دشمنان از افزایش قدرت ایران به هراس افتاده‌اند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهادت «محسن فخری‌زاده» نشان داد که دشمنان، از افزایش قدرت ایران به هراس افتاده اند و باید به آنان واکنش قوی نشان دهیم.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه ۹ آذر ۹۹) با اشاره به ترور شهید فخری‌زاده گفت: این روزها دوباره با شهادت ناجوانمردانه یکی از اندیشمندان در حوزه هسته‌ای و مدیران برجسته دل مردم ایران به درد آمد و غمی سنگین بر قلب همه دغدغه‌مندان پیشرفت و عزت کشور گذاشته شد. 

رئیس مجلس اظهار داشت: دشمنان مردم ایران باز هم با استفاده از شیوه‌های ترور به عنوان یکی از غیرانسانی‌ترین رفتارها نشان دادند که از افزایش قدرت ایران به هراس افتادند و حذف دانشمندان ما را برای مقابله با ملت برگزیدند. 

* دشمن پشیمان نمی‌شود مگر با واکنشی قوی

وی افزود: مردم ایران بیش از چهار دهه است که با چنین ضایعه‌هایی روبه‌رو بوده و تجربه ثابت کرده که توانسته‌اند راه شهدای خود را قوی‌تر از گذشته ادامه دهند و این‌بار نیز به دشمنان ثابت می‌کنند شهادت دکتر محسن فخری‌زاده پنجره‌ای جدید به روی پیشرفت کشور بازخواهد کرد و باعث پشیمانی این تروریست‌های وقیح و حامیان آنها خواهد شد. 

لزوم انتقام بازدارنده از عاملان و آمران شهادت شهید فخری‌زاده

قالیباف تأکید کرد: اما دشمن جنایتکار پشیمان نمی‌شود مگر با واکنشی قوی که هم در مقابل خطاهای احتمالی آینده دشمن بازدارندگی ایجاد کند و هم بابت این جنایات از آنها انتقام بگیرد. 

وی اظهار داشت: در همین راستا علاوه بر انتقام بازدارنده از عاملان و آمران شهادت شهید فخری‌زاده وظیفه همه قوا و سازمان‌ها و نهادهای مربوطه است که تهدید این ضایعه اسفناک را به فرصتی برای قوی شدن در عرصه‌های مختلف اقتصادی، امنیتی، دفاعی و هسته‌ای تبدیل کنند و همچنین از فرستادن هرگونه سیگنال ضعف یا اعتماد به سیستم سیاسی آمریکا پرهیز کنند. 

وی افزود: پیش از این گفته شده بود که تغییر برآورد دشمن از محاسبات و اقدامات ایران ضرورتی انکارناپذیر برای کاهش فشارها بر مردم ایران است. این مهم میسر نخواهد شد جز با برداشتن گام‌های بلند و معنی‌دار در حوزه‌هایی که دشمن به آنها توجه می‌کند و درباره آنها نگرانی دارد. 

قالیباف خاطرنشان کرد: امروز بیش از گذشته این امر به اثبات رسیده است اما برخی گفت‌وگوها و اظهارنظرها چه قبل و چه بعد از ترور حاکی از درک نکردن این نکته بدیهی است که از نظر دشمن بالا بردن دست نیاز به مذاکره حاوی این پیام اشتباه است که ایران عزیز خدای ناکرده ضعیف است و تصور دشمن از ایران ضعیف نتیجه‌ای جز فشار اقتصادی بیشتر و امنیت کمتر نخواهد بود. 

رئیس مجلس اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف هرکدام از قوا، نهادها و سازمان‌ها وظیفه‌ای دارند. مجلس نیز در حدود وظایف و اختیار خود، فوریت طرحی را در ۱۳ آبان تصویب کرد و در همین جلسه غیرعلنی امروز صبح به مجلس همان طرح مورد بحث قرار گرفت و ان‌شاءالله در همین هفته این طرح نهایی خواهد شد. 

وی افزود: این طرح باعث تقویت صنعت و دستاوردهای عملی دانشمندان هسته‌ای می‌شود و زمینه عبور از تحریم‌ها را برای ایران ایجاد می‌کند. این قانون در کنار واکنش‌های دیگر دستگاه‌های مرتبط علاوه بر احیای صنعت هسته‌ای ایران، باعث بازدارندگی در مقابل دشمن و امنیت خاطر مردم می‌شود. همچنین به دشمن نشان می‌دهد که محاسباتش کاملاً غلط بوده است و تا به تعهداتی که یکطرفه در رفع تحریم‌ها زیرپا گذاشته عمل نکند، ایران نیز به تعهداتش عمل نخواهد کرد. 

وی اضافه کرد: همچنین برای دشمن روشن خواهد شد جنایاتی که در این ماه‌ها دیده‌ایم، نه تنها اجماع داخلی برای انتقام از آنها را ایجاد می‌کنند، بلکه در برنامه هسته‌ای جهش خواهد آفرید. 

رئیس مجلس اظهار داشت: به برکت خون فخری‌زاده قفل‌هایی که به صنعت هسته‌ای زده شد باز و زمینه عبور از تحریم‌ها ان‌شاءالله فراهم خواهد شد. 

قالیباف با اشاره به سالروز شهادت شهید مدرس افزود: شهید آیت‌الله مدرس مجاهدی وارسته بود که در عمل به وظایف نمایندگی و فعالیت به نفع مردم الگوی اصلی همه نمایندگان در تمامی ادوار بوده و هست. 

وی خاطرنشان کرد: میراث گرانقدر شهید مدرس، آزادگی، تدین، وارستگی و تلاش برای منافع مردم در همه لحظات ایفای وظایف نمایندگی است. 

وی افزود: ضمن تبریک این روز از همه نمایندگان می‌خواهم از فرصت هفته مجلس استفاده کرده و کارنامه شش ماهه و برنامه‌های پیش‌روی مجلس شورای اسلامی را به استحضار مردم برسانند. امیدوارم در این هیاهوی تبلیغاتی، با تمام محدودیت‌ها و کاستی‌ها خروجی‌های واقعی مجلس در این مدت کوتاه چندماهه پاسخی باشد به امیدی که مردم به شما نمایندگان بستند و انتظاری که از مجلس دارند.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  4 11
  ما مدیون خون پاک شهدا و مقاومت دلیرانه مردم هستیم نه باغ گلابی برجام.دولتمردان درس بگیرند
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  4 8
  دشمنان در ترور داخلی هستن.خواهشا سردار زودتر رسواشون کنین. آدم کش ها رو ممکنه فراری داده باشن امارات ولی در خواست کنندگان همینجا لونه دارن.
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  1 0
  خدا قوت
 • IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  1 0
  درود
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  0 2
  درود به شما - کاش شما در در راس امور اجرایی بودین
 • ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  2 13
  مردم فقط یک چیز میخواهند #انتقام سخت
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  3 0
  بله باید تو دهنی محکمی به سران استکبار و فاسد صهیونیستی بزنین تا دیگه از این غلط ها نکنن
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  3 1
  از این برجام نکبت بیرون بیاید از پروتکل الحاقی خارج بشید اگر پرونده ایران رو اروپا و آمریکا و همپیمانانش بردندشورای امنیت از npt خارج و غنی سازی ۹۵ درصدی انجام بدید. چقدر تحریم تهدید ترور. برجام ۲ دوام نداره دولت بعدی آمریکا راحت زیرش میزنه اون وقت طبق برجام ۲... دیگه نه توسوریه حضور داریم نه از یمن حمایت کردیم تعداد و سرعت پیشرفت موشویم کم کردید راحت حمله میکنند با هزینه بسیار کمتر از الان. پس باید قوی بشیم ۱.موشک قاره پیما ۲. حضور پر رنگ تر در منطقه ۳.غنی سازی ۹۵ درصد ۴.اطلاعات امنیت قوی تر ۵.اقتصاد خودکفاتر و...مذاکره عاقبتش عراق و لیبی شدن ایرانه
 • IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  2 0
  امکان دخالت منافقین رو فراموش نکنید.اونها ید طولایی در اینگونه عملیات دارند
 • US ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  5 0
  هم پاسخ کوبنده هم تعلیق عضویت در npt تا زمانی‌ که ۱- مجرمین تروریست و آمران استرداد و محاکمه شوند. ۲- کشورهای مجرم توسط شورای امنیت تحریم کامل شوند و در لیست سیاه تروریسم قرار بگیرند ۳- اسراییل به npt بپیوندد. اینطور میفهمند چه غلطی کرده‌اند
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  3 0
  نه فقط واکنشی قوی، بلکه واکنشی کوبنده و نابودگر، باید صهیونیسم را برای همیشه از صحنه روزگاز حذف کرد.اگر جبهه مقاومت به صورت همزمان و در یک لحظه علیه رژیم صهیونیسم اقدام نظامی انجام دهد مطمئن باشید در عرض چند دقیقه نابود می شود و آمریکا فرصت حمایت و پشتیبانی از این رژیم را از دست می دهد.
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  7 0
  ایران باید قدرت هسته ای شود تا دیگر کسی جرات چپ نگاه کردن و نقشه کشیدن برای ما را نداشته باشد دشمن فقط زور را می فهمد هسته ای شدن لازمه ابر قدرت شدن است دشمن برای همین در هراس است
 • دیده بان IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  3 0
  احسنت
 • احمد IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  0 0
  مردم دانشمندان ومومنان صادق خود را دوست دارند . انتقام باید باشد نه بگویند کرونا هست پس انتقام نباشد دشمن هم دچارکروناست
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  5 3
  فقط #انتقام سخت # دشمن سر جایش میخ کوب می کند
 • IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  0 1
  دولت لیبرال اجازه اجرایی شدن هیچ قانونی که باعث اخلال در اجرای برجام یا مسیر مذاکره با امریکا شود را نمی دهند. شما هر قانونی که دلتان می خواهد تصویب کنید.
 • محمدایوب IR ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  1 0
  به جای این حرفها. یه دکتر روانشناس مبرز ومتخصص بیارید. ومادر برجام را ازتوهم دربیاره که در زایمانش فرزند ضعیفش مرده به دنیا امد. یک عزای عمومی بگیریم وقائله ختم شود ویا ازباغ گلابی بیاریمش بیرون. درخت های گلابی را دربیاریم. بهش نشون بدیم. درختهایی راکاشته ریشه نداشته که بگیره وگلابی بده ویا ببریمش. در سطح شهر. ببینه سایه جنگ رو برنداشته. نام اوباید در گینتس ثبت بشه به عنوان. قویترین. ادمی که بدون جنگ کشور را ویران. وزندگی مردم رانابود کرده علی برکت الله
  • IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
   0 1
   احسسسسسسسسسسسسسسسسسنت بسیار زیبا کسی که گل و بلبل رو تحویل گرفت و به گفت خزانه خالیه و جنگ را اورده وسط خیابان اونوقت گفت سایه جنگ رو رفع کرده
  • Shahrokh RO ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
   0 0
   خدا نگذرد از این بزدلان وطنفروش مدعی اصلاح طلبی که همیشه در نقش پیاده دشمن عمل کرده اند واقعا به این علی مطهری میشود گفت پسر شهید مطهری دوازده سال بود خروجی اش فقط بیانیه نویسی بطرفداری از اصلاح طلبان و ضد ارزشها بود ودیگر هیچ یکی باید به امثال مطهری بگه چقدر میگیرید اظهار نظر نفرمائید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس