باغ نمایه

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه اگر شورای قبلی ملکی را باغ تشخیص داده نمی‌توانیم آن را غیرباغ اعلام کنیم، گفت: زمین ۴ هزار متری در خیابان آفریقا باغ است و نباید شرایط کنونی سبب رأی غیرباغ به آن شود.

به گزارش مشرق، بهاره آروین عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره پرونده باغات و بررسی ویژه زمینی ۴ هزار متری در خیابان آفریقا در منطقه ۳ پایتخت اظهار داشت: از رأی کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مبنی بر غیر باغ بودن این ملک تعجب می‌کنم چرا که سال ۹۵ این ملک در شورای شهر رأی باغ گرفته است.

بیشتر بخوانید:

دومینوی حوادث مرگبار در ساخت مترو تهران چگونه متوقف می‌شود؟

وی افزود: این ملک حتی سال ۵۴ نیز رأی باغ داشته است و اکنون با چه استنادی می‌خواهیم به آن رأی غیرباغ دهیم.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: نمی‌شود بگوییم وضع فعلی ملک سبب شده ملاک و معیار تغییر کند چرا که اگر اینگونه باشد همه درختان باغ‌هایشان را قطع می‌کنند آنگاه همه باغ‌ها تبدیل به غیرباغ می‌شود اگر شورای شهر به این ملک رأی غیرباغ دهد رأی شورای چهارم را نقض کرده چرا که شورای چهارم در جلسات غیرعلنی به این ملک رأی باغ داده است.

آروین خاطرنشان کرد: در مورد پرونده باغات این نظر کارشناسی کمیسیون ماده ۷ و کمیسیون شهرسازی شورا را داریم وقتی رأی این دو کمیسیون همسو است مشکلی ایجاد نمی‌شود .

وی بیان داشت: این ملک ۲۰۰ متر نیست که اهمیت زیادی به آن ندهیم ۴ هزار متر است آن هم وسط خیابان آفریقا و اگر به این ملک رأی غیرباغ دهیم این مسأله تبدیل به یک رویه می‌شود تا همه بعد از هر دوره شورا به دیوان عدالت بروند و رأی متفاوت بگیرند.

سرانجام نظر کمیسیون شهرسازی و معماری مبنی بر  غیرباغ بودن این ملک با ۱۰ رأی مخالف به تصویب نرسید.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
    2 0
    ترسیدم،فکر کردم املاک من لو رفته!خخخخ

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس