاپی را دنبال می‌کند. یکی از این اهداف ایجاد تنش و سوء استفاده از آن است.

وی افزود: از طرف دیگر، اجتناب از تشدید تنش به معنای بی پاسخ گذاشتن اقدامات قانون شکنانه و متجاوزانه هم نیست. پاسخ باید همه جانبه باشد هم اهداف دولت تروریسم را خنثی کند و هم به حملات آنها پاسخ داده شود.

سخنگوی دولت تاکید کرد: ما بعد از پایان بررسی همه ابعاد و جنبه‌های حوادث اخیر، اقدامات تنبیهی مقتضی را علیه عاملان ارتکاب جرایم در چارچوبی متناسب و در زمان و مکانی درست و به نحوی انجام خواهیم که اطمینان پیدا کنیم به سیاست ما مبنی بر عدم بازی در زمین دشمنان آسیب نخواهد زد. در این شرایط حساس، از همگان این درخواست را دارم که با نگاه سیاسی به این سخنان نگاه نکنند.

«هشدار انجام عملیات تروریستی» به سازمان‌های حفاظتی داده شده بود

ربیعی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه دبیر شورای عالی امنیت ملی گفته‌اند که سیستم اطلاعاتی ترور فخری زاده را پیش بینی کرده بود و آیا نامه یا هشداری به نهادها و مسئولان مرتبط حفاظتی ارسال شده بود؟ گفت: مناسب است مطالب مربوط به اظهارات آقای شمخانی را از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی پیگیری کنید.

وی افزود: بنابر بر گزارش مطرح شده در دولت، در جریان حادثه شهادت شهید فخری زاده، وزارت اطلاعات با اشرافی که داشته از چند ماه قبل و حتی چند روز قبل از حادثه، اطلاعات لازم را در قالب «هشدار انجام عملیات تروریستی» به صورت دقیق، با جزییات و ذکر مکان‌های احتمالی و اهداف عملیات در اختیار سازمان‌ها و نهادهای حفاظتی مربوطه قرار داده بود.

سخنگوی دولت گفت: دبیر شورای عالی امنیت ملی هم اشاره کردند که چون در ۲۰ سال اخیر به صورت دائمی خبر ترور ایشان آمده بود شاید علت، عادی گرفته شدن خبر باشد.رئیس‌جمهور نیز دستور بررسی و پیگیری این موضوع را داده اند و با دلسوزی و دقت همه نهادهای اطلاعاتی در کشور این موضوع آسیب شناسی خواهد شد.

درباره عملکرد نهادهای امنیتی، شتابزده قضاوت نشود

ربیعی در خصوص سوالی مبنی بر اینکه در ترور اخیر یکی از دانشمندان هسته‌ای کشور برخی درصدد تخریب و زدن دولت برآمدند به گونه‌ای که این ترور را به دیدار شهید فخری زاده با آمانو مرتبط دانستند، گفت: ما عادت کرده‌ایم عده‌ای همیشه از آب گل آلود برای منافع جناحی و سیاسی خود ماهی بگیرند. چه بر سوار شدن بر رنج و درد مردم و چه مصادره از داغ های ملی. معلوم نیست به چه قیمتی از مصالح ملی می‌خواهند از این نمد کلاهی برای خود ببافند.

وی ادامه داد: همانطور که پیش از این مسئولان سازمان انرژی اتمی رسماً گفته‌اند، شهید فخری زاده هیچگاه با هیچ مقامی از آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای دیدار و مذاکره نکرده است. شهید فخری زاده از ابتدای دهه ۱۳۸۰ و در جریان مذاکرات هسته‌ای با سه کشور اروپایی به نوعی در مذاکرات شرکت داشت و چهره‌ای شناخته شده بود. سوءاستفاده سیاسی از شهدا و آغشته کردن نام آنها به دروغ و تهمت با انگیزه‌های سیاسی نگران کننده است و نوعی جفا در حق آنهاست.

سخنگوی دولت گفت: حادثه ترور با همه ابعاد و جزییات آن توسط دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی است و ما همه را دعوت می‌کنیم که از قضاوت‌های شتابزده به ویژه درباره عملکرد نهادهای امنیتی مسئول خودداری کنند. متاسفانه برخی انتقادها از عملکرد این دستگاه‌ها به خصوص در روزهای اول از وزارت اطلاعات و دولت بدون دانش و آگاهی از جزییات بوده و درست نبودند.

ربیعی گفت: آنچه مسلم است و نیز مسئولان ارشد در جریان قرار گرفته اند وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی وظیفه خود را در زمینه اشراف در اصل قضیه ترور و اطلاع رسانی و هشدار قبل از حادثه انجام داده است. ولی این احتمال وجود دارد که برخی جوانب و پروتکل‌های حفاظتی با دقتی که انتظار می‌رود رعایت نشده باشد. اما در هر حال ما اطمینان داریم که دستگاه‌های امنیتی در رفع نواقص و اصلاح و بهبود مداوم عملکردهایشان مصمم و کارآزموده هستند و همچنان با قاطعیت به انجام وظیفه خود ادامه خواهند داد.

در پاسخ به مهر: اختلاف نظر در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا سیاسی نیست

سخنگوی دولت در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر اینکه «جلسات شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا، برخلاف ابتدای آغاز به کار این شورا که هر هفته تشکیل می‌شد، از اوایل سال جاری تاکنون با تاخیرهای طولانی برگزار می‌شود که شائبه‌های سیاسی ایجاد کرده است. علت این موضوع چیست؟ آیا به دلایل سیاسی و نظرات غیرهمسوی دولت و مجلس این جلسات تشکیل نمی‌شود؟»، گفت: در مواردی که نیاز به تصمیم‌گیری فراتر از قوه مجریه داشتیم جلسات شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی تشکیل می‌شد که در دو سال گذشته این شورا هر کجا که لازم بود ۵۰ جلسه برگزار کرده است.

ربیعی افزود: در ماه‌های فروردین و اردیبهشت به دلیل شرایط کرونا تعداد جلسات کمتر شد و با توجه دستور کارهایی که داریم، جلسه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: جلسات شورای هماهنگی قوا بر حسب فرمان مقام معظم رهبری در موقع ضرورت و برای اخذ تصمیمات فراقوه ای و انجام هماهنگی‌های مقتضی بین قوا در حوزه اقتصادی، تشکیل می‌شود و جلسه اخیر آن هم در هفته گذشته در محضر معظم له برگزار شد. اینکه تاخیر در برگزاری جلسات این شورا به شائبه‌های سیاسی ربط داده شود درست نیست.

سخنگوی دولت گفت: متاسفانه عده‌ای عادت کرده اند همه پدیده‌های جامعه و کشور را از نگاه سیاسی تحلیل می‌کنند در حالی که اینطور نیست و اگر اختلافی در این جلسات هم بوده، اختلاف نظر کارشناسی بوده و اختلاف سیاسی نیست و دبیرخانه این شورا و جلسات فعال است.

مجازات سختی در انتظار تروریست‌هاست

وی در پاسخ به سوالی در خصوص یکی از اهداف ترور شهید فخری‌زاده و مانع تراشی برای رابطه بین ایران و دولت جدید آمریکا گفت: می‌دانستیم که با وقوع تغییرات سیاسی در واشنگتن و باز شدن روزنه‌ای به روی تنش زدایی و عادی سازی رفتار آمریکا، افراد، گروه‌ها و رژیم‌هایی هستند که از چنین تغییرات مثبتی برای صلح و امنیت جهانی نگرانند.

ربیعی تاکید کرد: ما می‌دانیم کسانی وجود دارند که می‌خواهند با دامن زدن به خشونت و اقدامات افراطی، به هر قیمتی تنش‌ها را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه قطعاً ترور با چنین هدفی صورت گرفته است، گفت: علاوه بر اینکه آنها را به مجازاتی که سزاوار آن هستند می‌رسانیم، آنها را در رسیدن به این هدف جنگ طلبانه هم ناامید خواهیم کرد. البته مجازات سختی در انتظار تروریست‌ها هست.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در خصوص سیاست ایران در نشان دادن عکس العمل نسبت به ترور اخیر گفت: ما در حال بررسی ابعاد موضوع هستیم. به محض آشکار شدن همه جزییاتی که انتظار آن را داریم تصمیم‌های لازم اتخاذ خواهد شد. کسانی که مرتکب این ترور و جنایت شدند، باید مطمئن باشند که تاوان آن را خواهند پرداخت اما در مکان، زمان و به شیوه‌ای که ما انتخاب می‌کنیم. مطمئناً پاسخ قاطع و مجازات سنگین در انتظار تروریست‌ها هست.

ربیعی درخصوص رویکرد دولت در تنظیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: بودجه از اساس به نحوی طراحی شده است که دارای تعادل باشد. آنچه بر زندگی مردم فشار وارد می‌کند بودجه تورم زا است.

وی افزود: بنابراین عدم استقراض از بانک مرکزی و انتشار پول برای تامین کسری بودجه از سیاست‌های دولت ما بود که در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده است.

سخنگوی دولت گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید کردند نحوه تامین کسری بودجه دولت و روش فروش اوراق و سهام دولت و مولد سازی دارایی‌ها و استفاده از همه ظرفیت‌های مالیاتی به طور منطقی و بدون فشار به کارآفرینان خواهد بود. همچنین برای آرامش موجود در بازارها تعادل در بازار ارز مورد توجه است.

ربیعی تاکید کرد: نرخ ارز به طور منطقی و فارغ از افزایش‌های ناشی از تاثیر فضای روانی و قیمت واقعی پیش بینی شده است. حتی ارز مورد نیاز برای تامین کالاهای اساسی پیش بینی شده است. همچنین بخشی از درآمدهای احتمالی نفت برای امور زیرساختی و حمایت اجتماعی در نظر گرفته می‌شود که در بحث حمایت اجتماعی کمک به معیشت مردم مدنظر خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص ساخت واکسن داخلی کرونا و ورود به فاز انسانی آن گفت: ورود به فاز انسانی مطالعات نیازمند اخذ مجوز از کمیته اخلاق در پژوهش و اخلاق است، تاکنون دو گروه یا دو واکسن ایرانی طرح مطالعه بالینی و فاز انسانی خود را به کمیته اخلاق ارائه کرده‌اند که یک مورد موافقت کمیته اخلاق را اخذ کرده و بزودی با صدور کد اخلاقی، فاز بالینی را شروع خواهد کرد.

سخنگوی دولت گفت: انتظار می‌رود عملاً مطالعات انسانی در آذرماه آغاز شود و سایر گروه‌ها نیز بتدریج در هفته‌ها و ماه‌های آتی درصورت تایید نتایج مطالعات پیش بالینی و اخذ مجوز کمیته اخلاق، مطالعات بالینی خود را آغاز کنند.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 102
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 37
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  104 3
  مردم ایران خودتان ببینید چه کسانی با رفع تحریم ها و ایجاد گشایش در زندگی مردم و اقتصاد کشور مخالف هستند
  • IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   99 5
   اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی هیچ سودی برای مردم و کشور نداشته دولت موظف است مصوبه مجلس را اجرا نماید و به این خسارت محض پایان دهد.
  • IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   89 0
   مخالفيد كه مخالفيد!! مگر اينهمه بلا كه شما سر ملت اورديد اينهمه اجراي سياست غلط اينهمه اه و ناله ملت براي شما مهم بود !؟؟؟
  • IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   75 0
   یعنی حاج عباد آخرِ پرروییه! طوری حرف میزنه انگار عمه ی من نقدینگی کشور رو شش برابر کرده یا مثلا صادر کننده ها رو خونه نشین کرده یا اینکه تولید رو با دپوی مواد اولیه تو بندر ها خوابونده!
  • IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   41 1
   حرف تازه چی داری؟! دوران این داستان پردازی رفع تحریم وایجادگشایش و....گذشته و خزعبلاتی بیش نبود که نزدیک8سال وقت مردم ونظام رو گرفت ودر همه زمینه ها خسارت محض بود،آزموده را آزمودن خطاست!
  • IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   30 0
   بعد از 7 سال ذلت و التماس و دنبال غرب دویدن: فقط ساکت شین! فقط ساکت شین! فقط ساکت شین! مردم دیگه جونشون به لبشون رسیده، مجلس انقلابی جلوی این افتضاح رو از هرجا بگیری منفعته
  • IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   35 0
   هنوز 2 روز نگذشته 2 صدایی شروع شد کار همیشگی اصلاح طلبان بهم زدن اتحاد مردم است ربیعی و هرکه چنین اراجیفی تحویل مردم و خوراک خارجی ها بدهد باید فورا تحویل دستگاه قضایی شود ابردانشمند ایران را از دست دادیم می فهمی ؟
  • IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   22 0
   یه سوال: اگر احتمال کوچک خطر جانی برای روحانی می دادند آیا روحانی پایش را از خانه بیرون می گذاشت؟ آیا اجازه می دادند؟ هنوز نمی فهمید چه کسی را از دست دادیم؟ یا خوشحالید که اینطور خونسرد حرف می زنید؟ خسارت از دست دادن ایشان جبران ناپذیره!! همه می دانند یه تار موی گندیده دانشمندانمان می ارزد به اصلاح طلبان بی خاصیت!!
  • NL ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   26 0
   یکی نیست به اینها بگه شما همیشه با منافع ملی (ایران عزیز نه آمریکا) مخالف هستید تعجبی نداره که
  • IR ۰۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   0 0
   ربیعی ج اطلاعاتی ا هستن و خودشون ک میدونن ش باید چیکار کنن حالا حرف های تکی بذارین کنار هم خودتون میفهمین
  • SE ۰۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   1 0
   ربیعی بهتر است دست از پادویی غرب بردار
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  93 2
  ای تفو بر اصلاحات
  • IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   71 1
   چه جالب. میگه سازمان های جاسوسی که ایشون رو ترور کردن زیر نظر ما بودن!!!!
  • صادق IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   60 0
   جناب ربیعی یک جوری صحبت می کند که انگار مقصر اصلی ترور شهید فخری زاده در مرتبه اول کسی جز دولتی است که خود ایشان سخنگوی آن است
  • US ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   1 25
   مصوبه مجلس، کادوی خداحافظی ترامپ بود. یعنی هرآنچه که با ریاضت و مقاومت و فشار مردم بدست آورده بودیم دودستی ازبین میره و ...
  • IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   8 0
   زیرمجموعه درپیت شما در دفتر انرژی اتمی مسکو، نماد پروتکل امنیتی هست، تو راست میگی!
 • IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  87 0
  ترسوها حق ندارند اسم عقلانیت را بیاورند جناب پیاده نظام.
 • IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  83 1
  دوره ی شما نزدیک به پایانه آقای ربیعی. به پایانتان سلام کنید.مردم در انتخابات 1400 هوشیار باشید و به این غرب زده ها رای ندید.
  • یاسوج IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   29 0
   ما هشت سال جنگیدیم ولی یک وجب خاکمان را از دست ندادیم ولی تو و امثال تو به مردم و به نظام وبه خون پاک شهیدان خیانت کردید.واقعا خجالت بکشید.
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  65 2
  تو و امثال تو چکاره اید با مصوبه مجلس مخالفید؟
  • IR ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   17 0
   دور از انتظار نبود . با توجه به سوابق مسئولان حاضر
 • مهدی تاجیک IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  42 1
  مثل دشمنامون (آمریکا اروپا آژانس اتمی )که ابراز نارضایتی از این تصمیم انقلابی مجلس کردند. دولت غربگدا هم ناراحت شده . از حزب الله ناراحت باشید
 • س IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  40 0
  حالا مثلا با اجرای این پروتکل تا حالا با شعار ابهام زدایی ، کدوم مشکل در حوزه اقتصادی و امنیتی و سیاسی کم شده که حالا شما نگرانید ؟؟!! ، بلکه چه بسا همین شعار عوامانه رفع تردید و ابهام طرفهای غربی گرگ ، در این همه سال، موجب افزایش تحریم و ناامنی و ناامیدی اجتماعی و بی اعتباری پاسپورت و ترور و کند شدن اگر نگوییم تعطیلی صنعت هسته ای و پیشرفت مون شده ... برو برادر ! برو مواظب باش حنجره بیگانگان نشوی!!!
 • 1400 IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  81 1
  آقای ربیعی ما نفهمیدیم اسراییل عامل ترور است یا شما ودولت فخیمه اصلاحطلب
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  60 0
  چرت و پرت می گوید،اگر خبر داشتی حمله می کنند،چرا شهید را نجات ندادی
 • سیدعلی IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  67 0
  آقای ربیعی اولا دولت موظف است مصوبات مجلس را پس از تایید شورای نگهبان دقیقا اجرا نماید ثانیا شما یک نفر در مقابل ۲۵۱ نماینده مجلس عددی نیستید که بخواهید مخالفت کنید ثالثا دوره مجلسی که وکیل الدوله ها در آن برجام را ۲۰ دقیقه تصویب کردند تمام شده است
 • IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  38 0
  زیر نظر شما بودن این شد!اگه نبودن حتما تو روز روشن سلاخی میشد
 • FR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  34 0
  مگه قرار نیست بایدن برگرد به برجام از چی میترسید خب برگرد اجرا نکنیم
 • سلام IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  43 0
  آقاي به اصطلاح دكتر !!!!! ربيعي ، مخالفت شما و دولت شما بدرد نمي خورد
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  31 0
  بله آقای ربیعی شما راست می گویید مسکن معلولین؛ مسکنی که قرار بود ۱۱۰ متر باشد و سال ۹۲ تحویل بدهند در دولت شما با ۵۸ متر و سال ۹۷ تحویل دادند بدون انباری و پارکینگ و نقشه افتضاح اون هم کامل نبود و بسیار مشکلات دیگر!
 • احمد IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  13 0
  اگرورود بازرسان که یکی از اعضای اتمی ایران هم باشه وبتوانندبه نیروگاهای اعضا امریکا اسرائیل......بروند ما هم اجازه به بازرسان میدهیم
 • مهرداد IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  42 0
  با سلام. جالب شده که تمامیه مسئولین رده بالای دولتی ، از جمله دبیر شورای عالی امنیت ملی ، و اکنون سخنگوی دولت ، که خود از امنیتی ترین عضو و یارغار جناب رئیس جمهور روحانی هست ،، سخن از اطلاع داشتن از سوژه ترور !!!!! و محل ترور !!!!!!!! میدهند.
  • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   30 0
   جالبترش اینه که روحانی گفته بود ۹/۹/۹۹ اتفاق مهمی خواهد افتاد که سال ها دنبالش بودیم
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  20 0
  تو کی هست که با لایحه مجلس مخالفت میکنی شما مصوبه مجلس برای معیشت مردم مخالفت کردید حالا که با این لایحه به منافع ملی است مخالفید علت چیه شاید نگران آنبریا باشید
 • IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  23 0
  جناب آقای ربیعی ما از عمل به دستور قرآن درباره عکس العمل ما دربرابر نقض عهد کفار هیچ نگرانی نباید داشته باشیم در آیه7 سوره توبه فرموده: كَيْفَ يَكُونُ لِلْمُشْرِكِينَ عَهْدٌ عِندَ اللَّهِ وَعِندَ رَسُولِهِ إِلَّا الَّذِينَ عَاهَدتُّمْ عِندَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ فَمَا اسْتَقَامُوا لَكُمْ فَاسْتَقِيمُوا لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَّقِينَ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﺸﺮﻛﺎﻥ ﺭﺍ ﻧﺰﺩ ﺧﺪﺍ ﻭ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮﺵ ﭘﻴﻤﺎﻧﻲ [ ﺍﺳﺘﻮﺍﺭ ] ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺑﻮﺩ [ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺗﻲ ﻛﻪ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﭘﻴﻤﺎﻥ ﺷﻜﻨﻲ ﻣﻰ ﻛﻨﻨﺪ ] ﻣﮕﺮ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺁﻧﺎﻥ ﺩﺭ ﻛﻨﺎﺭ ﻣﺴﺠﺪ ﺍﻟﺤﺮﺍم ﭘﻴﻤﺎﻥ ﺑﺴﺘﻪ ﺍﻳﺪ ، ﭘﺲ ﺗﺎ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ [ ﺑﻪ ﭘﻴﻤﺎﻧﺸﺎﻥ ] ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﭘﺎﻳﺪﺍﺭﻱ ﻛﻨﻨﺪ ، ﺷﻤﺎ ﻫﻢ ﺑﻪ ﭘﻴﻤﺎﻧﺘﺎﻥ ﺑﺎ ﺁﻧﺎﻥ ﭘﺎﻳﺪﺍﺭﻱ ﻛﻨﻴﺪ ; ﺯﻳﺮﺍ ﺧﺪﺍ ﭘﺮﻫﻴﺰﻛﺎﺭﺍﻥ ﺭﺍ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﺩ .(٧)
 • IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  24 0
  زرشک که مخالفید.
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  20 1
  آقای ربیعی آمر یکا و اسرائیل کود ک کش و اروپا هم از این مصوبه مجلس خیلی ناراحت شده اند
  • IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   11 0
   همیشه ناراحت باشن.
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  18 0
  امروز مساله اصلی عبور دادن سالم مردم رنج کشیده و با زندگی سخت از این جنگ اقتصادی است! اونوقت این شاهکار رو چه کسانی برای ملت رقم زده اند؟
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  12 0
  بترکید
 • IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  21 0
  برو بابا تو چی میگی
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  14 0
  دل ارباشرانمیخواد بدردبیاره
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  14 0
  فردوسی: به یزدان که گر ما خرد داشتیم - کجا این سر انجام بد داشتیم.
 • حمید IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  13 0
  چرا سرنخ ها همیشه بعد از ترور پیدا می شوند؟
 • شریف زاده IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  15 0
  شما اشتباه می کنی مخالفی تو وظیفه داری دقیقا قانون مصوب مجلس را اجرایی کنی وگر نه جایت در علوف دانی است.
 • ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  17 1
  شش ماه دیگر صدا و تصویر دولتی ها برای همیشه از تلویزیون و خبرگزاری ها حذف می شود و راحت تر اخبار را دنبال خواهیم کرد
 • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  10 0
  جان من ببینید چه گفته؟ گفته ترور اخیر در جهت مانع تراشی در روابط ایران و آمریکا بوده! یعنی هنوز شما دنبال روابط با شیطان بزرگ هستید؟ بس نبود این همه خسارت؟. این ترور ها کافی نیست... مگه بین اسرائیل و آمریکا در جنایت فرقی هست؟
 • ستایش IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  16 0
  همین قدر در خیانت این اصلاحات کافیه که ببینید توی متن هیچ اشاره ای به کلمه دانشمند هسته ای نشده... ""شهادت فرزند جامعه علمی ایران"" ""دانشمندی را از جامعه دانشگاهی و شهروندی افتخار آفرین""
 • IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  9 0
  بعداز۸سال بازهم دوکلام از مادر عروس
 • سید IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  6 0
  سخنگوی دولت تدبیر و نا امیدی، واقعا با تدبیر صنعت هسته یی رو تعطیل و خسارات فراوانی به کشور وارد کردید ، در نیم خط نتایج این تعطیلی رو برایمردم بیان کنید، البته نتایج مثبت اگه داشته, و این که برای اطلاع و یادآوری شما، اگه فرا قوه ای بوده چطور برای تایید به مجلس !! رفت برای تصویب، پس فرا قوه ای نیست و دولت تدبیر موظف است مصوبات مجلس رو که به تایید شورای نگهبان میرسه رو اجرا کنه
 • محمدایوب IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  11 0
  شما با چی موافقید با یارانه مجلس مخالفید با برگرداندن عزت مردم که دربرجام به باد دادید مخالفید با دادن بنزین به مردم مخالفید با انتقاد مردم نسبت به گندکاریهاتون مخالفید با نامیدن فرخی زاده دانشمند هسته ای مخالفید فقط با مذاکره با کدخدا وبه امید بایدن موافق علی برکت الله
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  12 0
  ماشین ضد گلوله 160 هزار دلار است و همچنین ضد بمب نیز است بیشتر پولدارهای روسی و المانی همین خودرو را سوار می شوند یک از بقال های روستای اب بیگلو اردبیل شیشه مغازش را ضد گلوله کرده بود دزدها سال پیش هرچی گلوله به شیشه شلیک کرده بودند یک گلوله رد نشده بود اما خودرو این مقام بزرگ کشوری آبکش شده بود!!!!
 • NZ ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  12 0
  اگر اراده بود، حداقل برخورد با اين جريان کثيف برخورد انقلابی می بود.
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  9 0
  به قول فامیل دور که با این در اگر در بند در مانند درمانند. بره بره
 • توهم IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  11 0
  ربیعی و دولت ، گمان کردند مجلس موجود مجلس لاریجانی و نوچگان است! ربیعی! بیدار شو، لاریجانی رفت. مجلس، مجلس انقلابی هاست نه ترسو ها و بزدل هایی که با تشر آمریکا...
 • IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  4 8
  نمایندگان این بازی در زمین خراب و کج اصلاحات است. تو این 6 ماه آخر دولت بهانه ندید دست دولت تا تمام ناکارامدیش رو بندازه گردنتون. دلار رو میبرن بالاتر هم به مردم کلی فشار میاد هم آخرش شماها مقصر میشید
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  10 0
  خوب مردم نون و پنیر می خواهد تا کی منتظر بماند مذاکره که نان و پنیر نمی شود یا تحریم ها یک دفعه لغو می شود یا جاسوسی هسته ای از ایران تعطیل می گردد ربیعی انگارنفسش از جای گرم بلند می شود
 • شهروند ارومیه IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  0 0
  سلام جناب آقای سخنگوی دولت کاسه های آش شکسته شما را چه کسی باید درست کند توجه فرمایید اگر شورای نگهبان مصوبه مجلس را تایید نکند به آینده گان چه جوابی به یادگار خواهد گذاشت قطعا شورای نگهبان تصویب خواهد کرد مصوبه انقلابی از مجلس انقلابی تصویب انقلابی از شورای نگهبان را حتما به ارمغان خواهد داشت این را فراموش کنید که با ترساندن دیگران از تحریم نمی توان تصمیم ساخت چرا که بازی تحریم در عرصه سیاست کشور دیگر طرفدار ندارد شما به فکر کورنا باشید مجلس راهش را پیدا کرده است .
 • IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  15 0
  شما بیخود کردی با قانون مصوب مجلس مخالف هستی!
 • ناصر IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  9 0
  چند سوال: 1. شما مگر می توانید با مصوبه مجلس مخالف باشید؟ یادتان می آید زمانی که احمدی نژاد با برخی مصوبات مجلس مخالفت کرد و حتی آنها را ابلاغ نکرد چه قشقرقی راه انداختید که دیکتاتوری شده و چه و چه؟! حالا آسیاب به نوبت! شما هم دیکتاتور شدید؟ 2. اگر میدانستید که تروریستها در کمین شهید فخری زاده نشسته اند، چرا اجازه دادید ایشان به همان منطقه برود؟ چرا حفاظت را تقویت نکردید؟ آیا شما از ترور شهید فخری زاده منافعی بدست می آوردید؟ 3. آیا اهمال در حفظ جان این شهید، به افراد دیگر هم سرایت می کند؟ آیا ما فردا باید شاهد اهمال در حفاظت از بزرگان نظام هم باشیم؟ شما به کدام مسئولیتتان عمل نکرده اید؟ 4. آیا شما که از ترور شهید فخری زاده مطلع بودید و حتی مکان آن را هم میدانستید، از زمان آن آگاه نبودید؟ 5. آیا اگر از ترور فخری زاده آگاه بودید و کاری که در خور حفظ جان ایشان بود را انجام ندادید، عمدا اهمال نکرده اید؟ کو دولت پاسخگو؟؟
 • عباس IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  13 0
  آقای ربیعی بعد فتنه 1388 که بدست میر حسین موسوی اجرا شد. چند نفر از دانشمندان هسته ای ترور شدند ؟
 • احمد IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  16 0
  دم مجلس گرم دگه ازاین بیشتر تحت فشار قرارنمیگیریم جمع کنیدبساط پروتکل الحاقی pmd را ذلت دگه کافیه ازاین دولت بنفش آبی گرم نمیشه
 • بهلول IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  19 0
  تو کی هستی که قانون قبول نداشته باشی ! قانون تورا قبول ندارد .
 • حسین IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  6 0
  بقول سخنگوی دولت: دولت فعلی گل و بلبله ، بقیه و ایضا سایرین مقصر حادثه اند که تیمی تروریستی در داخل کشور آزادانه جا خشک میکنه برای ترور اهداف خودش! وگرنه این وضعیت هیچ ارتباطی به دولتمردان و وزارتخانه های مربوطش ندارن دیگران باید پاسخگو باشند!
 • IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  5 0
  وقتی مجلس تصویب کرد یعنی قانونه .....یعنی چی قبول ندارم ....تو و تیر طایفت اشتباه می کنی قانون را قبول نداری.....
 • CA ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  6 0
  چرا قیمت ها پس پر کشیده اگر واقعا کاری برای این مملکت کردید؟! در ضمن مصوبه مجلس لازم الاجرا هست و اگر با قوانین مشکل دارید خب اختیارات اجرایی رو به مجلس واگذار کنید.مجلس در این مدتی که تا انتخابات باقی مونده می‌تونه یک سرپرست اجرایی تعیین کنه و آن بخش‌هایی که شما مخالف هستید رو اجرا کنه در غیر اینصورت هر گونه تخطی از قوانین جرم هست و قابل پیگرد قانونی می‌باشد.
 • میرک IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  9 0
  شاید من اشتباه برداشت میکنم شما قبلا محل تروروانجامش را میدانشتید پس چراگذاشتیداین اتفاق بافتدخدایا این منطقی است الله اکبر.
 • IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  9 0
  الله اکبر!!!!! یارو رسما غربیه!!!!
 • امیر IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  5 0
  ایشون میگه جاسوس ها زیر چتر قرار داشتند وای به روزمان اگر زیر چتر نباشند خیلی آقایی جناب ربیعی اطلاع داری تواین چند روزه چند درصد مردم بیننده شبکه های ماهواره و مجازی که بلندگوی صهیونیزم هستند شدند
 • ناشناس IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  9 0
  خدابه داددل رهبرعزيزمون برسه ازدست اینا...
 • مجتبی IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  7 0
  بنده با وجود امثال ربیعی در کره زمین مخالفم.
 • IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  6 0
  همه چیو به خطر انداختین مستر.کار از امنیت ملی هم گذشته
 • ی -ح IR ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  6 0
  شما چه کاره هستید مگر شما هم اصلاً وجود خارجی دارید شما که هستی کجا هستی توباغی .
 • IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  3 0
  از شناسایی حق لاف زدن، نادانی است قسمت نقش ز نقاش، همین حیرانی است
 • IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  4 0
  آقای ربیعی هم شما و هم دولت غرب گرائتدبیر و امید، کشور را تا آستانه نابودی کشانده. وظیفه دولت این است که مصوبات مجلس را اجرا کند، عدم اطاعت از نمایندگان مساوی است با اعلام دیکتاتوری.
 • DE ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  5 0
  جناب اقای ربیعی جان رفته به شهید فخری زاده رو نمی تونید برگردونید و این اسیب و زیان ملی غیر قابل برگشته....... مرگ سهراب .............. حداقل تلاش بفرمائید دفعه بعد شاهد تکرار این نوع جنایات و فجایع ملی نشویم و رئسا و مسئولین مربوطه امنیتی بر دقت خودشون اضافه بفرمائید و تجهیزات امنیتی فردی و خودرو شخصیت های مهم کشور رو عایق شکن بفرمائید. مبایل شخصیت ها و خانواده شون و محافظین رو وزیر ارتباطات شما از سیستم های جاسوسی عاری و پاک کنه.حداقل اینکارها رو که میتونید انجام بدید تا امنیت بدنه نظام و امنیت روانی مردم تامین بشه. مجلس رکن ستون مهم و بدنه مردمی است. تاحالا شما راه خود رو رفتید و دشمن پررو تر شد و همه اش شد بازی یویو و سرکار گذاشتن کشور ایران. اینهمه کارهای افتخاری یکطرفه انجام شد چه سودی حاصل شد؟ جز سوء استفاده سازمان بین المللی انرژی هسته ای و رو روگرفتند حالا استری هم طلب کار شدند و میخوان صنعت موشکی هم که امنیت ایران هستش تعطیل بشه ؟ حداقل اجازه بدید یک بار هم شده راه مجلس آزمایش بشه و از اینی که هست بدتر که نمیشه!
 • ناصر IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  5 0
  پیرمردان فسیل ول کن دولتها نیستند
 • IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  5 0
  آمریکا و3کشور اروپایی با مصوب انقلابی مجلس در لغو تحریم ناراحت شدند سخن گو دولت ایران چرا ناراحت میشه این طرفی هستی یا آنطرفی
 • US ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  2 0
  شیفتگان استکبار به کمتر از زیر سلطه رفتن ایران رضایت نمی دهند. خواست مجلس و ملت و هیچ کسی را نمی پذیرند.
 • جویا IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  5 0
  دولت ! اشتباه می کنه که مخالف است شما بهتره فکر قیمت مرغ و تخم مرغ و پوشک بچه باشید که رسوای جهانی .
 • هادی IR ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  4 0
  مگر برجام در مجلس تصویب نشد؟ اگر فرا قوه ای بود چرا این مسیر را نرفتید.
 • IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  5 0
  آقای ربیعی، حقارت بس است. هفت سال حقارت بر کشور تحمیل کردید که چه بشه؟ دلار رو بکنید 30 هزار تومان ؟؟؟ بتن ریختید بر صنعتی که می توانست بسیار به نفع اقتصاد و معیشت مردم باشد. چرا ؟؟؟ این دفعه دیگه فرق می کنه. دیگه کوتاه نمی آییم تا هر کاری از روی استصیال خواستید انجام دهید. بس است حقارت و مذاکره و معطلی اقتصاد و تعطیلی کارخانه ها. بس کنید، تو رو خدا بس کنید. حقارت رو بس کنید. تو رو خدا مسیر عزت رو پیش برید.
 • IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  2 0
  عقلانیت !
 • IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  2 0
  میگه سازمانهای امنیتی زیر پوشش ما هستند پس حتما عمه ترامپه داره تو ایران عملیات ویژه میکنه تو نطنز و آبسرد و.... خدا امثال ربیعی رو از ما نگیره سند تولید میکنند برای تاریخ که رجال امنیتی اش کیا بودند
 • IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  2 0
  ۷ سال کشور رو انتر منتر خودتون کردید و مردم رو بیچاره کردید دیگه بسه ،مثل یه بچه خوب کاری رو که بهتون واگذار کردن انجام بدید و نق نزنید که مذاکره کردنتون رد هم دیدیم
 • قاسم IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  2 0
  مخالفی که باش چشمت کور مصوبه مجلس را باید اجرا کنی
 • IR ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  2 0
  آقای مسئول چقدر شبیه ...ین حرف میزنه
 • کمیل IR ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  4 0
  شجاع باش پروتکل را اجرا نکن قول میدم تحریم لغو بشه یک دست جلو داشته باش شما ملت رو عقب انداختید عقب افتاده نوکر نباش آقا باش کسانی که خدا رو فراموش میکنند ترسو میشوند امام علی فرمود مومن موقع ترس امنیت دارد
 • IR ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  4 0
  ربیعی مثلا تو اطلاعاتی هستی؟
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  3 0
  ننگ بر برجامتان
 • IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  2 0
  آقای ربیعی چرا مخالف مصوبه مجلس هستید؟؟؟؟؟؟
 • حسن IR ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  2 0
  اقای ربیعی یک کم به حرفها ی که میزنید فکر کنید به شعور مردم توهین نکنید حرفها ی شما توسط صاحبان اندیشه در داخل وخارج کشور مورد تجزیه تحلیل قرار می گیرد
 • IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  3 0
  عملکرد منفعلانه در برابر خیانت ها و عهد شکنی غربیها نتیجه ای جز ترور سردار سلیمانی،ترور عزیزمان دکتر فخری زاده و افزایش فشارها به مردم ایران نداشته .
 • IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  5 0
  دیگه کله گندتون مورد تایید شیخ فقید بود که بعد از عمری سیاست و کیاست گفت امضای کری تضمینه و بعدشم روحانی رئیس شد خیالش راحت شد... واقعا افق دیدش خیلی وسیع و طیب و طاهر بود... ما کمی گیجیم خوب و بد و تشخیص نمیدیم..
 • سید IR ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  5 0
  امام خمینی(ره): غلط میکنی قانون رو قبول نداری ،قانون تورو قبول نداره
 • منتظر IR ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  0 0
  گول بازی با کلمات این قماش اصلاح طلب رو نخورید که 90 درصد حرف های به ظاهر دلسوزانشون در نهایت منجر میشه به بدبختی مردم و جامعه و دل شاد کنی دشمن... واقعا دشمنای ما با وجود عزیزانی مثل شما چه نیازی به ورود مستقیم خودشون برای زمین زدن مردم و ملت شهید پرور ایران دارن
 • IR ۰۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  این اولین سیلی در جواب ترور دانشمند هسته ای دفاعی مون هست و باید انجام بدید.(بالا رفتن قیمت دلار بعد از این مصوبه منو یاد کلیر نکردن آسمون در شب سیلی انتقام حاج قاسم شهید انداخت.) انتقام سخت. انرژی هسته ای حق مسلم ماست.
 • IR ۰۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  چه جوری بگن ما نوکر غربیم کشور رو به گند کشیدن
 • IR ۰۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  جناب اگه مخالف هم باشی بایداجراش کنی شمافقط زبان زورمیفهمید
 • IR ۰۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  آقای ربیعی یا فراموشکارند، یا قانون نمی دانند. روزنامه جام جم (1394/07/22): تصویب برجام در 15 دقیقه - Magiran تصویب برجام در ۱۵ دقیقه. فاطمه امیری. مجلس شورای اسلامی به جزئیات طرح فوریتی اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری
 • محمد بیکی IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  1 0
  شما وکیل مدافع مردم هستید یا وکیل مدافع استکبار؟
 • IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  چرا مخالف حرف مجلس هستین ؟!!اینقدرواضح وروشن وهمه حقایق گفته شده وعده ای فقط عاشق لبخند بیگانه وحتی خودشونم فراموش کرده که قراره به این خاک خدمت بدن یاخفت ؟!!!چندسال ازاین داستان گذشت وهمه متوجه هستن دیگه بس کنید نه اوباما نه ترامپ ونه جو هیچکدوم بدرد نخواهند خورد همه یکی وشیطانند.یه عمری قراره کاری بشه وهرگزنشده مملکت را به باد ندین نگاه فقط داخل غربو امریکا مشکل گشای مانبدن ونخواهندبود .مردم فهیم تمام این سالهارادیدند وعمل وجودنداره وهرگزنخواهدداشت .نمیتونید بریدکنار .دیگه فقط راه مجلس بهترین گزینه وپرطرفدارترینه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس