کد خبر 1138083
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
سفر یک مقام ارشد کاخ سفید به دمشق - کراپ‌شده

مقامات امنیتی به منظور مقابله با آشوب‌های احتمالی پس از انتخابات، دور تا دور کاخ سفید را حصار دفاعی می‌کشند.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه خبری سی ان ان، قوت گرفتن احتمال وقوع تظاهرات وناآرامی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا موجب شد تا مقامات امنیتی تدابیری برای کشیدن حصار دفاعی در اطراف کاخ سفید بیندیشند.

بیشتر بخوانید:

آمریکا ۲۸ ساعت قبل از انتخابات چه شکلی است؟

مقامات امنیتی آمریکا یک روز مانده تا روز انتخابات ریاست جمهوری بر آن شدند تا به منظور مقابله با ناآرامی‌های احتمالی پس از اعلام نتایج آرا، با استفاده از فنس‌های دفاعی و غیر قابل نفوذ دور تا دور کاخ سفید را محصور کنند.

بیشتر بخوانید:

آکسیوس: ترامپ قصد دارد پیش از پایان شمارش آرا اعلام پیروزی کند

یک منبع آگاه به سی ان ان گفت این حصار دفاعی از همانی نوعی است که در اعتراضات ضد نژادپرستی تابستان گذشته در اطراف کاخ سفید نصب شد. نصب چنین لایه امنیتی که در نوع خود بی سابقه است حاکی از تقویت سناریوی بروز آشوب داخلی پس از اعلام آرا است.

پلیس واشنگتن نیز پیشتر از بسته شدن خیابان‌های حوالی کاخ سفید در روزهای سوم و چهارم نوامبر خبر داد. «موریل بوزر» شهردار واشنگتن پنجشنبه در نشستی خبری گفت: ما می‌دانیم که برخی افراد به دنبال ایجاد آشوب و آشفتگی هستند. ما اطلاعات خاصی در این باره نداریم، اما برای تامین امنیت شهر آماده ایم.

وزارت امنیت داخلی آمریکا روز گذشته برای حفاظت از ساختمان‌های دولتی در واشنگتن پایتخت این کشور در صورت وقوع ناآرامی و خشونت پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، نیروهای این وزارتخانه را به حال آماده باش درآورد. وزارت امنیت داخلی آمریکا به سازمان‌های وابسته به خود از جمله سازمان‌های نظارت بر مرزها و مهاجرت، دستور داده است تا از ساختمان‌های متعلق به دولت فدرال آمریکا در این منطقه نزدیک کاخ سفید و نیز در سراسر واشنگتن حفاظت کنند.

رئیس جمهور آمریکا تاکنون چندین بار از پاسخ واضح به اینکه به طور مسالمت آمیز شکست در انتخابات سوم نوامبر را خواهد پذیرفت طفره رفته و به احتمال آشوب و ناآرامی پس از انتخابات دامن زده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس