کد خبر 1148249
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
پیش‌بینی بارشی ۳ماهه مؤسسه تحقیقات آب/ دی و بهمن کم‌بارشی خواهیم داشت

مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد: بر اساس پیش‌بینی صورت‌گرفته، بارش‌ها در آذر عادی و بیشتر از عادی، دی کمتر از عادی و بهمن در برخی مناطق کمتر از عادی خواهد بود.

به گزارش مشرق، مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو در جدیدترین گزارش خود، پیش‌بینی سه‌ماهه‌ای در خصوص وضعیت بارش‌های پیشِ‌روی کشور ارائه کرد.

بر اساس این پیش‌بینی متوسط بارش آذر ماه در بیشتر نواحی کشور، عادی و بیشتر از عادی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

هشدار کولاک برف در برخی استان‌ها

این پیش‌بینی برای دی ماه بیانگر آن است که در این ماه احتمال وقوع بارش در بیشتر مناطق به‌خصوص شرق و نیمه جنوبی کشور کمتر از عادی باشد.

پیش‌بینی‌ها برای بهمن ماه نیز نشان‌دهنده آن است که بارش‌های کمتر از عادی در نیمه شمالی کشور غالب خواهد بود و در برخی مناطق احتمال وقوع بارش عادی و یا بیشتر از عادی است.

پیش‌بینی مؤسسه تحقیقات آب برای آذرماه در بیشتر نواحی کشور، عادی و یا بیشتر از عادی است، به‌طوری که احتمال وقوع چنین وضعیتی بیشتر بین ۳۳ تا ۷۵ درصد (در برخی مناطق بیشتر از ۷۵ درصد) است؛ البته در این ماه احتمال وقوع بارش کمتر از عادی در برخی مناطق شمال غرب کشور وجود دارد.

وقوع بارش‌ها در دی ماه کمتر از عادی با احتمال وقوع بین ۵۰ تا ۷۵ درصد (در برخی مناطق بیشتر از ۷۵ درصد) در بیشتر مناطق واقع در شرق، نیمه جنوبی و مناطقی از شمال و شمال غرب کشور غالب خواهد بود.

همچنین در این ماه، وقوع بارش‌های عادی و یا بیشتر از عادی با احتمال وقوع بین ۳۳ تا ۷۵ درصد در برخی مناطق واقع در شمال و برخی از مناطق غرب و مرکز پیش‌بینی می‌شود.

بهمن ماه برای بیشتر مناطق واقع در نیمه شمالی کشور، بارشی کمتر از عادی با احتمال وقوع بین ۳۳ تا ۷۵ درصد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین در این ماه احتمال وقوع بارش عادی و یا بیشتر از عادی برای برخی از مناطق واقع در نیمه جنوبی، مرکزی، غرب و شمال کشور با احتمال وقوع بین ۳۳ تا ۷۵ درصد وجود دارد.

اختلاف بارش از میانگین بلندمدت در آذر ماه، در مناطق مجاور با رشته‌کوه‌های زاگرس و  برخی از مناطق شمالی و مرکزی کشور بین (۱۰+) تا (۷۵+ میلی‌متر)، در مناطقی از جنـوب و غرب کشور بین (۱۰ــ) تا (۲۵ــ میلی‌متر) و در سایر مناطق بین (۱۰ــ) تا (۱۰+ میلی‌متر) پیش‌بینی شده است. اختلاف بارش از میانگین بلندمدت در دی ماه، در بیشتر مناطق واقع در نیمه شمالی کشور  بین (۱۰ــ) تا (۱۰+ میلی‌متر) و در مناطق جنوبی، برخی از مناطق شرق و شمال کشور، بین (۱۰ــ) تا (۷۵ــ میلی‌متر و یا کمتر) پیش‌بینی شده است.

اختلاف بارش از میانگین بلندمدت در بهمن ماه، در بیشتر مناطق کشـور (۱۰ــ) تـا (۱۰+ میلی‌متر) پیش‌بینی می‌شود.

همچنین در برخی از منـاطق واقـع در غـرب، شـمال، شـرق و جنوب شرق کشور، کمتر از (۱۰ــ میلی‌متر) و در مناطق مجاور بـا ارتفاعـات رشـته‌کوه‌های زاگرس، بیشتر از (۱۰+ میلی‌متر) خواهد بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  5 0
  اینها حرف مفت زیاد می زنند چند روز پیش گفتن بارندگی نیست ۷ روز تو تهران باران اومد
 • IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  4 0
  همه چیز دست خداست
 • IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  5 0
  هر روز یه جوک تا دیروز میگید زمستان سختی در راه است و بارشهای شدید داریم!!
 • IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  3 0
  ما ملت، حرف های مفت زیادی از اینا شنیدیم، یه روز میگن سرده، یه روز میگن گرمه، یه روز هشدار سیل، یه روز هشدار گردوخاک، نعوذ باللّه فکر می کنن می تونن جای خدای عزووجل رو بگیرن. همه چی دست خداست.
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
  0 0
  پیش بینی مذکور شامل همه حالات می شود!!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس