اخبار ویژه روزنامه ها

خودش هم صبح جمعه از این تصمیم خبردار شده است. فردا یک روزنامه که چند سال است اصلی‌ترین ارگان توجیه‌کننده سیاست‌های غلط اقتصادی دولت است، حمایت عجیبی از کار دولت کرد.

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

**********

کیهان


روایت غلط اندر غلط درباره رویکرد دموکرات‌ها به برجام


معاون وزارت خارجه در دولت اصلاحات، ضمن بسط نادرست مجوز مذاکرات برجامی مدعی شد مانعی برای مذاکره مجدد با آمریکا در دولت بایدن وجود ندارد.
سید محمدصدر به روزنامه همشهری گفته است: اما مواضع آقای بایدن در چارچوب سیاست همه‌جانبه‌گرایی تعریف می‌شود. در تبلیغات انتخاباتی هم اعلام کرده است که آمریکا به برجام بازخواهد گشت و به تعهدات خود در این توافق عمل خواهد کرد، با این شرط که ایران هم به تعهدات خود عمل کند. این موضع آقای بایدن را می‌توان مثبت تلقی کرد. در طرف ایران هم این آمادگی وجود دارد که در همان چارچوب ۱+۵ و برجام مذاکرات ادامه پیدا کند تا اجرای تعهدات برجام از سوی تمامی اعضا از سر گرفته شود و در نتیجه آن تحریم‌های ظالمانه‌ای که در دوره ترامپ تصویب شد، کنار گذاشته شوند.


وی می‌افزاید: اگر آقای بایدن صداقت داشته باشد، به غیر از بازگشت به برجام و لغو تمام تحریم‌ها، باید خسارت‌هایی را که به‌دلیل نقض تعهدات از سوی آمریکا به ایران تحمیل شده است، جبران کند. در این صورت نشان خواهد داد که آمریکا به‌صورت جدی به توافقات خود پایبند است.


صدر همچنین گفت: ایران پیش از ترامپ، یک توافقی را با تیم بایدن، اوباما و کری امضا کرده است و ترامپ به‌عنوان رقیب آنها به ریاست‌جمهوری رسیده و تعهداتی را که توسط آنها به امضا رسیده، نقض کرده است؛ بنابراین اگر آنها صداقت داشته باشند، دلیلی برای عدم‌توافق وجود ندارد.


‌باید در نظر داشت که توافق برجام علاوه‌بر کشورهای اروپایی، روسیه و چین، در آمریکا توسط حزب دمکرات و تیم بایدن، کری و اوباما و در ایران هم توسط دولت آقای روحانی و آقای ظریف به سرانجام رسید؛ بنابراین دلیلی وجود ندارد که آنها با همین تیمی که در ایران توافق را با خود آنها امضا کرده‌اند، از مذاکرات مجدد درباره همان توافق امتناع کنند؛ لذا به تأخیر انداختن مذاکرات با این پیش‌فرض موضوعیتی ندارد.


صدر در عین حال درباره این سؤال که آیا دولت روحانی در سال پایانی در موقعیت مذاکره با آمریکا قرار دارد گفت: همانطور که در گذشته، همین دولت و تیم آقای ظریف، قریب به ۲ سال اجازه مذاکره با آمریکا را داشتند و توافق برجام توسط حاکمیت مورد تأیید قرار گرفت، به‌نظر نمی‌رسد مانعی در مسیر مذاکرات مجدد میان این دولت با دولت آقای بایدن در آمریکا وجود داشته باشد. من همان زمانی که مذاکرات برجام جریان داشت، به آقای ظریف گفتم: «مطمئن باشید اگر شما به توافقی برسید که منافع ایران در آن تأمین شده باشد، حتماً مقام معظم رهبری حمایت خواهند کرد.» بنابراین اگر برجام هم مورد تأیید ایشان نبود، به جایی نمی‌رسید.


اظهارات آقای صدر از چند جهت مغلوط است. نخست اینکه بایدن و تیم مشاوران او هرگز جایی به روشنی نگفته‌اند که با برجام- به عنوان اجرای تعهدات بی‌قید و شرط خود در لغو تحریم‌ها- بازخواهند گشت. بلکه آنها می‌گویند باید تعهدات برجامی ایران- که بعضاً رو به پایان است- باید تمدید شود و ضمناً تعهدات غیر برجامی نیز بر آن اضافه گردد! ثانیاً دولت اوباما به ویژه پس از اجرای برجام، بارها این توافق را با اعمال تحریم‌های گسترده و چند لایه نقض کرد و در واقع هیچ وقت آن را اجرا نکرد و از همان ابتدا زیرپا گذاشت. در همین دوره فشار برای کاهش صادرات نفت ایران و مشکلات بانکی و ویزایی شدت گرفت و حتی به نماینده منتخب آقای روحانی برای نمایندگی ایران در سازمان ملل (حمید ابوطالبی) ویزا ندادند و در همین دوره سرمایه‌گذاران و تجار، از سفر به ایران بیم داده و تهدید به تحریم شدند.


ثالثاً برجام یک توافق قطعی و غیرقابل مذاکره مجدد است؛ چنانکه سخنگوی وزارت خارجه هم گفته است و عجب است که آقای صدر از مذاکره مجدد در این باره حرف می‌زند.


رابعاً مجوز مذاکرات برجامی، که البته چهارچوب روشنی داشت و متأسفانه بعضاً از سوی تیم مذاکره‌کننده مراعات نشد و موجب خسارت‌های نهفته در برجام شد- مربوط به همان دوره است که نه به عنوان یک دستاورد بلکه به عنوان مایه عبرت برای تاریخ ماند - برهمین اساس، موضوع مذاکره با طرف عهدنشناس و خدعه‌گر آمریکایی، سالبه به اقتضای موضوع است و کمترین نسبتی با عقلانیت ندارد.

غش و ضعف روزنامه کارگزاران برای بی‌تدبیری بنزینی و پیروزی بایدن


همان روزنامه‌ای که به هنگام بی‌تدبیری بنزینی دولت، جشن گرفته بود و آن را با رنگ قرمز تمام صفحه، پیروزی جا می‌زد، حال انتخابات آمریکا را با رنگ تمام صفحه جشن می‌گیرد تا ثابت کند طیف مدعی اصلاح‌طلبی برنامه‌ای جز ایجاد بی‌ثباتی و گره زدن همه‌چیز به زلف آمریکا ندارند.


روزنامه وطن امروز با اشاره به دو شیرین‌کاری روزنامه سازندگی در دو مقطع متفاوت نوشت: همین پارسال بود؛ آبان 98. دولت بنزین را بدون تمهیدات پیشینی و یک‌شبه‌ گران کرد.

رئیس‌جمهور گفت: خودش هم صبح جمعه از این تصمیم خبردار شده است. فردا یک روزنامه که چند سال است اصلی‌ترین ارگان توجیه‌کننده سیاست‌های غلط اقتصادی دولت است، حمایت عجیبی از کار دولت کرد. در حالی که اتفاقات تلخ و غمباری طی چند روز بر سر ایران عزیز آوار شده بود، این روزنامه با تیتر «هزینه جراحی» به استقبال این حوادث رفت؛ در پس‌زمینه‌ای قرمز. گویی یک «پیروزی» محقق شده؛ اما کدام پیروزی؟


سیاست‌های غلط و ناتوانی در اجرای یک تصمیم اقتصادی کشور را دچار وضعیتی کرد که احساسات بخش‌های زیادی از مردم را جریحه‌دار کرد. در کنترل قیمت ارز، بی‌تدبیری در مدیریت شرایط کرونایی، گرانی‌ افسارگسیخته و شرایط اسفناک در حوزه مسکن برای تعداد زیادی از مستاجران، وضعیتی را به وجود آورد که بی‌سابقه بود. امروز هم بی‌تدبیری دولت وضعیتی به وجود آورده که دی 96 و آبان 98، به عنوان ۲ برهه تلخ به حساب می‌آید.


خوشحالی عجیب و غریب روزنامه‌های اصلاح‌طلب و طرفدار دولت از انتخاب بایدن، خلاصه وضعیت آنها در نسبت با اداره کشور است. آن هم پس از 7 سال که ایده پیوند زدن مشکلات کشور از آب خوردن تا ازدواج جوان‌ها چند بار پیاپی با شکست مواجه شد. گره زدن همه اتفاقات کشور بویژه وضعیت اقتصادی به انتخابات آمریکا تاسفبارترین اتفاق این روزها بود؛ حال همان روزنامه‌ها ابزار خودتحقیری مجدد هستند چنان‌که روزنامه مورد اشاره حالا در صفحه‌ای آبی کاهش قیمت ارز و خودرو و سکه را نتیجه بایدن می‌داند، این روزنامه‌ها از این اتفاقات برای روز مبادا (بخوانید انتخابات) تیتر می‌گیرند. وطن امروز در پایان، بازی نشریه کارگزارانی با رنگ‌های قرمز و آبی را خلاف منطق واقعی پیروزی و استقلال خوانده است.

شما که دفاع مظلومانه شهید سلیمانی را ملامت می‌کردید!


دبیرکل حزب اشرافی کارگزاران می‌گوید از انتخاب بایدن ذوق‌زده شدیم، چون اکثریت مردم آمریکا قاتل سردار سلیمانی را کنار گذاشتند.


غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگو با «جماران» درباره ذوق‌زدگی از انتخاب بایدن اظهار داشت: بله، ما ذوق‌زده شدیم چون دیدیم رئیس‌جمهوری که بسیار با ایران بد عمل کرد و فردی را مانند سردار سلیمانی به شهادت رساند و برای اولین بار در طول تاریخ آمریکا مسئولیت یک عملیات تروریستی را برعهده گرفت، و از عنوان «ترور» هم استفاده کرد از سوی اکثریت مردم آمریکا کنار زده شد. این باعث خوشحالی است. اگر یک عده در داخل از این موضوع ناراحتند باید توضیح دهند که منطق‌شان چیست؟


وی می‌افزاید: پیش از اینکه بخواهیم درباره رئیس‌جمهور جدید آمریکا اظهارنظر کنیم باید ببینیم چه عملکرد و رفتاری خواهد داشت. در مجموع اگر به تاریخ آمریکا نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که رؤسای جمهور آمریکا برای حفظ منافع ملی خودشان کار می‌کنند. ولی برای ما که در برابر دولت دیگری قرار گرفته‌ایم، در طول تاریخ همیشه نتیجه عملکرد رئیس‌جمهورهایی که از حزب دموکرات بوده‌اند، برای کشور و مردم ما نسبتاً بهتر از جمهوری‌خواهان بوده است.


اگر هم سیاست‌های دموکرات‌ها در راستای پیشبرد منافع آمریکا بوده، ولی لااقل چنگ و دندانی که نشان می‌دادند آشکارا نبوده است. پس از انقلاب نیز دوره دموکرات‌ها نظیر کلینتون و اوباما از دوران بوش و ریگان و ترامپ برای مردم ایران بهتر بوده است.


امروز نیز اگر کسانی از رفتن ترامپ ناراحت هستند، در زمره افرادی قرار دارند که موافق سخت‌گیری‌های بیشتر علیه ایران هستند. اسرائیل و اعراب منطقه ممکن است ناراحت باشند. براندازان و دشمنان انقلاب ناراحتند. ولی به نظرم نباید کسی در داخل کشور از رفتن ترامپ ناراحت باشد. باید مراقب کشور و مردم بود و از هر روزنه‌ای که بازشود استفاده کرد.


اظهار خوشحالی کرباسچی از کنار رفتن آمر ترور شهید سلیمانی در حالی است که وی اولاً در اظهاراتی شماتت‌آمیز مدعی شده بود جوانان وطن را با بردن به جنگ در سوریه و عراق به کشتن می‌دهند! او آن روز در واقع هم‌ادبیات با آمریکایی، سردار سلیمانی فرمانده مبارزه با تروریسم (و عامل تأمین امنیت کشورمان) را سرزنش می‌کرد اما امروز ادعا می‌کند از کناره‌گیری آمر ترور آن شهید خوشحال است. در واقع اگر آمریکایی‌ها سپاه پاسداران و سردار سلیمانی را در فهرست تحریم و ترور گذاشته بودند، اصلاح‌طلبان غربگرا نیز از پشت جبهه شخصیت منطق این شهید را مورد ترور قرار می‌دادند. ضمناً باید خاطرنشان کرد که دولت اوباما بانی فتنه داعش بود و بایدن نیز پس از ترور شهید سلیمانی، ابراز خوشحالی و حمایت کرد.


ثانیاً برخلاف ادعای کرباسچی، تحریم‌های دولت دموکرات اوباما (سلف بایدن)، قبل و بعد از برجام به مراتب افزون‌تر از تحریم‌های دوره ترامپ بود؛ از جمله، تحریم‌های فلج کننده، پیگیری برای تصویب قطعنامه تحریمی 1929 علیه ایران در شورای امنیت، تمدید تحریم‌های داماتو (یادگاری کلینتون) در قالب «آیسا»، تحریم‌های جامع «سیسادا» و همچنین همراهی دموکرات‌های کنگره برای تصویب تحریم‌های کاتسا (موسوم به مادر تحریم‌ها) که توسط ترامپ اجرایی شد. ضمناً بایدن هم تصریح کرد، فشار حداکثری ترامپ شکست خورده و شیوه‌های زیرکانه‌تری برای سخت‌گیری بیشتر علیه ایران وجود دارد.

ایران

فلاحت پیشه: برخی با انگیزه های اقتصادی و سیاسی تنش با امریکا را دنبال می کنند

 خبر اول اینکه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم گفت: در ایران ممکن است موضعگیری سیاستمداران باعث شود عملاً بایدن مجبور شود اگر هم راه ترامپ را ادامه ندهد، حداقل بازگشتی از این میدان مینی که ترامپ ایجاد کرده نیز نداشته باشد و آن میدان مین را پاک نکند. هرگونه موضعگیری در ایران برای ایجاد همانندی میان بایدن و ترامپ فقط به سود دشمنان منطقه‌ای تمام می‌شود. واقعیت این است که ترامپ با اوباما فرق داشت و بایدن هم با ترامپ فرق دارد.حشمت الله فلاحت پیشه به عصر ایران گفت: همان طور که در داخل امریکا و برخی لابی‌های منطقه‌ای یک سری انگیزه‌های سیاسی و اقتصادی برای تشدید تنش بین ایران و امریکا وجود دارد در داخل ایران هم برخی از افراد و جریان‌ها با انگیزه‌های اقتصادی و سیاسی بحث تنش بین ایران و امریکا را دنبال می‌کنند. قطعاً مخالفت‌های اصلی که در قالب منافع ملی و مقابله با دشمنی‌های امریکا شکل می‌گیرد، محترم است ولی مخالفت‌هایی که به دلیل انگیزه‌های اقتصادی و سیاسی افراد در این رابطه وجود دارد، خطرناک است. وی افزود: در مجلس دهم و در جلسه غیرعلنی زمانی که بنده در مورد ضرورت تنش‌زدایی در سیاست خارجی ایران صحبت کردم، چند نفر از نمایندگان به تریبون بنده حمله کردند، آنها افراد محترمی بودند یکی از این افراد کسی بود که چندی پیش به دلیل فساد اقتصادی بازداشت شد و اتفاقاً کسی بود که بیش از همه شعار مرگ بر امریکا می‌داد.

امیدواری موگرینی برای بازگشت بایدن به برجام

 خبر دیگر اینکه، مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد که رئیس جمهوری منتخب امریکا با تغییر مسیر به سمت آنچه او ارزش‌های بنیادین این کشور توصیف کرد، به سازوکارهای چندجانبه گرایی از جمله توافق هسته‌ای ایران بازگردد.به گزارش ایرنا، فدریکا موگرینی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان افزود: چهار سال گذشته برای امریکایی‌ها و اروپایی‌هایی که شاهد بودند آن دموکراسی بزرگ ارزش‌های بنیادین خودش را زیر پا گذشته و نادیده گرفته است، دشوار بود. وی ابراز اطمینان کرد که بازگشت به این ارزش‌ها و به طور کلی چندجانبه‌گرایی و سازوکارهای بین‌المللی اولویت اول دولت جدید جو بایدن خواهد بود.وی گفت، امیدوارم که با پیروزی بایدن دولتی در امریکا روی کار آید که به رویکرد برد-برد بازگردد.

8 ملوان ایرانی زندانی در تانزانیا آزاد شدند

 شنیدیم که، رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه آزاد چابهار گفت: هشت ملوان ایرانی ساکن سیستان و بلوچستان پس از چهار سال تلاش و رایزنی در دارالسلام تانزانیا آزاد و در مسیر بازگشت به میهن اسلامی ایران هستند.حمیدرضا طوسی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: این ملوانان ایرانی ساکن سیستان و بلوچستان حدود چهارسال پیش توسط گارد ساحلی کشور تانزانیا دستگیر و زندانی شدند.وی بیان کرد: بعد از این موضوع و با پیگیری‌های به عمل آمده توسط وزارت امور خارجه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در دارالسلام و دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه آزادچابهار این هشت ملوان بزودی به میهن اسلامی بازمی‌گردند. وی ادامه داد: با آزاد شدن این ملوانان و برگشت آنان به کشور حدود ۲۲ صیاد زندانی در آن کشور داریم که امیدواریم پیگیری‌های بعمل آمده موجب تسریع در فرآیند رسیدگی قضایی به پرونده آنان و شاهد آزادی همه ملوانان باشیم.

انتقاد از ارزانی اینترنت

 با خبر شدیم که، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری، از سیاست و تلاش دولت برای جلوگیری از گران شدن هزینه اینترنت انتقاد کرد. مسلم معین در این برنامه پیرامون دلایل توسعه نیافتن مطلوب شبکه ملی اطلاعات با بیان اینکه اراده‌هایی در مقابل این مسأله وجود دارد، گفت: «دولت فقط یکجا در برابر گرانی، قاطع ایستادگی کرد، آن هم گرانی «اینترنت» بود. کاش برای سایر کالاها هم همین طور ایستادگی می‌کرد.» به گزارش «ایران»، او درحالی دولت را متهم به جلوگیری از گرانی ترافیک اینترنت به نفع پیام‌رسان‌های خارجی کرد که در حال حاضر بر اساس قانون هزینه ترافیک خارجی دو برابر ترافیک داخلی محاسبه می‌شود و مشخص نیست چه میزانی از گرانی مورد نظر رئیس سازمان فضای مجازی بسیج بوده است. مسلم معین در ادامه در استدلالی کاملاً متفاوت گفت که یکی از موانع توسعه شبکه ملی اطلاعات شرکت‌های واسطه خدمات دهنده در حوزه اینترنت هستند که می‌خواهند با جلوگیری از توسعه این شبکه مانع ارزان شدن اینترنت شوند. رئیس سازمان فضای مجازی بسیج سپس با دفاع از طرح ساماندهی پیام‌رسان‌های بومی، متهم کردن مجلس یازدهم به تقویت فیلترینگ را نادرست دانست و از اینکه گفته شود مردم به پیام رسان‌های داخلی اعتماد ندارند، انتقاد کرد و گفت: «این به غلط از جانب همه مردم حرف زدن است.»

پاسخ مجمع محققین و مدرسین به جامعه مدرسین

 دست آخر اینکه، چندی پیش جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طی بیانیه‌ای که به امضای آیت‌الله  محمد یزدی رسیده بود، اظهارات کمال حیدری یکی از روحانیون حوزه علمیه قم را رد و تأکید کرد که راهی که وی پیش‌گرفته سرانجامی جز انحراف و گمراهی ندارد. حالا مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه ای در انتقاد به شیوه مواجهه و برخورد نامناسب بعضی از حوزویان با نظرهای غیر مشهور بعضی از فقها نوشت: چیزی که حوزه‌های علمی اسلامی بالاخص شیعی را از حوزه‌های دینی و فرهنگی همانند کلیسا در قرون وسطی جدا می‌کند این است که ارباب کلیسا اجازه اندیشیدن را به جز آنچه بزرگان کلیسا می‌گفتند به کسی نمی‌دادند و تفتیش عقاید از برنامه‌های جاری و جدی کلیساها بود. با وجود این، در بعضی از دوره‌ها رواج شیوه تکفیر و تحقیر دگراندیشان و آزاداندیشان و مخاصمه به جای مفاهمه میان فقیهان، فیلسوفان، عارفان، اخباریان و اصولیان، تمدن اسلامی را رو به افول برد. در آن زمان بعضی‌ها خود را حق پنداشتند و کفر و گمراهی به دیگران نسبت دادند. به گزارش جماران، این تشکل روحانی افزوده است: اگر حوزه‌ها بخواهند روش بالندگی و فرازندگی خود را حفظ نمایند، باید گفت‌وگو را بر تحکم و هیاهو حاکم کنند و مرجع خاص فکری و سیاسی برای صاحبان اندیشه تعیین ننمایند؛ چیزی که در این ایام متأسفانه بعضی از حوزویان و بعضی از تشکل‌های حوزوی به آن متوسل شده و به جای بحث استدلالی به طرد و تخطئه یکی از فقها پرداخته و درصدد تعیین مرجع فکری و سیاسی خاصی برای حوزه‌ برآمده‌اند! در حالی که این برخلاف روش مراجع پیشین و مرحوم امام خمینی(ره) است.

آرمان ملی

حراج تفنگ بادی جیمز باند

اسلحه دستی که توسط شان کانری فقید در اولین فیلم سینمایی جیمز باند استفاده شده است، ماه آینده در یک حراجی هالیوود به فروش خواهد رسید. این اسلحه نیمه‌اتوماتیک با مدل والتر پی پی انتظار می‌رود که در حدود 150 الی 200 هزار دلار در این حراجی که سوم دسامبر برگزار می‌شود، به فروش برسد. این اسلحه که اکنون از کار افتاده، توسط کانری در سال 1962 در فیلم «دکتر نو» استفاده شد. شان کانری 31 اکتبر امسال در 90 سالکی درگذشته است.

جلال‌الدین معیریان در بیمارستان

بیتا معیریان دختر جلال‌الدین معیریان طراح گریم و چهره‌پرداز شناخته شده سینما و تلویزیون درباره وضعیت جسمانی پدرش که مدتی است به دلیل بیماری کرونا بستری شده است، گفت: پدرم اکنون در بیمارستان نیکان در بخش عمومی بستری است، چون گویا آی سی یو تخت خالی نداشته است ولی با این حال دستگاه‌های مورد نیاز آی سی یو در بخش نیز به او وصل است و رسیدگی خوبی به او می‌شود. وی اضافه کرد: ریه پدرم حدود 80 درصد درگیر شده است و فکر می‌کنم هنوز مدتی باید بستری باشد.

حمله به مدیر منطقه آزاد قشم

معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار قشم درباره حمله به مدیر منطقه آزاد قشم گفت: مدیرکل حقوقی و قراردادهای سازمان منطقه آزاد قشم صبح دیروز مورد سوء قصد افراد ناشناس قرار گرفته است. آرش نیرومند بیان کرد: منزل محدثه رزمجو ساعت 3:30 بامداد سه‌شنبه (20 آبان ماه) با شلیک سلاح ساچمه‌زنی مورد حمله قرار گرفته که خوشبختانه به وی آسیبی نرسیده است. وی ادامه داد: گزارش‌های اولیه حکایت از آن دارد فرد یا افراد حمله‌کننده قصد ترساندن وی را داشته‌اند و این حمله موجب شکسته شدن شیشه پنجره‌های منزل وی شده است. نیرومند اظهار کرد: حال عمومی مدیرکل مربوطه خوب بوده و جای هیچ‌گونه نگرانی‌ای نیست.

تایید خبر عجیب درباره پرسپولیس

در روزهای اخیر شایعه شده بود باشگاه پرسپولیس ته حسابش 7،8 میلیون تومان پول دارد. ابراهیم شکوری می‌گوید: «شاید 7میلیون مبلغ دقیقی نباشد اما تقریبا همین حدود موجودی حساب باشگاه است، واقعا کارهای خوبی برای درآمدزایی انجام می‌دهیم و بحث برانکو و مسائل گذشته حل شده است، موجودی حساب باشگاه مبلغ ناچیزی است و ما مشکلات مالی داریم و نمی‌توانیم آن را کتمان کنیم اما پرسپولیس یک باشگاه هوادارمحور است و قدرتش به هواداران است».

پیام معنادار به حذف فغانی

علی کریمی، اسطوره فوتبال کشورمان نسبت به حذف علیرضا فغانی از لیست داوران بین‌المللی کشورمان واکنش نشان داده است. علی کریمی در اینستاگرام خود در این باره نوشت: این روزها دویدن سهم کسانی‌ست که نمی‌رسند و رسیدن حق کسانی ست که نمی‌دَوند.

خواهرزن قوچان‌نژاد علیه پرسپولیس!

برخی خبرها حاکی از آن است که قوچان‌نژاد در گفت‌وگو با گل‌محمدی اعلام کرده است ابتدا باید نظر مساعد باشگاه زووله را جلب کند و مذاکراتی را برای جدایی با مدیران این باشگاه انجام دهد تا درصورت جلب نظر مساعد آن‌ها، به‌صورت رسمی به پیشنهاد پرسپولیسی‌ها پاسخ دهد. اما به نظر می‌رسد بزرگ‌ترین مانع رضا قوچان‌نژاد برای حضور در پرسپولیس همسر اوست که خواهر ساره بیات است. او گویا زندگی در ایران را دوست ندارد و گوچی به همین دلیل طی چند سال اخیر پیشنهادهای داخلی‌ای را که داشته است یکی پس از دیگری رد کرده است.

اعتراض پرسپولیس به ادبیات داور!

باشگاه پرسپولیس در نامه‌ای رسمی نسبت به قضاوت داور مسابقه پرسپولیس و سایپا از سری مسابقات هفته اول دوره بیستم لیگ برتر (جام خلیج فارس) اعتراض کرده است. یک اخراج اشتباه و کارت زردهای متعدد، عدم‌اعلام یک پنالتی به نفع سرخ‌پوشان و به کار رفتن ادبیات نامناسب از سوی داور در برخورد با بازیکنان از جمله مواردی بوده که در رابطه با قضاوت داور این مسابقه مورد اعتراض باشگاه قرار گرفته است.

عصبانیت کیهان از نام‌گذاری دو خیابان

شورای شهر تهران نام‌گذاری خیابان‌هایی در تهران را به نام دو فعال فرهنگی پوچ‌گرا تصویب کرده است! روزنامه کیهان افزود: شورای شهر تهران تصمیم گرفته است که نام دو فعال فرهنگی با گرایش به ‌ترویج پوچی در دوران طاغوت را روی دو معبر در تهران بگذارد! با رأی اعضای شورای شهر تهران بناست یک معبر در تهران به نام «پرویز تناولی» و یک معبر دیگر در تهران نیز به نام «سهراب شهید ثالث» نام‌گذاری شود.

تجربه جدید محسن تنابنده

بازیگر و نویسنده سریال «پایتخت» با انتشار پستی در صفحه شخصی‌اش از تجربه ابتلا به بیماری کرونا نوشته است. محسن تنابنده بازیگر مجموعه تلویزیونی «پایتخت» که در روزهای گذشته خبر ابتلایش به بیماری کرونا منتشر شده بود با انتشار ستی در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام از تجربه ابتلا به این بیماری نوشته و از مردم خواسته است تا می‌توانند در خانه بمانند. تنابنده در این پست اینستاگرامی نوشت: «ممنون از احوال‌پرسی و محبت‌تون. کوویدم نوزده نیست خیلی باشه کووید سیزدهه و ضعیف.

اعمال نفوذ درباره تایید صلاحیت‌ها؟

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری در مورد تایید صلاحیت‌ها گفت: تا امروز طبق رای صادر شده 4 متهم به ترتیب به یک و نیم سال، 15 ماه و 20 سال حبس محکوم‌ شده‌اند. پرونده در مرحله تجدیدنظر است و پرونده‌های دیگر هنوز مفتوح هستند. همه اینها ادعای اعمال نفوذ داشته‌اند و هیچ‌کس از این طریق در مجلس تایید صلاحیت نشده است. اینها سودجویانی بوده‌اند که با ادعای اعمال نفوذ از نمایندگانی که تایید صلاحیت نشده بودند، کلاهبرداری کرده‌اند.

فغانی به لیست بین‌المللی برمی‌گردد

سایت فدراسیون فوتبال نوشت: سرپرست فدراسیون فوتبال، کمیته داوران را مامور کرده به قید فوریت موضوع دستورالعمل و آیین نامه‌های مرتبط با معرفی علیرضا فغانی در فهرست داوران بین المللی فوتبال کشورمان را از طریق فیفا مجددا بررسی کند. سرپرست فدراسیون فوتبال، کمیته داوران را مامور کرده است به قید فوریت موضوع دستورالعمل و آیین‌نامه‌های مرتبط با معرفی علیرضا فغانی در فهرست داوران بین‌المللی فوتبال کشورمان را از طریق فیفا مجددا بررسی کند.

اورست هم آسفالت شد!

کشور نپال قصد دارد که بزرگراهی به اورست تاسیس کند. انتشار این خبر باعث شد که دولت نپال با حاشیه‌ها و انتقادات جدی روبه‌رو شود. با وجود انتقادات زیاد کوهنوردان و حامیان محیط زیست، این جاده جدید هرگز وارد پارک ملی ساگارماتا (منطقه حفاظت‌شده‌ای در هیمالیا، نپال شرقی که توسط کوه اورست احاطه شده و جزو میراث یونسکو است) و حتی کمپ‌های اصلی اورست نخواهد شد و تنها شهر لوکلا را که در شمال‌شرقی نپال قرار دارد با دیگر نقاط این کشور متصل می‌کند. حتی با وجود شیوع کرونا شاهد هستیم که همچنان برای ساخت این بزرگراه تلاش می‌شود و قرار است تا دسامبر 2022 این بزرگراه افتتاح شود. در حال حاضر هم 277 کیلومتر جاده بین کاتماندو و شهرک فاپلو وجود دارد.

خراسان

هزینه هنگفت کاهش 5 هزار نفری تلفات جاده ای
یک مقام مسئول در کابینه در پاسخ به درخواست برخی مقامات نهاد ریاست جمهوری برای تهیه طرحی به منظور کاهش تلفات جاده ای اعلام کرده، برای کاهش تعداد کشته شدگان تصادفات رانندگی از حدود 17 هزار نفر فرضی در سال 1400 به 12 هزار نفر در سال 1404 به مبلغی در حدود 24 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا اقدامات فنی، زیرساختی و فرهنگ سازی در حوزه ایمنی به اجرا گذاشته شود.
قیمت تمام شده فعالیت کارمندان معلوم می شود
بر اساس تذکرات جدید یک نهاد نظارتی به تعدادی از مدیران سازمان ها و ادارات دولتی، مقرر شده با توجه به تاکیدات تبصره 20 قانون بودجه امسال، مخاطبان دقت کنند، ضمن شناسایی دقیق هزینه های زیرمجموعه خود اعم از حقوق و دستمزد، هزینه های مستقیم و غیرمستقیم غیرانسانی و همچنین هزینه های مراکز فعالیت پشتیبانی، برای تکمیل سامانه «حسابداری قیمت تمام شده» اقدام و هزینه یابی خروجی کالا و خدمات خود را از طریق نظارت بر اطلاعات رسیده، انجام دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس