آلمان: شراکت دو سوی آتلانتیک در دوران ترامپ پیش نمی‌رفت

وزیر خارجه آلمان با تاکید بر اینکه تحت ریاست جمهوری ترامپ شراکت دو سوی آتلانتیک به خوبی پیش نرفت، در عین حال روی کار آمدن رئیس جمهوری مانند بایدن را هم تضمیمی برای بهبود اوضاع ندانست.

به گزارش مشرق، "هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان در گفتگویی با شبکه "آ ار دی" آلمان ابراز امیدواری کرد که بعد از انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا مناسبات بین اروپا و آمریکا دوباره بهبود یابد.

بیشتر بخوانید:

صعود یکپارچه بورس‌های جهانی در روز انتخابات آمریکا

ماس تاکید کرد که روابط دو سوی آتلانتیک صرف نظر از اینکه چه کسی پیروز این انتخابات شود باید به نظم درآید. ما به یکدیگر نیاز داریم.

وی افزود: این شراکت تحت ریاست جمهوری ترامپ دیگر پیش نمی رفت. همواره بحران ها و مناقشات جدیدی به وجود آمد اما هیچ کدام برطرف نشد. این تحول خوبی برای همه ما و همچنین ایالات متحده آمریکا نبود.

بیشتر بخوانید:

آلمان: عرصه سیاسی آمریکا به رای مردم احترام بگذارد

وزیر امور خارجه آلمان در عین حال هیچ تضمینی را برای بهبود اوضاع در صورت روی کار آمدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا ندانسته و اظهار داشت: این یک توهم است که اعتقاد داشته باشیم تحت ریاست جمهوری بایدن دوباره همه چیز آنگونه که اروپاییان می خواهند می شود.

وی افزود: حتی در دوران بایدن هم اروپا باید خود را برای این مسئله آماده کند که از علایق و منافع امنیتی خود قدرتمندانه تر حمایت کند.

ماس براین عقیده است که بایدن از نظر سیاست خارجی بیش از همه بر منطقه اقیانوس آرام و بخصوص چین تمرکز خواهد کرد.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین گفت: اگر به عنوان مثال ایالات متحده از آفریقا خارج شود اروپا باید مسئولیت بیشتری را در اینجا بر عهده گیرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس