دولت آینده آمریکا باید سیاست های نادرست علیه ایران را جبران کند

رئیس جمهور گفت: دولت آینده آمریکا نسبت به ملت ایران باید جبران کند سیاست‌های نادرستی که دولت قبلی در طول چهار سال اعمال کرد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: در تاریخ ایران ۲ دفاع مقدس داشتیم یک دفاع مقدس ۸ ساله در برابر صدامیان و یک دفاع مقدس در برابر جنگ اقتصادی ترامپیان و بحمدالله ملت ما هم در هر دو جنگ موفق و پیروز شد.

رئیس جمهور با اشاره به حمایت تقریبا شرق و غرب در جنگ ۸ ساله از رژیم متجاوز صدام اظهارداشت:در این جنگ ۳ ساله هم تقریباً تنها بودیم و کسی ما را یاری و کمک نکرد اما این کارگران، کشاورزان، صادرکنندگان و تلاشگران تولید به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصاد و مردم عزیز ما بودند که مقاومت و ایستادگی کردند و تا امروز ما را به پیروزی و موفقیت رساندند.

پایان دوران ترامپیسم یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران و شکست حتمی و قطعی دشمن در جنگ اقتصادی است

دکتر روحانی به پایان دوران ترامپ و جنایت های او علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت:این آدمی که بدترین جنایت‌ها را در تاریخ آمریکا نسبت به ملت‌های مستقل به ویژه ملت ایران و فلسطین و سایر ملت‌هایی که تحت ظلم و ستم او قرار داشتند،  انجام داد و شکست این آدم بخاطر شکست او در مجامع بین‌المللی، مراجع حقوقی، معیارهای اخلاقی، افکارهای عمومی جهان و افکار عمومی ملت آمریکا بود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: این آدم اقدامات ضدانسانی، تروریستی و سبوعانه‌ای نسبت به ملت ایران حتی در دوران کرونا انجام داد و هر روز به فشارهای خود علیه کشورمان افزود تا جایی که گروه حاکم بر کاخ سفید با اقدام صندوق بین‌المللی پول که قصد داشت ۵ میلیارد دلار برای مسایل پزشکی و مقابله با کرونا اختصاص دهد، مخالفت کرد.

ببینید:

فیلم/ روحانی: خداروشکر شرِ ترامپ کم شد

دکتر روحانی تصریح کرد: عوامل شکست این فرد، سیاست‌های غلط خارجی، بهداشتی، اقدام نژادپرستانه و غیرقابل اعتماد بودن وی بود. او مسیر عوام‌فریبانه و پوپولیستی خود را ادامه داد و خدا را شکر که این شر از سر مردم آمریکا و مردم منطقه پاک شد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دولت آتی آمریکا باید اقدامات بزرگی را انجام دهد تا بتواند اشتباهات گذشته و آن همه اقداماتی که چهره آمریکا را تخریب کرده، جبران کند، اظهارداشت: امیدواریم دولت آینده آمریکا در اولین قدم‌های خود با صراحت سیاست‌های ترامپ را نسبت به ایران و همچنین اقدامات ضد حقوق بشری و تروریستی او را محکوم و سیاست‌های نادرستی را که دولت قبلی در طول ۴ سال اعمال کرده است، جبران کند.

سیاست تهران، تعهد در برابر تعهد، اقدام در برابر اقدام، کاهش تنش در برابر کاهش تنش، احترام در برابر احترام و تعهدات بین‌المللی در برابر تعهدات بین‌المللی است

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران کاملاً روشن است، تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران همانطور که بارها تأکید کرده، تعهد در برابر تعهد، اقدام در برابر اقدام، کاهش تنش در برابر کاهش تنش، احترام در برابر احترام و تعهدات بین‌المللی در برابر تعهدات بین‌المللی است. اگر چنین اراده‌ای در حاکمان آینده آمریکا وجود داشته باشد، به نظر من حل مسأله بسیار آسان است.

 راه‌حل بزرگ برای بسیاری از مسایل و مشکلات و تغییر کامل شرایط؛ ایران و آمریکا هر دو می‌توانند اعلام کنند که به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ برمی‌گردند

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: ایران و آمریکا هر دو می‌توانند تصمیم بگیرند و اعلام کنند که به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ برمی‌گردند هم ما برمی‌گردیم و این می‌تواند راه‌حل بزرگی برای بسیاری از مسایل و مشکلات باشد و مسیر و شرایط را کاملاً تغییر دهد و سپس می‌توان مراحل بعدی را در بخش‌های مختلف ادامه داد.

دکتر روحانی با بیان اینکه برنامه‌های دولت بر این مبنا نیست که فردا چگونه خواهد بود، بلکه براساس شرایط سخت تدوین شده است، گفت: دولت برنامه ۹ ماهه‌ای را بر مبنای شرایط سخت تدوین کرده است اما در عین حال همواره این چنین بوده که اگر مشکلی برای مردم در زندگی پیش آمده بخاطر فشارهای ناحق و غیرانسانی کاخ سفید بوده و هر زمانی که آنها به تعهدات بین‌المللی برگردند، آن شرایط عوض خواهد شد.

ببینید:

فیلم/ روحانی: ایران و آمریکا می‌توانند به شرایط ۲۰۱۷ برگردند

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در شرایط قبل از سال ۱۳۹۷ با تلاش مردم و همه دست‌اندرکاران در دولت و قوای دیگر می‌توان آمار و ارقام شاخص‌های اقتصادی و دستاوردها را با دوران بلندمدت تاریخ ایران مقایسه کرد.

دکتر روحانی اضافه کرد: سال ۹۴ الی ۹۶ و قبل از شروع جنگ اقتصادی را می‌توان با شرایط اقتصادی ایران در ۴۱ سال قبل مقایسه کرد و در این ۳ سال در بسیاری از شاخص‌های مهم اقتصادی شاهد پیشرفت ملموس هستیم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: رشد تولید ناخالص ملی در متوسط ۴۱ سال، ۱.۵ درصد است و رشد اقتصادی و رشد اقتصادی در ۳ سال ۹۴ الی ۹۶ ، ۴.۷ درصد است. یعنی بیش از ۳ برابر رشد افزایش داشته است. میزان اشتغال خالص هم در ۴۱ سال به طور متوسط ۲۶۱ هزار است و در این ۳ سال به طور متوسط ۶۸۴ هزار نفر است.

دکتر روحانی اضافه کرد: میزان صادرات غیرنفتی در ۴۱ سال به طور متوسط ۱۰ میلیارد دلار بوده در این ۳ سال به طور متوسط بیش از ۳۰ میلیارد دلار بوده است. تورم هم متوسط ۴۱ سال ۱۹.۵ درصد است در این ۳ سال تورم به طور متوسط ۱۰.۲ دهم است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: همه شاخص‌های اقتصادی نشان می‌دهد که دولت جمهوری اسلامی ایران در طول ۳، ۴ سال قبل از جنگ اقتصادی دارای سیاست و عملکرد درست و قابل مقایسه و قابل ارایه در دوره بلندمدت تاریخ اقتصادی ایران بوده است.

دکتر روحانی گفت: در ۳ سال گذشته نیز که در جنگ تمام عیار اقتصادی بودیم و علیرغم مواجهه با کرونا، شاهد اقدامات بزرگی در عرصه تولید هستیم و تولید صنعتی در مهرماه امسال نسبت به شهریور ماه امسال از رشد ۷۵ درصدی برخوردار بوده است و این بدان معناست که مردم در سخت‌ترین شرایط بهترین عملکرد را داشته‌اند، لذا ملت ایران امروز پیروز است و فردا هم پیروز خواهد بود.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از ملت ایران بخاطر رعایت‌های دستورالعمل های پزشکی بویژه در ۲ هفته اخیر، اظهار داشت: در ۲ هفته‌ای که بسیاری از شهرها شرایط قرمز، نارنجی و زرد اعلام شده بر اساس آمار قرارگاه مردم بیش از ۹۰ درصد دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کردند و این اقدام افتخارآمیزی است و مردم در این زمینه کار بزرگ و حماسی انجام دادند و به فضل الهی در پایان ۲ هفته شرایط بهتری را شاهد خواهیم بود.

دکتر روحانی تصریح کرد: هیچ راهی برای مقابله با ویروس کرونا جز همکاری و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود ندارد، ضمن اینکه ۱۴ دستورالعملی که در جلسه ستاد کرونا تصویب شده را اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد و در حد توان کمک‌های ضروری را انجام خواهیم داد.

رئیس جمهور با قدردانی از تلاش شرکت‌های دانش بنیان و کادر درمانی گفت: امروز با تلاش‌های انجام شده می‌توانیم برای مقابله با کرونا روی پای خود متکی باشیم.

همه وزرا موظف به پیگیری دستورات مهم رهبر انقلاب اسلامی در رابطه با جهش تولید، کسر بودجه و مسایل مربوط به نظام بانکی و حمایت از اقشار کم‌درآمد شده اند

دکتر روحانی در ادامه سخنان خود با اشاره به جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با رهبر معظم انقلاب، گفت: مقام معظم رهبری در این جلسه دستورات مهمی را در رابطه با جهش تولید کسر بودجه و مسایل مربوط به نظام بانکی و حمایت از قشر کم‌درآمد صادر فرمودند که به همه وزرا و مسئولین تأکید شده که این موارد را پیگیری کنند.

از هفته آینده وزرا و مدیران دستگاه‌های اجرایی به حداقل ضروری حضور کارمندان در ادارات اکتفا کنند

رئیس جمهور با اشاره به مشکلات و نقاط ضعف موجود در خصوص تراکم جمعیتی در حوزه حمل و نقل بویژه در اتوبوس و مترو در برخی از ساعات روز، گفت: در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی کرونا این موضوع مورد توجه قرار گرفته، لذا تصمیم گرفتیم از هفته آینده وزرا و مدیران دستگاه‌های اجرایی به حداقل ضروری حضور کارمندان در ادارات اکتفا کنند و بخش‌هایی که حضور آنها ضرورتی ندارد را تعطیل کنند تا شاهد خلوت‌تر شدن اتوبوس‌ها و مترو باشیم و شرایط بهتری برای سلامتی مردم جامعه فراهم شود.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک میلاد با سعادت میلاد با سعادت امام حسن عسگری(ع)، ایشان را آموزگار زندگی در سخت‌ترین شرایط توصیف کرد و گفت:‌ این امام بزرگوار در سخت‌ترین شرایط و محدودیت پادگانی زندگی می‌کردند و در اطراف ایشان پادگان‌های نظامی وجود داشت تا مردم نتوانند از رهنمودهای ایشان استفاده کنند و این امام بزرگوار با هوشمندی توانستند، آموزه‌های لازم را به مردم منتقل کنند.

ببینید:

فیلم/ رئیس جمهور: بسیج یادگار امام راحل است

رئیس جمهور همچنین با تبریک روز بسیج، گفت: فرمان امام راحل در پنجم آذر سال ۵۸ در رابطه با تشکیل بسیج بسیار حائز اهمیت بود و بسیج در مقاطع مختلف از جمله در دوران دفاع مقدس و حتی در رابطه با مقابله با کرونا نقش بسیار ارزنده‌ای دارد و این از یادگارهای مهم امام راحل است که می‌توانیم از آن برای حفظ استقلال کشور، منافع ملی و رشد و توسعه کشور و حمایت از مردم استفاده کنیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 41
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 19
 • IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  31 0
  حتما جبران می کنند نه اینکه آدم های خدا ترسین و از طرفی روی شما را زمین نمی اندازن
  • CH ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
   0 0
   لعنت بر بزک کنندگان آمریکا #
 • IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  11 0
  مشکل ما با نظام سلطه گر آمریکاست نه اشخاص
  • IR ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
   0 0
   اشخاص نظام سلطه گر را می‌سازند.!
 • IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  11 0
  پایان دولت روحانیسم عشق مذاکره هم به یاری حق نزدیکه ...
  • رضا IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
   1 8
   اینکه روحانی با برجام ملتو سرکار گذاشت شکی نیست اما ادامه روند فعلی و تحریم فقط مردمو اذیت میکنه ، متاسفانه کشور ما یه کشور وابستس نه ما اغلب کشورهای دنیا از جمله خود امریکا ناچار هستن خیلی از صنایع و مواد اولیه رو وارد کنن، شما یه نگاه بکن همین نهاده های دامی ما نمیتونیم همه ظرفیت داخل رو تامین کنیم نتیجش میشه این! یا تحریم فقط برا خودروسازا خوب بود که مردمو دارن میدوشن رژیم تروریست امریکا خیلی از داروها رو منع کرده و دودش داره میره تو چشم مردم! شاید ما بتونیم بسازیم اما نیازمند بستر و مواد اولیه هستیم که با این وضع ارز و تحریم نمیشه وارد کرد و با قیمت درست رسوند دست مردم در شان مردم ایران این زندگی نیست
 • ناشناس IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  2 0
  صهيونيستها ترامپ رو نگهداشتن براى چهارسال ديگه ،بعدازبايدن
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  12 0
  خجالت بکش همین دیروز رهبری گفتن به امید بیگانگان نشینید تو اگه نمیفهمی مردم میفهمن دوگانه ترامپ بایدن راه انداختی همه شون از یه قماشن ذات کثیفشون دشمنی با ایرانه همین بایدن معاون اوباما بود که شدیدترین تحریمها رو وضع کرد مشکل اقتصاد ما افکار غرب زده شماهاست اونروزی که شما برید پیروزی اقتصادی ملت ایرانه
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  11 0
  گول نخورید این حرف های جبران خسارت برای بستن دهان ملت است و آمریکا چیزی را جبران نمی کند .
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  15 0
  دولت شما هم خسارت وارده به ملت ایران را جبران کند
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  4 0
  علی برکت الله
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  7 0
  ما مدیون خون پاک شهدا و مقاومت دلیرانه مردم هستیم نه باغ گلابی برجام.
 • ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  15 0
  لامصب تموم نمیشه
 • ی -ح IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  19 0
  بهتر است حرمت خودت را نگهداری و از آمریکا وبرگشت به برجام سخنی نگویی
 • IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  17 0
  از دولت بنفش خسته شدیم
 • DE ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  8 0
  چشم قربان
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  11 0
  دیگه حرفی نزن خسته شدیم از این دولت بی تدبیری وناامیدی...!!!
 • IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  22 0
  انقدر به این دولت واون دولت آمریکا دلخوش نکن انقدر برجام برجام نکن
 • IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  9 0
  تو بشین دست رو دست بذار-تا اون بیاید برات درست کنه
 • IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  20 0
  یعنی چی!؟یعنی بایدن دست ازپشتوانی اسراییل برداره تا تو بتونی نابودش کنی یا اینکه دست از منافعش درمنطقه برداره
 • نقی معمولی IR ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  11 0
  چرا هروقت حرف میزنن از 4کلامش 5تاش آمریکا آمریکاس؟؟!!!!خسته شدیم!
 • IR ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  2 0
  با ارزو بهترینها. انشاالله یک اینده خیلی خوب پیشرفته داشته باشیم
 • IR ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  25 0
  جناب یک کم هم به آینده ایران فکر کن گذشته وآینده آمریکا دردی از درد کشور کم نمی‌کند.!
 • IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  0 0
  لطفا خیلی بخود نگیرید . فعلا اروپائی ها شادمان از پیروزی بایدن و همراهی او با اروپا بلعکس ترامپ که اروپا را تحویل نگرفت و در این اثنا اروپائیان حتی جرات عمل به تعهدات دوازده گانه هم نزدیک هم نشدند چه برسه به عمل . انگار روحی تازه دمیده و جلسه میگیرند و خواستار بحث موشکی و منطقه ای در مذاکرات آتی حول برجام شده اند . خب با این احوال اروپای دغلکار و ضعیت دولت ترامپ که سوابق آن در دوره اوباما شاهد بودیم . نمیشه انتظار داشت که آنچه دولتمردان ما خواستار برگشت طبیعی آمریکا به برجام کما فی السابق بدون اصافه کردن بند و مطلبی به آن عمل کنند . هر چند آنها امیدوار هستند طرفین هر کدام قدمی در مسیر برجام با عملکردی بردارند تا مذاکران شروع شود . یعنی آنها بخشی از تعهدات سابق خود را در برابر اضافه نمودن آنچه ما تا کنون دادیم اجرائی کنند . یعنی باز کلاه گذاری اصافه بر سر ما . کاش همه ارکان یکصدا بفرمایند ما هیچ کاری در باره هسته ای بر نمیداریم تا آمریکا و اروپا به تعهدات خود بی کم و کاست عمل کنند و تعهد دهند بار دیگر چنین . اتفاق نمیافتد . و خسارت نیز بپردازند . والا دلیلی بر گفتگو نمی ماند . جو بایدن گفته میخواد آمریکا را دوباره بزرگ دنیا کند . ما هم با توجه به مذاکرات با چین و روسیه حتما باید مطالب بینابین را در نظر داشته باشیم و نشود دوباره تا در باغ سبز نشانمان دادند و احتمالا قصد آنها همین است که ایران را از شرق جدا سازند . بطرف آنها بغلطیم و چهره کشورمان را نزد دیگران خدایی ناکرده مشوه سازیم و ضربه به حیثیت خودمان بزنیم . در هر صورت ما باید روی پای خود بایستیم و نگاه به این و آن نداشته باشیم . اینگونه عزت مان در همه جا بالاتر میرود و از جایگاه خوبی و قابل احترامی نزد دول و ملل دنیا بیشتر از پیش برخوردار خواهیم شد .
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  18 0
  رئیس جمهور کشور اسلامی ایران که انقدر از آمریکا ومذاکره با آمریکا نباید بگه.!!!
 • IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  10 0
  آمریکا کیه؟؟؟!!!
 • IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  11 0
  آمریکا کیه؟ لطفا از خدا بگویید.
  • IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
   10 0
   احسنت.
 • IR ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  16 0
  فقط اظهار نظر در مورد تیتر: آقای روحانی بذار بایدن بیاد ببینیم چی میشه!هیچ بدی نرفته جاش خوب بیاد.
  • IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
   2 0
   ولی درباره ایران انشاالله که خوب بیاد.!
 • IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  6 0
  مرگ بر آمریکا
 • IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  16 0
  مااگر نخواهیم با آمریکا مذاکره وتوافق کنیم چه کسی را باید ببینیم؟ آقا ببین درباره آمریکا چی فرمودند وضع موجود در آمریکا مشخص نیست واروپایی ها هم دست کمی از آمریکا ندارند به این مضمون پس انقدر کشور عزیز ما را به ذلت مذاکره با شیطان بزرگ نکش...!!!
 • IR ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  6 0
  حاج قاسم اربا اربا نشده که با آمریکا مذاکره وتوافق کنیم وبا قاتلان حاج قاسم صبحانه کاری بخورید...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
  0 0
  لعنت بر بزک کنندگان آمریکا #جریان تحریف
 • CH ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
  0 0
  مااگر نخواهیم با آمریکا مذاکره وتوافق کنیم چه کسی را باید ببینیم؟ آقا ببین درباره آمریکا چی فرمودند وضع موجود در آمریکا مشخص نیست واروپایی ها هم دست کمی از آمریکا ندارند به این مضمون پس انقدر کشور عزیز ما را به ذلت مذاکره با شیطان بزرگ نکش...!!!
 • CH ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
  0 0
  انقدر به این دولت واون دولت آمریکا دلخوش نکن انقدر برجام برجام نکن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس