کد خبر 1143323
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
احتمال اخراج مدیر سیا قوت گرفت

مدیر سازمان سیا در نشست روز جمعه در کاخ سفید برای ارائه گزارش اطلاعاتی به رئیس جمهور حضور نداشته تا گمانه زنی‌ها درباره اخراج وی افزایش یابد.

به گزارش مشرق، شبکه های سی‌ان‌ان و ان‌بی‌سی نیوز اعلام کردند که جینا هاسپل مدیر سازمان سیا در نشست روز جمعه در کاخ سفید برای ارائه گزارش اطلاعاتی به دونالد ترامپ حضور نداشته است و این مساله گمانه زنی‌ها درباره اخراج وی توسط ترامپ را تقویت کرده است.

بیشتر بخوانید:

خروج معنا دار رییس سیا از کاخ سفید

بر اساس این گزارش، نشست روز جمعه که توسط جان راتکلیف مدیر اطلاعات ملی آمریکا سازماندهی شده بود، بدون حضور هاسپل برگزار شده است.

یک مقام ارشد دولت آمریکا در این باره به سی‌ان‌ان گفت: گرچه حضور هاسپل در این نشست‌ها به طور عادی، الزامی و اجباری نیست ولی عدم حضور وی نیز نشانه خوبی نخواهد بود.

سازمان سیا حاضر به اظهارنظر در این خصوص نشده است. این خبر در حالی منتشر شده است که دولت ترامپ پس از انتخابات جنجالی ریاست جمهوری در حال تغییرات گسترده‌ای در بین مقام‌های ارشد اطلاعاتی و دفاعی است. ترامپ به تازگی مارک اسپر وزیر دفاع را برکنار کرده و بسیاری از مقام‌های ارشد پنتاگون نیز از سمت خود استعفا کرده‌اند.

برکناری مارک اسپر سرآغاز برنامه‌های ترامپ برای برکناری سایر اعضای کابینه از جمله هاسپل و کریستوفر ورای مدیر اف‌بی‌آی به شمار می‌رود.

ترامپ و متحدانش مدت زمان زیادی است که از اقدامات هاسپل انتقاد می‌کنند ولی یاس و ناامیدی رئیس جمهور آمریکا از اقدامات هاسپل زمانی تشدید شده است که او و سایر مقام‌های اطلاعاتی آمریکا با تصمیم راتکلیف برای علنی کردن اسناد و اطلاعات مربوط به تحقیقات پرونده روسیه مخالفت کردند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس