کد خبر 1142137
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
دادگاه نمایه

مراسم تودیع و معارفه رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران با حضور معاون اول قوه قضاییه، رییس کل دادگستری استان تهران و سایر مسئولان قضایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش مشرق، مراسم تودیع و معارفه رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران با حضور معاون اول قوه قضاییه، رییس کل دادگستری استان تهران و سایر مسئولان قضایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، غضنفرآبادی، رییس سابق دادگاه انقلاب اسلامی تهران ضمن خیرمقدم گویی به حاضرین گفت: کار در دادگاه انقلاب شرایط خاص خود را دارد و شیرینی و تلخی دارد و کار در دادگاه انقلاب اسلامی تهران متفاوت است و شرایط خاصی دارد.

رییس سابق دادگاه انقلاب اسلامی تهران خاطرنشان کرد: من چند هدف را در دادگاه انقلاب دنبال کردم و کارهایی را در ساختمان دادگاه انقلاب انجام دادیم.

بیشتر بخوانید:

اژه‌ای: با قاچاقچیان کالا و ارز مبارزه جدی می‌کنیم

وی تصریح کرد: خیلی دغدغه داشتم که این مجموعه قضات و کارمندان سالم بماند و در جلسات توصیه و تاکید شد تا مراقبت صورت گیرد.

رییس سابق دادگاه انقلاب اسلامی تهران افزود: در زمینه رفع دغدغه و مشکلات همکاران آنچه که می شد، فراهم کردیم و در جهت حل مشکلات همکاران اداری و قضایی انجام دادیم.

وی اظهار کرد: تمام تلاشم این بود که در اتاقم باز باشد و زمانی که مردم مراجعه می کردند وقت ملاقات داده شود و اعتقاد داشتم که اگر یک مراجعه کننده را جواب دهم مراجعات به مراجع بالاتر محدودتر می شود.

بیشتر بخوانید:

اسماعیلی مطرح کرد: عفو ۱۵۷ محکوم امنیتی/ شکایت دولت از ۱۵۰ شخصیت

غضنفرآبادی بیان کرد: خواهشی که دارم این است مردم را جواب دهید و در حد قانونی به آن ها کمک کنید.

پالایش پرونده ها، تصمیم گیری در مورد اسناد محرمانه و قفسه بندی از جمله اقداماتی بود که به گفته غضنفرآبادی انجام شده و یا در دست انجام است.

وی در پایان ضمن آرزوی توفیق، سعادت و بهروزی برای آقای زرگر گفت: امیدوارم خداوند توفیق دهد در این جایگاه خدمت کنند. هر کجا باشم یک سرباز کوچک در خدمت انقلاب هستم و خدا کمک کند تا بتوانیم اثبات کنیم سربازهای خوبی هستیم.

حشمتی مهذب، رییس کل دادگستری استان تهران در ادامه این مراسم عنوان کرد: خدا را شاکریم که امروز این اجتماع را در دادگاه انقلاب داریم.

رییس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: خیلی از ماها در دادگاه انقلاب رشد کردیم و این رشد و موقعیت را مدیون همکاران عزیز و شهدای گرانقدر هستیم و افتخار می کنیم در اینجا کار کردیم و سرمایه، تجربه و اطلاعاتمان را از دادگاه انقلاب داریم.

وی با اشاره به اظهارات شهید بهشتی در مورد جایگاه دادگاه انقلاب و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گفت: یاد و نام همه این عزیزان و بزرگواران را گرامی می داریم.

حشمتی با بیان اینکه دادگاه انقلاب سرمایه انقلاب است، اظهار کرد: وظیفه حفاظت و حراست از دادگاه انقلاب را داریم و باید برای تقویت آن تلاش کنیم تا به عنوان یک نهاد کارا و کارامد باشد.

رییس کل دادگستری استان تهران اذعان کرد: رسیدگی به وضعیت دادگاه انقلاب را شروع کرده ایم و وظیفه داریم نظام و ارزش ها و بنیان های اصلی آن را حفظ کنیم و در وسط میدان نمی توانیم اهل تحلیل باشیم؛ بلکه مقتدا و رهبرمان تحلیل ارائه می کنند و ما باید تلاش کنیم تا فتنه‌ها رخ ندهد.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد واحد تحقیقات در دادگاه انقلاب بیان کرد: در دادگاه انقلاب به یک واحد تحقیقات نیاز داریم؛ البته پیش از این چنین واحدی را داشتیم و خیلی لازم است آن را با تلفیقی از دوستان سابق و جوان احیا کنیم و برای پیگیری و رسیدگی به پرونده ها، وجود این واحد به اعتقاد بنده ضروری است.

حشمتی مهذب با بیان اینکه مانده دادگاه انقلاب سه یا چهار هزار پرونده است، گفت: این باید به حداقل برسد و مساعدت هایی در جهت کاهش موجودی ها داریم.

رییس کل دادگستری استان تهران اذعان کرد: در کل استان تهران در خصوص رسیدگی ها و ساماندهی و کاهش موجودی ها، پارسال یک چهارم کاهش موجودی ها برای تهران بود و این وضعیت ادامه دارد و رفع اطاله دادرسی و کاهش موجودی ها از موضوعات مهم است.

وی با بیان اینکه کاهش موجودی به هر قیمت نیست و اتقان آرا مهم است، گفت: در گلوگاه هایی مثل تجدیدنظر گفته ایم تیم بگذارند تا پرونده هایی که منجر به صدور رای می شود، ملاحظه کنند.

حشمتی مهذب تصریح کرد: میانگین وارده به محاکم ما در تهران ١٦ پرونده بیشتر از میانگین کشوری است.

رییس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: تراکم پرونده ها را رصد می کنیم و کمک می کنیم تا به کاهش موجودی مطلوب و منطقی برسیم.

وی با بیان اینکه تهران علی رغم اینکه مرکز کشور و پایتخت است، با محرومیت های خاصی مواجه است، گفت: ملارد که جمعیت قابل توجهی دارد یک بیمارستان ندارد و در سایر بخش ها محدودیت ها و فقر به عین قابل مشاهده است؛ اما در عین حال ١٢ پروژه در حال احداث داشتیم و این پروژه ها را حرکت دادیم و شروع به ادامه ساخت آن ها کردیم.

رییس کل دادگستری استان تهران اظهار کرد: پنج پروژه جدید تعریف کرده ایم که یکی مخزن مکانیزه بایگانی است و خیلی مهم است. فقط در مخزن اینجا دو میلیون و ٤٠٠ هزار پرونده داریم که باید توجه شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مردم و گوش دادن به خواسته های آن ها گفت: واقعا ما خادم مردم هستیم و باید با همه وجود در خدمت مردم باشیم.

حشمتی با قدردانی از غضنفرآبادی گفت: دادگاه انقلاب را تا زمانی که انقلاب هست باید حفظ کنیم و امیدواریم که آقای زرگر موفق باشند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس