کد خبر 1141850
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
بورس نمایه

افراد حقیقی امروز هزار و ۷۶۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و نماد خساپا بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها حدود ۷۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد۶ هزار و ۴۶۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۰درصد یعنی هزار و ۲۹۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۲درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

نمادهای تاثیرگذار امروز در بازار بورس

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «خودرو و ساخت قطعات» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن»، «هتل و رستوران» و «کاشی و سرامیک» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «خساپا»، «فولاد» و «شبندر» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «نوری»، «زاگرس» و «ونوین» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری سایپا حدود ۱۲۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران پتروشیمی نوری‌ با برتری حدود ۲۲میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۳۶نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۱۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۶۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۸۹۰میلیارد تومان بود.

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس