کد خبر 1139858
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷

به گزارش مشرق، محمد ایمانی، فعال رسانه‌ای درباره وضعیت آمریکا در کانال تلگرامی خود نوشت: وضعیت آمریکا، تماشایی است. هر دو نامزد، ادعای پیروزی دارند و درباره تقلب هشدار می دهند. گزارش ها از رای دزدی، و حتی رای دادن و رای آوردن مرده ها (در انتخابات کنگره) حکایت می کند! همزمان، خیابان ها شاهد تجمعات و زد و خورد گسترده است.

بایدن و ستادش احتمالا تا ساعاتی دیگر، خود را پیروز قطعی اعلام خواهند کرد تا از ترامپ جا نمانند. آنها رئیس جمهور مستقر را دزد، متقلب، فاسد، دیوانه و دروغگو می خوانند

ترامپ در یک سخنرانی که توسط برخی شبکه ها سانسور شد، گفت: "این سیستم، فاسد است . ۱۰۰ ها میلیون دلار علیه ما خرج شد. ۱۰۰ ها هزار رای آمده، که معلوم نیست از کجا آمده؟ انتخابات را طراحی (مهندسی) کرده اند. شمارش، توسط یک ساختار فاسد دموکرات در حال انجام است. برگه های ناشناس را می شمارند که هیچ مهر پستی ندارد".

او می افزاید: "نمی گذارم کشور، این طوری بی آبرو شود. اگر نگذارند پیروز شوم، کار را به دیوان عالی می کشانم. ایالت‌هایی را که بایدن مدعی آنها شده، قانونا به چالش خواهیم کشید".

 اشاره او به بالاترین نهاد فیصله بخش در  انتخابات است؛ جایی که قاضی های همسو با وی، دو بر نامزدهای حامی دوکرات ها هستند. روند قفل شدگی و درگیری، در حال بی آبرو کردن امپراتوری بزرگی است که خود را "پایان تاریخ" می نامید و مدعی بود قله تمدنی دنیاست.

داستان جامعه به شدت قطبی شده آمریکا، روز سه شنبه به پایان نرسید، بلکه تازه، اوج گرفت. آثار اقتصادی و اجتماعی کرونا، جامعه قطبی شده را دچار  التهاب بیشتر کرد. اوضاع به قدری بحرانی است که وزیر دفاع آلمان هشدار داده "وضعیت آمریکا به مرز انفجار رسیده است".

حتی اگر بایدن برنده شود، ترامپ کار خود را با این سیستم کرده. او به مدت چهار سال، شکاف موجود  را شدت بخشید. نشریات بسیاری در آمریکا و اروپا، روی جلد خود را به تصویر پرچم از هم گسیخته ایالات متحده مزین کرده اند. این عناوین را مرور کنید:

فاکس نیوز: حالا که قانون رعایت نشده و تقلب زیاد بوده، انتخابات در برخی ایالت ها دوباره باید دوباره برگزار شود.

نیویورک تایمز: ترامپ چه پیروز شود، چه بازنده، یک چیز مشخص است: او به آسانی کنار نخواهد رفت.

فرانس ۲۴: بدترین سناریو در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در حال رقم خوردن است. طولانی شدن روند انتخابات بدون سرانجامی مشخص، فقط یک سناریوی ترسناک نیست؛ بلکه دارد اتفاق می افتد.

مجری شبکه NBC: ما در نقطه‌ای هستیم که بزرگترین تلاش برای بی‌اعتبار کردن انتخابات آمریکا در حال انجام است. اگر این اتفاق در هر کشور دیگری رخ می‌داد، رهبران جهان، آن کشور را تهدید به تحریم می‌کردند.

سی ان ان ضمن قطع سخنرانی ترامپ: این، رئیس جمهور آمریکاست. قدرتمندترین شخص روی زمین که مثل یک لاک پشت به پشت افتاده و دارد دست و پا میزند و تمام مردم دنیا هم دارند  تماشا می کنند! رفتار او خطرناک‌ترین حمله به بنیان دموکراسی است.

عبرت آموز است. چاهی را که ده سال قبل برای ما کنده بودند، حالا خودشان در آن افتاده اند. بی آن که پای تحریک صد ها شبکه ماهواره ای و سیاسی خارجی در میان باشد.

روسیاهی ماجرا اما برای غربزده هایی خواهد ماند که به جای بازگویی واقعیت ها، در حال بزک کدخدای برهنه، و تکبیر و تهلیل و توقیر آن هستند! همین قدر تباه!

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  16 0
  کدخدای هم مگر مانده که بخواهند بزگ کنند، تقلب به نفع بایدن در انتخابات بسیار مشهوده شده و قطعا رای را دیوان عالی به نفع ترامپ بر میگرداند و تا ان زمان باقی مانده قدرت امریکا هم خرج میشود و جامعه دو قطبی حداقل برای چند سال اینده اتش زیر خاکستر خواهد ماند که با هر نسیمی شعلور خواهد شد، بلخره باید گفت چاه کن مانده ته چاه
  • TR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
   3 0
   تقلب مشهود هست اما امروز جهانی سازان در آمذریکا خدایی می کنند. هیچ فاضی جرات ندارد در مقابل امر مطاع جورج سوروس بایستد.
 • ماریه IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  14 0
  واقعا به انتخابات 88 ایران شباهت داره تاریخ داره تکرار می شه عیار اصلاح طلب ها از دموکراسی مشخص شد در سال 88 مشخص شد هیچ اعتقادی به دموکراسی ندارند
 • IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  10 0
  سخنرانی مقامات امریکا باید زنده با زیر نویس پخش شود؟تا مردم بیشتر با این قله دمکراسی ... غیره اشنا شوند
 • حمید IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  0 0
  به فضل الهی دیر زمانی نمی پاید که خبری از غربگداها در جهان (بخصوص جهان سوم) نباشد. همانطور که طرفداران کمونیسم را در موزه باید جستجو کرد. این سنت الهی است که قاصم الجبارین است. عاقبت تولید این همه زنا زاده، ترویج عمل شنیع لواط، کار غیر انسانی سقط جنین (بی گناه)، گرفتن حق توحش از فقرای عالم، قتل و غارت مظلومان، آوردن و بردن حاکم های فاسد در ممالک مظلوم عالم با کشتن هزاران بی گناه از این وضع که می بینید بدتر از این هم هست.
 • IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  0 0
  چند ماه قبل انتخابات شایعه شد میخوان صندوق های پست رو جمع کنند ، یک دموکرات خودشو با زنجیر به صندوق بست. حتما منافعی داره که این کارارو می کنن دموکرات ها
  • IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
   1 0
   تو چرا حرص میخوری ؟
 • IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  9 0
  آرزو می کنم اتفاقی که برای شوروی افتاد برای امریکا هم بیافته. این تنها راه حل برای اون کشور بحران زده است. هم خودشون و هم کل دنیا راحت میشن.
 • IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  10 0
  مرگ بر آمریکا
 • DE ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  1 0
  عبرت آموز است. چاهی را که ده سال قبل برای ما کنده بودند، حالا خودشان در آن افتاده اند. بی آن که پای تحریک صد ها شبکه ماهواره ای و سیاسی خارجی در میان باشد. روسیاهی ماجرا اما برای غربزده هایی خواهد ماند که به جای بازگویی واقعیت ها، در حال بزک کدخدای برهنه، و تکبیر و تهلیل و توقیر آن هستند! همین قدر تباه!
 • سعید IR ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  5 0
  مژده به کدخدا باوران بلاخره آمریکا درآمریکا سفارتخانه زد.
 • ڪیان IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  2 0
  انتخابات یانڪی‌هام شده دردسر ؛ شده خاشقچی۲ ! تموم ڪنید لطفا
 • IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  5 0
  با اینکه از ترامپ قمار باز متنفرم به خاطر شهادت سردار عزیزمون ،ولی بازم خودش برنده بشه بهتره چون احمقه و فروپاشی آمریکا رو سرعت میبخشه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس