تحقیق جدید: آسیایی‌ها در معرض سکته مغزی ناشی از کرونا هستند - کراپ‌شده

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، مردم آسیا در صورت ابتلا به کووید 19 دو برابر بیشتر از سایر مناطق ممکن است دچار سکته مغزی شوند.

به گزارش مشرق به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، مردم آسیا در صورت ابتلا به کووید ۱۹ دو برابر بیشتر از سایر مناطق ممکن است دچار سکته مغزی شوند.

داده‌های منتشر شده حاکی از آن است، تقریباً از هر پنج نفر، یک نفر (۲۰ درصد) از بیماران سکته مغزی کووید ۱۹ آسیایی بودند.

محققان دریافتند افراد از نژاد آسیایی اکثر بیمارانی که در اثر ابتلا به کرونا دچار سکته مغزی شده‌اند را تشکیل می‌دهند.

اگرچه دانشمندان احتمال می‌دهند، دلیل بروز بیشتر سکته مغزی در این منطقه از جهان ممکن است تا حدی این باشد که مردم آسیا بیشتر به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند و همه‌گیری کرونا در آسیا روند افزایشی دارد.

کارشناسان با بیان اینکه تفسیر یافته‌ها دشوار است، خاطرنشان کردند، پژوهش‌های بیشتری نیاز است تا دلیل این ارتباط روشن شود.

متخصصان معتقدند ویروس کرونا باعث چسبندگی خون می‌شود و شرایط بروز لخته شدن را آسانتر و درنهایت سکته مغزی را تحریک می‌کند. پاسخ التهابی بدن نیز ممکن است در این فرایند نقش داشته باشد.

این مطالعه و سایر مطالعات نشان داده است که سکته‌های ناشی از کوید ۱۹ تقریباً دو برابر سکته‌های معمولی مرگبار است.

ریچارد پری، نویسنده ارشد این مطالعه از بیمارستان ملی مغز و اعصاب لندن گفت: «مطالعه ما نشان می‌دهد کووید ۱۹ تأثیر بیشتری در بروز سکته‌های مغزی در جامعه آسیا نسبت به سایر گروه‌های قومی داشته است؛ ما نمی توانیم از داده‌های خود نتیجه‌گیری کنیم که بروز سکته به این دلیل است که آسیایی‌ها بیشتر احتمال دارد به کرونا مبتلا شوند، بعید به نظر می‌رسد که این تنها توضیح این ماجرا باشد».

این یافته برای چاپ در مجله مغز و اعصاب جراحی مغز و اعصاب و روانپزشکی پذیرفته شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس