فائوچی: بازگشت به شرایط نرمال تا تابستان قابل تصور نیست

رئیس سازمان بیماریهای عفونی آمریکا می‌گوید، حتی با وجود واکسن، بازگشت به شرایط عادی تا تابستان سال آینده قابل تصور نیست.

به گزارش مشرق، رئیس سازمان بیماریهای عفونی آمریکا در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفت که دولت باید مردم این کشور را در برابر ویروس کرونا واکسینه کند اما هشدار داد که شرایط نرمال تا تابستان آینده قابل تصور نیست و مردم همچنان باید از ماسک استفاده کنند.

دکتر «آنتونی فائوچی» مدعی شد که واکسن شرکت فایزر برای ویروس کووید-۱۹ تا ۹۰ درصد موثر است. با این حال وی تاکید کرد کرد که چالش بعدی سیاستمداران و دانشمندان متقاعد کردن مردم برای واکسن زدن است.

فائوچی تاکید کرد، باید مردم را قانع کنیم که واکسن بزنند. اگر مردم واکسن بزنند می‌توانیم پیش بینی کنیم که در سه ماهه دوم یا سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ بتوانیم به شرایط عادی بازگردیم.

«تدروس آدناهوم» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نیز روز یک شنبه تاکید کرد که تا کنترل کامل ویروس کرونا هنوز راه زیادی باقی مانده است.

سازمان بهداشت جهانی روز شنبه از ثبت رکورد ۶۶۰۹۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت خبر داد. رکورد قبلی در روز جمعه بود که ۶۴۵۴۱۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان گزارش شده بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس