کرونا در جهان؛ بازگشت قرنطینه سراسری به اروپا، رکورد ابتلای روزانه در آمریکا

بحران بهداشتی جهانی کرونا با وجود گذشت تقریبا یک سال از زمان بروز همچنان با قدرت در سراسر جهان می‌تازد و قربانی می‌گیرد.

به گزارش مشرق، بیماری « کرونا»، تاکنون جان یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۷۲ نفر را در سراسر جهان گرفته و ابتلای ۴۵ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۲۲۲ نفر را رقم زده است.
به گزارش «گاردین»، - قرنطینه در انگلیس از اول هفته آینده: براساس گزارش‌های درزیافته به مطبوعات از جلسه کابینه انگلیس در عصر جمعه، این کشور از روز دوشنبه شاهد اجرای قرنطینه سراسری خواهد بود.
رسانه‌های انگلیس می‌گویند «بوریس جانسون»،  ناچار به پذیرش توصیه مشاورهای بهداشت و درمان کابینه شده است.
- نارضایتی پلیس انگلیس از قرنطینه سراسری: رییس پلیس انگلیس در انتقاد از قرنطینه سراسری در این کشور، اعلام کرد «این اقدام فشار مضاعفی بر پلیس وارد می‌کند.»
- ثبت رکورد ابتلای روزانه در آمریکا: با ثبت رکورد جدید ۹۴ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در آمریکا، شمار مبتلایان به بیماری در این کشور به رقم ۹ میلیون و ۳۱۸ هزار نفر رسید.
- بلژیک در آستانه اجرای قرنطینه سراسری
- اروپایی‌ها نگران کرونا در فصل زمستان: کشورهای قاره اروپا منتظر سونامی ابتلا به کرونا در فصل زمستان هستند و این امر، نگرانی‌های آنها را افزایش داده است.
- ترافیک بی سابقه در فرانسه پیش از آغاز اجرای قرنطینه
- ثبت ۳۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در چین: کمیسیون ملی بهداشت چین با اعلام خبر ۳۳ مورد جدید ابتلا به کرونا، اعلام کرد که ۲۵ مورد آنها منشا خارجی داشتند.

- وضعیت وخیم کرونایی در اوکراین: شورای امنیت ملی اوکراین از رشد شمار مبتلایان به کرونا در این کشور خبر داده و گفت این روند از ماه آگوست ادامه دارد.
براساس این گزارش، شمار مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته ۸ هزار و ۷۵۲ نفر اعلام شد که حدود ۴۰۰ نفر بیش از آمار روز جمعه بود.
- ثبت رکورد روزانه ابتلا به کرونا در آلمان
- اعتراض در ملبورن علیه پوشیدن ماسک: پلیس در واکنش به اعتراض علیه پوشیدن ماسک در «ملبورن» استرالیا، ۲۱ معترض را دستگیر کرد.

کرونا در جهان؛ قاره سبز در آستانه قرنطینه سراسری، اعتراض‌های ضد کرونایی

- بی توجهی دولت اسلوونی به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به دلیل مواجهه با کرونا: دولت «اسلوونی» که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به صورتی نفس گیر نتیجه انتخابات را دنبال و از «دونالد ترامپ» به عنوان همسر یکی از اتباع خود یعنی «ملانیا ترامپ»، حمایت می‌کرد، در سال جاری به دلیل مواجهه با کرونا، توجه چندانی به انتخابات آمریکا ندارد.
- اعتراض‌های ضد قرنطینه در بارسلون: معترضان اسپانیایی منکر وجود کرونا روز جمعه در «بارسلون»، تظاهرات کرده و با پلیس درگیر شدند.
در نتیجه این اعتراض‌ها یک نفر زخمی و ۲ نفر دستگیر شدند.

کرونا در جهان؛ قاره سبز در آستانه قرنطینه سراسری، اعتراض‌های ضد کرونایی

- جدال سیاسی بر سر محدودیت‌های مرزی در استرالیا
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس