گاف وزارت دفاع امریکا

در ماه‌های اخیر سیل گاف‌های تیم‌های رسانه‌ای دولت دونالد ترامپ در ساخت فیلم و تصاویر تبلیغاتی در حوزه‌های مختلف دستمایه تمسخر رسانه‌های رسمی و غیر رسمی و سوژه طنز کاربران فضای اجتماعی شده است.

سرویس جهان مشرق _ حساب رسمی وزارت دفاع امریکا در شبکه اجتماعی توییتر به تازگی ویدئویی تبلیغاتی به مناسبت ۲۴۵ مین سالگرد تاسیس واحد دفاع هوایی ارتش این کشور منتشر کرده است که در آن به طرز ناشیانه‌ای دچار اشتباهات عجیب و خنده دار در معرفی ادوات نظامی این واحد ارتش امریکا شده است.

در همان ثانیه‌های ابتدایی این فیلم تصاویری از حضور سامانه‌های دفاع هوایی کوتاه برد SA۶ و SA۸ ساخت شوروی سابق دیده میشود که مشخص نیست به چه دلیلی در کلیپ مربوط به روز نیروی دفاع هوایی ارتش امریکا قرار داده شده است.

همچنین تصاویری نیز از شلیک ادواتی نظیر هویتزرهای کششی M۱۰۱ و راکت اندازهای توپخانه‌ای HIMARS دیده میشود که به شکل تخصصی هیچ گونه ارتباطی با رسته دفاع هوایی و حتی بخش توپخانه دفاع هوایی نیز ندارد زیرا این ادوات مخصوص پشتیبانی آتش و حمله به اهداف زمینی دشمن محسوب میشوند.

در ماه‌های اخیر سیل گاف‌های تیم‌های رسانه‌ای دولت دونالد ترامپ در ساخت فیلم و تصاویر تبلیغاتی در حوزه‌های مختلف دستمایه تمسخر رسانه‌های رسمی و غیر رسمی و سوژه طنز کاربران فضای اجتماعی شده است.

چندی پیش و در مراسم رونمایی از بنر ویژه تبلیغاتی کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ پیش از موعد برگزاری انتخابات ایالات متحده امریکا، از تصویری عجیب تحت عنوان حمایت از سربازان امریکایی رونمایی شده بود.

در این تصویر تعدادی سرباز که برخی با اسلحه تهاجمی AK۷۴ ساخت روسیه دیده میشدند و جنگنده‌های میگ۲۹ روسی حضور داشتند که با عنوان " سربازان ما را حمایت کنید" به عنوان بنر تبلیغاتی دولت ترامپ رونمایی شده بود.

بعدها مشخص شد که این تصویر در واقع یک بنر تبلیغی متعلق به ارتش اوکراین بوده که برای نظامیان این کشور مورد استفاده قرار گرفته بود و تیم رسانه‌ای دونالد ترامپ علاوه بر بی اخلاقی در عدم رعایت مبحث کپی رایت، حتی متوجه تفاوت ادوات و تجهیزات حاضر در تصویر با نمونه‌های در خدمت ارتش امریکا نیز نشده بود.

مدتی بعد نیز وزارت خارجه امریکا به مناسبت ۷۳ مین سالگرد نیروی هوایی این کشور پیام تبریکی را در حساب توییتری خود قرار داده بود که در آن از جنگنده‌های تحت خدمت نیروی دریایی امریکا به جای جنگنده نیروی هوایی استفاده شده بود که با انتقاد و تمسخر شدید رسانه‌ها مواجه گردید.

هر چند وزارت خارجه و یا کمپین انتخاباتی ترامپ مراجع تخصصی برای شناخت دقیق ادوات نظامی به شمار نمی روند اما برای وزارت دفاع امریکا به عنوان نهاد رسمی نظامی این کشور چنین گاف و اشتباه بزرگی در معرفی تجهیزات جنگی غیر قابل باور و بسیار عجیب به نظر میرسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  11 3
  کنار سام ها یه اونجرم هست چه کشوریه که ترکیبی اینجوری میزنه شاید مصر باشه اما فک نکنم سام 8 داشته باشه مصر
  • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
   9 3
   پاک 3 هاشون بیست بار زدیم روی اوردن به محصولات روسی و روسی هم بدرد نمیخوره باید از خودمون بخرید
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  14 2
  خداقوت. بسیار مفید و جذاب بود
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  11 2
  خیلی متن دقیق و منطقی و جالبی بود
 • IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  12 30
  چند درصد احتمال می دهید یک عضو وزارت دفاع آمریکا سلاح روسی را نشناسد؟ وقتی چیزی از این زاویه اینقدر احمقانه و عمیقا غیرممکن بنظر می رسد، فکر نمی کنید باید زاویه دید خودتان را عوض کنید؟ هدف از انتشار اینگونه اخبار، پمپاژ حجم وسیعی از احتمال بی نظمی و آشفتگی و بی عقلی در دولت آمریکا به سمت کشور ایران است. بر این اساس، ما نیز فکر خواهیم کرد با یک آمریکای غیرقابل محاسبه مواجهیم . چرا تاثیر راهبردی خبرهایتان را دقت نمی کنید؟ هرچیزی را آنها فرستادند شماها هم باید بازنشر کنید؟ حماقت راهبردی آمریکایی ها همانجاهایی است که اصلاح طلبان ایران هم در آن شریکند و حتی برخی از سیاسیون و تحلیل ! گران ارشد ما. اینها را همینجوری منتشر نکنید. این حمایت نبود. عقل بود.
  • ڪیان IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
   8 1
   آمریڪا‌چه‌غیرمحاسبه‌چه‌‌قابل‌محاسبه،همینی‌هست‌ڪه‌همه‌میبینیم.. . ازخودمون‌ڪه‌مطمئن‌هستیم!نیستیم؟ بنظرم‌آمریڪا‌رو‌زیادبزرگ‌وپیچیده‌میبینین،ولی‌بنظرمن‌افلج‌تراز این‌ڪشوردرحال‌حاضردررده‌خودش‌ڪشوردیگه‌ای‌نیست. #سخت‌نگیرویڪمم‌بخودمون‌اعتمادڪن.
  • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
   8 1
   اگه منظورت اینه از امریکا بترسیم. نمی ترسیم. از هر گونه رویارویی در هر سطحی هم استقبال می کنیم تا عیار دو کشور در عمل مشخص بشه. که چندین بار هم شده اگر بیننده عاقل باشه. ارتش هالیوودی چیز راستکی نداره.
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  18 3
  از یک مشت گاوچرون بیش از این انتظار نیست
  • IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
   1 11
   خدایی خودت متوجه شدی چی گفتی!
  • IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
   5 0
   ۱۲:۳۴ جملش درست و بدون غلطه ایراد بیخود نگیر
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  12 2
  کمپین(انگلیسی) = کارزار،پویش
 • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  1 4
  سلاح ak47 در آمریکا هم تولید میشه
 • DE ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  14 0
  آمریکا 300 سال تاریخ داره اون وقت قدمت نیروی پدافندیش 245 ساله! یکی نیست بگه عزیر برادر وقتی زمانی که هواپیما و پهپاد و موشک کروز و موشک بالستیک و هایپرسونیک و هیچ کوفتی تو هوا نبوده چطور شما پدافند هوایی داشتی! در سال ۱۸۹۹ اولین گلایدر مدل توسط برادران رایت ساخته شد.۱۷ دسامبر 1903 اولین هواپیما! اون وقت چطور عمر پدافند آمریکا 7 نوامبر 1775 هستش! برخی ادوات نیز صرفا توپخانه و راکت انداز هستش. اون سامانهای روسی هم جالبه کنارش یک اونجر ساخت امریکاست شاید مال اکراین باشه.
  • IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
   5 0
   راست میگی ایولا عالی بود نظرت عالیییییییییی
  • IR ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   0 0
   درسته که هنوز هواپیما اختراع نشده بود ولی کلاغ های لعنتی که فضله می انداختند.
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  13 0
  ۲۴۵ سال پیش، چه تهدید هوایی وجود داشته؟ بالون؟
  • IR ۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
   5 0
   خخخخخخخخخخخخخخخخخخ دقیقاااااااااااااااااااااا البته ازین گاوچرونای بزدل بعید نیست اینا از سایه خودشونم میترسن
 • IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  0 6
  خوب شاید امریکا سامانه های روسی رو منهدسی معکوس کرده اخه میگن امریکا اس300 و سامانه ی سام رو از اوکراین خریده برده امریکا
 • IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  6 3
  امریکا... ابرقدرت کی بودی تو !
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  6 1
  فکر کن همچین سوتی ماوراطبیعی انجام بشه اونم از آمریکای ابرقدرت خخخخ

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس