کنگره آمریکا طرح فروش پهپاد به تایوان را بررسی می کند

یکی از کارکنان کنگره آمریکا از برداشته شدن گام آخر در مسیر نهایی شدن قرارداد فروش پهپادهای آمریکایی به تایوان خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، وزارت خارجه آمریکا با ارسال یک ابلاغیه رسمی به کنگره این کشور در مورد فروش احتمالی چهار فروند پهپاد پیچیده و هوایی ساخت آمریکا به تایوان، آخرین گام را در مسیر نهایی شدن قرارداد فروش تسلیحات به تایوان برداشت؛ گامی که بدون شک خشم مقامات پکن را برخواهد انگیخت.

در واقع می‌توان گفت که از زمان تغییر سیاست دولت آمریکا در حوزه صادرات تکنولوژی پیشرفته پهپادها و اتخاذ رویکردی آسان گیرانه تر در دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ»، این توافق ۶۰۰ میلیون دلاری نخستین نمونه از قرارداد فروش تسلیحاتی از این نوع به تایوان خواهد بود.

این در حالی است که پنتاگون دوشنبه هفته گذشته اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا با فروش ۱۰۰ سامانه پدافند ساحلی «هارپون» ساخت شرکت بوئینگ به تایوان موافقت کرده است.

بنا به اعلام پنتاگون، ارزش این تسلیحات بالغ بر ۲.۳۷ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

پیش از این نیز وزارت خارجه آمریکا با فروش احتمالی سه نوع سیستم تسلیحاتی دیگر از جمله حسگرها، موشک‌ها و توپخانه با ارزشی بالغ بر ۱.۸ میلیارد دلار به تایوان موافقت کرد.

در مقابل، سخنگوی وزارت خارجه چین نیز خطاب به خبرنگاران تأکید کرد که پکن شرکت‌های «لاکهید مارتین»، «دفنس بوئینگ»، «رایثئون» و سایر شرکت‌های آمریکایی دخیل در فروش تسلیحات به تایوان را تحریم خواهد کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس