بایدن و غرب آسیا، تحولات به کدام سو می‌رود؟

حضور بلینکن در وزارت خارجه با توجه به رابطه خاص رئیس‌جمهور با وی نشان از انتقال پرونده‌های اصلی به این وزارتخانه داشته و جیک سالیوان در شورای امنیت ملی جنبه پشتیبانی سیاست‌ها را بر عهده خواهد داشت.

به گزارش مشرق، ابوذر گوهری فعال رسانه‌ای درباره انتخاب کابینه بایدن در کانال تلگرامی خود نوشت: بایدن عمده اعضای پیشنهادی تیم امنیت ملی و سیاست خارجی خود را معرفی کرده در این میان، آنتونی بلینکن نامزد پیشنهادی وی برای تصدی پست وزارت خارجه سابقه بیست سال همکاری نزدیک با وی داشته و کاملاً مورد اعتماد بایدن است. اعضای تیم سیاست خارجی و امنیتی بایدن عملاً افراد تیم اوباما بوده و سابقه همکاری و معاونت دستگاه‌های مرتبط نظیر  به خود را در آن دوره در سابقه دارند. به نظر می‌رسد هماهنگی تیم امنیت ملی آمریکا در مقایسه با دوره ترامپ بسیار بیشتر است. این تیم مورد تائید ساختار هیئت حاکمه مستقر واشنگتن (establishment) است.

حضور بلینکن در وزارت خارجه با توجه به رابطه خاص رئیس‌جمهور با وی نشان از انتقال پرونده‌های اصلی به این وزارتخانه داشته و جیک سالیوان در شورای امنیت ملی جنبه پشتیبانی سیاست‌ها را بر عهده خواهد داشت. هرچند روند تحولات در سال‌های آتی ممکن است باعث انتقال بلینکن به مشاور امنیت ملی بایدن و تغییراتی در تیم شود. اما درمجموع روند انتصابات نشان می‌دهد احتمالاً «عمل‌گرایی محتاطانه» دوره اوباما در دوره جدید احیا شود.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس