سرلشکر سلامی

فرمانده کل سپاه گفت : جمهوری اسلامی ایران در تامین این پهنه دریایی تعیین کننده اقتصاد جهانی نقش ممتاز و منحصر به فرد خود را به خوبی ایفا کرده است.

به گزارش مشرق،  سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم  الحاق ناو اقیانوس پیمای شهید رودکی به نیروی دریایی سپاه که صبح امروز (پنج شنبه) برگزار شد؛ این رخداد مهم را رقم زننده روزی فراموش ناشدنی و تاریخی برای این نیرو توصیف و تصریح کرد: اطمینان داریم آنچه امروز در نیروی قدرتمند و مستحکم دریایی سپاه اتفاق می افتد، امتداد نگاه عمیق و راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مد ظله العالی) است.


وی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی منطق ایستادگی، مقاومت، دفاع اطمینان بخش و ثبات قدم را در مقابل دشمنان بزرگ ترسیم کرده اند، گفت: معظم له ما آموخته اند که نقشه راه امنیت، اقتدار و استقلال کشور از مسیر قوی شدن عبور می کند؛  این منطق در جامعه ما جریان داشته و ایران اسلامی امروز نشانه و مظهر اراده شکست ناپذیر ملتی بزرگ برابر فشارهایی در مقیاس و گستره جهانی است.

ببینید:

فیلم/ الحاق یک ناو اقیانوس پیما به نیروی دریایی سپاه


سرلشکر سلامی خلیج فارس را پیشانی مستحکم دفاعی ایران اسلامی و نقطه تلاقی مواجهه قدرت ها با یکدیگر خواند و اظهار کرد:  اینجا منطقه راهبردی اقتصاد جهانی است و جمهوری اسلامی ایران در تامین این پهنه دریایی تعیین کننده اقتصاد جهانی نقش ممتاز و منحصر به فرد خود را به خوبی ایفا کرده است.

وی افزود: جهانیان مدیون نظام مقدس ما و دریادلان با اراده و بلند همت و سرافراز این سرزمین هستند که این گستره عظیم دریایی را تا به امروز امن کرده‌اند و این راه با اقتدار ادامه دارد.

 فرمانده کل سپاه در ادامه با تاکید بر اینکه برای دفاع از امنیت و منافع حیاتی خود به جغرافیایی خاصی محدود نمی شویم، گفت:  اگر کسانی بخواهند منافع این ملت و کشور بزرگ را تهدید کنند مطمئناً نقطه امنی در سیاره زمین نخواهند داشت.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه نیازمند این هستیم که ما به ازای هر اندیشه و تفکر دفاعی را روی زمین ایجاد کنیم، اظهار کرد:  وقتی از نگاه و افق بلند دیدمان به دور دست صحبت می کنیم نیازمند آن هستیم که ابزارهای متناسب با آن را هم داشته باشیم؛ بارها اعلام کرده ایم راهبرد ما همواره دفاعی است. به این معنا که هرگز در ابتدا تهدیدی برای هیچ کشوری نیستیم؛ اما این راهبرد دفاعی همواره با تاکتیک های تهاجمی همراه است.


وی با بیان اینکه قلب و محتوای راهبرد دفاعی ما را تاکتیک های تهاجمی شکل می‌دهد، گفت: اگر دشمنان ما را تهدید کنند و یا بخواهند عمل تهاجمی انجام دهند ما سراسر تهاجمی می شویم و این معنای کاملی از راهبرد دفاعی ما است و برای تحقق آن مجدانه تلاش می‌کنیم.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه امنیت ایران اسلامی امانت بزرگی است که مردم عزیز به ما سپرده اند و فرماندهی معظم کل قوا آن را به عنوان یک ماموریت و رسالت خطیر به نیروهای مسلح از جمله سپاه واگذار کرده اند، اظهار کرد:  ما در ایفای نقش هایمان جدی هستیم و برای دفاع از این ملت به آب و آتش می زنیم؛ آنچه امروز مشاهده می کنیم نشانه مجسم به آب و آتش زدن، برای دفاع از ملت مان در مقابل زورگویان است؛ به این حقیقت پایبندیم و برای آن جان می دهیم.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه در مقابل هیچ دشمنی هر اندازه به ظاهر مهیب کرنش و تعظیم نمی کنیم و انعطاف به خرج نمی دهیم، گفت: ما مستحکمیم، می ایستیم، از حق دفاع می کنیم؛ ما نه ظلم می کنیم و نه ظلم  می‌پذیریم و به هیچ کس هم اجازه تعرض نمی دهیم.

وی افزود:  اساس حرکت ما این است که تهدید را از ذهن دشمن خنثی و بی اثر کنیم و قبل از شکل گیری آن را از بین ببریم؛ این معنای کامل  مفهوم بازدارندگی است.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: امروز شاهد الحاق یک شناور  پشتیبانی و در عین حال رزمی به نیروی دریایی سپاه هستیم؛ یعنی شناوری که هم می تواند از خود دفاع کند، هم از  منافع  ما در دریا دفاع کند و هم در امن سازی خطوط دریانوردی کشورمان در نزدیک و در دور دست نقش ایفا کند.

 وی کشتی سنگین و اقیانوس پیمای شهید رودکی را  هدیه ای امید بخش برای مردم عزیز ایران خواند و اظهار کرد:  شاید برخی تصور می کردند که اساس عمل ما رزم نزدیک است، اما اعلام می‌کنیم هم رزم نزدیک دستور کار ما است و هم رزم نزدیک در دور دست و هم نبرد از راه دور که مجموعه کاملی از توانمندی‌های دفاعی ما را شامل می شود.

 ماموریت اصلی کشتی اقیانوس پیمای شهید رودکی را تامین امنیت خطوط دریانوردی کشور، امداد و نجات در شرایط خاص  و  نبرد در شرایط ویژه عنوان و تصریح کرد: این توانمندی جدیدی است که امروز برای نیروی دریایی ما افق های بلندتری از حرکت در پهنه دریاهای آزاد را ایجاد می کند.

فرمانده کل سپاه با تقدیر از تلاشگران دریادل سپاه در آماده سازی کشتی اقیانوس پیمای شهید رودکی، آن را بخشی از نقشه جامع قوی شدن کشور دانست و تاکید کرد:  آنچه در کشور ما شکل می گیرد با تصویری که دشمن برای کشور ما ساخته است کاملاً در تضاد است.

وی با بیان اینکه در شرایطی که دشمنان انتظار داشتند کشورمان در اثر تحریم‌ها ضعیف شود، هر روز دستاوردهای جدیدی در عرصه های مختلف ایجاد می شود و این شعار نیست، واقعیت است، گفت: دشمنی که با محاصره، تحریم و انزوا در صدد فرسایش قدرت ما بود،   امروز خود دچار فرسایش شتابدار قدرت در فیزیک قدرت و محتوا و مضمون سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آن شده است؛ نظیر این آشفتگی سیاسی که امروز در نظام انتخاباتی آمریکا و فرآیندهای انتخاباتی می بینیم

سرلشکر سلامی در پایان با تاکید بر اینکه آرزوهای ملت عزیز ایران به تدریج به واقعیت تبدیل می شود، گفت: مردم ما شرافت مندانه ایستاده اند، به دلیل آنکه نتیجه و  معنای ایستادگی را که صبر و نتایج حاصل از آن یعنی  عزت، اقتدار، افتخار و استقلال را می دانند وآگاهی و شعور سیاسی عمیق ملت ایران به ما کمک کرده است که شجاعانه حرکت کنیم و برای دفاع از آرزوهای آنها همه استعداد های موجود را به کار گیریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  9 2
  درود بر سپاه پاسداران عزیز . که موجب فخر و مباهات و آرامش کشور است . این دستاورد بزرگ و ارزشمند حاصل فعل خواستن و توانستن است که بدست توانمندان ایرانی ساخته و امروز به بهره برداری رسید .. این شناور رزمی باعث قوت قلب مسلمانان است که میبینند کشور اسلامی اینچنین توانائی هائی دارد و قادر است ملزومات پیشرفته دفاعی خود را با تکیه بر توان داخلی خود ساخته و بخدمت بگیرد و قادر باشد در برابر دشمنان هماوردی کند و باعث شود تا آنان در رفتار خود تجدید نظر و مراقبت کنند . امیدواریم از این ببعد در نیروی دریائی سپاه و ارتش شاهد الحاق سالانه شناورهای سطحی و زیر سطحی با تناژ بسیار بالا و اقیانوس پیما باشیم . با اعتماد و اتکال بخدای عز و جل همانطور که تا کنون با اراده و یاری خود اسباب آنرا فراهم کرده باز بهتر و بیشتر هر چیزی که لازم داریم خواهیم ساخت . خدایا شکرت و باز شکرت
 • علی خدایی IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  10 0
  لطفا ناو های جنگی مون را به سیستم های سیلو پرتاب عمود شلیک مجهز تجهیز کنید این نوع سیستم ها را که خدا را شکر توانایی اش را داریم چرا در ناو هایمان ازش استفاده نمیکینم که واقع جای خالی سیلو پرتا بها خیلی احساس میشه
 • محمدی IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  4 2
  یک عدد خیلی کم هست حداقل ۵ فروند مورد نیاز کشور هستش...
  • IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
   2 0
   سلام خدا بر سپاه پاسداران. خداقوت خسته نباشید.
 • رسولی IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  7 0
  درود خدا به سردار سلامی و همه پاسداران عزیز و دلاور.خداوند شما عزیزان را بسلامت بدارد.
 • FR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  7 1
  جانم فدای سپاه بزرگ و همیشه جاودان حتی با اینکه امریکا زندگی میکنم
 • mojtaba SE ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  7 0
  پاینده ابرقدرت ایران .پاینده رهبر کبیر ایران اسلامی...سردار سلامی یعنی خود غیرت ایرانی که تو استورهای فارسی و فردوسی خوندیم .
 • سربازسردار IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  5 0
  درود برشرافت و عزم شما
 • دیده بان IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  4 2
  فان حزب الله هم الغالبون
 • DE ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  3 0
  حدا قوت بر شما
 • NZ ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  2 1
  درود خدا بر شما
 • IR ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  2 0
  درود خدا بر سپاه عزیز.
 • محمد مهدی اسلامی IR ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  1 1
  با سلام و احترام بر امیر عزیز سلامی و تشکر از ایشان حفظه الله تعالی : مسلمان مبادا شوی بی طرف __بپاخیز همیشه بحفظ شرف __ حفاظت ز اسلام و از ملک آن __یکی از اهم ّ وظایف بدان _ دل دشمنان را بلرزان ز ترس __بطوری که از ترس گیرند درس _ توانائی مسلمین در ک کنند __تجاوز به هر حق را ترک کنند .
 • IR ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  0 0
  حواستون به خزر و آذربایجان و خیانت برخی کشورها باشه
 • نیلوفر IR ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  1 0
  درود به غیرت و عزت جوانان پاک و سربلند ایران زمین... خدا قوت سربازان مهدی موعود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس