توافق اتحادیه اروپا درباره تحریم رئیس جمهوری بلاروس

به گفته یک دیپلمات اروپایی، نمایندگان دائمی کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی علیه دولت بلاروس تصویب کرده و "الکساندر لوکاشنکو" را نیز به فهرست تحریم‌ها علیه مقامات مینسک اضافه کردند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری «تاس»، نمایندگان دائمی کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی را علیه دولت بلاروس تصویب کردند و "الکساندر لوکاشنکو" رئیس جمهوری این کشور نیز در فهرست تحریم‌ها گنجانده شده است.

یک مقام آگاه در هیئت نمایندگی یکی از کشورهای اروپایی در شورای اتحادیه اروپا با اعلام این مطلب به این خبرگزاری، گفت: «سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست روز چهارشنبه خود، فهرست سیاه جدیدی علیه مینسک را تصویب کردند که شامل مقامات بلندپایه دولتی، از جمله شخص لوکاشنکو می‌شود.»

این دیپلمات افزود که این تصمیم پس از تصویب از سوی شورای وزیران اتحادیه اروپا و انتشار این سند در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا لازم الاجرا خواهد شد.

در اوایل ماه اکتبر، اتحادیه اروپا 40 مقام بلاروسی را تحریم کرد. در آن زمان کشورهای اروپایی تصمیم گرفتند رئیس جمهوری بلاروس را در فهرست تحریم‌ها وارد نکنند، برای اینکه اتحادیه اروپا امیدوار بود بتواند با وی گفت‌وگو را ادامه دهد.

تحریم‌های جدید علیه مقامات مینسک در رابطه با اعتراضات طرفداران مخالفان بلاروسی با نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و به بهانه نقض حقوق بشر در این کشور در نظر گرفته شده است.

"سوتلانا تیخانوفسکایا"، نامزد شکست خورده مخالفان در انتخابات ریاست جمهوری اخیر در بلاروس که در حال حاضر در جمهوری لیتوانی بسر می‌برد و تاکنون با برخی مقامات بلندپایه کشورهای اروپایی دیدار و گفتگو کرده، مدعی شد که اگر تغییر قدرت در بلاروس رخ ندهد، کشورهای اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرده‌اند تا "میلیاردها دلار" برای حمایت از اصلاحات آینده در بلاروس هزینه کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس