کد خبر 1137080
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
نامه جمعی از ورزشکاران ایرانی به همتایان فرانسوی

جمعی از ورزشکاران کشورمان در نامه‌ای به همتان فرانسوی خود اقدام رئیس جمهور این کشور را محکوم کردند.

به گزارش مشرق، در این نامه که به زبان فرانسوی به نگارش در آمده است، اشاره شده، همانطور که می‌دانید ورزش در فرهنگ همه کشورهای با سابقه فرهنگی و تاریخی موضوعی قابل احترام و مطلوب همگان است و در کشور ما ایران نیز قهرمانی به همراه جوانمردی در هر رشته‌ای، امری مقدس به حساب می آید که همگان به ارزش آن واقفند.

همه بر این اصل مهم معتقدیم که ورزشکار زمانی در میان مردم خود محبوب می‌شود که فضائل اخلاقی و جوانمردی را در خود به اوج رساند؛ برای مثال در تاریخ ایران،  پهلوانان و جوانمردانی چون، پوریای ولی، وجود دارد که برای شاد کردن دل یک مادر، حاضر شد از حریف خود شکست بخورد و همین موضوع نام او را تا کنون بر سر زبان‌ها انداخته است.

ورزشکاران و قهرمانان ورزشی به عنوان نمادی از اعتقادات و فرهنگ یک کشور  و نماینده مردمان آن کشور، همواره باید پرچمدار صلح، نیکی، انسانیت و اخلاق باشند که در تمام جهان زبان مشترک نیک‌نامان است. آنان باید الگویی باشند برای سایرین تا ترویج‌دهنده فضایل اخلاقی و خوبی‌ها باشند.

بیشتر بخوانید:

بیانیه کمیته ملی پارالمپیک در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص)

حال از شما که ورزشکار هستید و یقینا از روحیات جوانمردی و قهرمانی ورزشی آگاهی دارید، سوالی داریم.

آیا توهین به مقدسات الهی کاری جز پلیدی و نژادپرستی  محسوب می‌شود؟ و آیا حمایت از توهین‌کنندگان در قامت یک انسان اخلاق مدار، می‌گنجند؟!

متاسفانه رئیس جمهور کشور شما به راحتی به اعتقادات میلیاردها مسلمان توهین می‌کند و در این میان خواسته یا ناخواسته نام همه ملت باسابقه فرهنگی و تاریخی فرانسه را بدنام می‌کند.

در میان ورزشکاران فرانسوی هم، مسلمانان بسیاری وجود دارند که ستاره‌های ملی آن کشور به شمار می‌آیند که حتما از رفتارها و روحیات اخلاق گرای آنان خبر دارید، پس آیا رواست که اینچنین به آنان و اعتقاداتشان توهین شود؟!

ما هر دو از کشوری با سابقه فرهنگی و تاریخی هستیم و شما را دوست خود می‌دانیم و هرگز سخنان سخیف رئیس جمهورتان را به پای بزرگ‌مردان قهرمان و نام‌آور ورزشی نمی‌نویسیم، اما آگاه باشید که توهین‌های مسئولان و سیاستمداران یک ملت می‌تواند چهره آن ملت و مردمان نیک‌نامش را در جهان مخدوش کند.

در پایان امید آن داریم که همگی به دور از ملیت و تبار و نژاد با روحیه جوانمردی و قهرمانی، و با تکیه بر اصل انسانیت و اخلاق‌مداری، در محکوم کردن ظلم و روشن کردن واقعیات، چشم میلیون‌ها انسان را به روی حقیقت بینا کنیم و به وظیفه ورزشکاری خود در قبال مردمانمان  عمل کنیم.

جمعی از قهرمانان و ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران

ورزش ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • vqh IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
    0 0
    واقعا فکر میکنید جمعی از ورزشکاران ما این نامه روشتن؟؟؟؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس