به گزارش مشرق، کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی روایتی از جذب حداکثری اقشار مختلف توسط آیت‌الله خامنه‌ای در دوران مبارزه منتشر کرد:

مرحوم علی شمقدری که از اوایل دهه ۴۰ با آیت‌الله خامنه‌ای آشنا شده بود، خاطراتی خواندنی از ملازمت با ایشان دارد. پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین روز درگذشت مرحوم شمقدری، بخشی از خاطرات وی را که در گنجینه تاریخ‌شفاهی این مرکز ثبت و ضبط شده است، منتشر کرد.

مرحوم شمقدری در بخشی از خاطرات خود درباره نحوه آشنایی با آیت‌الله خامنه‌ای می‌گوید: از سال‌ ۴۳ مقام‌ معظم‌ رهبری جلسه‌ تفسیرِ قرآن‌ داشتند که‌ توسط‌ برادران‌ حزب‌اللهی و انقلابی آن‌ زمان در اطراف‌ مشهد تشکیل‌ می‌شد. ایشان‌ سوره‌ مائده‌ را - که‌ درواقع‌ سوره‌ ولایت‌ هم‌ هست -‌ تفسیر می‌گفتند. بنده‌ از طریق همان ‌ جلسات‌ با مقام‌ معظم‌ رهبری آشنا شدم‌. در آن‌ سال‌ها با توجه به شرایط خفقان‌، تفسیر آقا در ارتباط‌ با حکومت‌ اسلامی و ولایت فقیه بود.

حدود سال‌ ۴۹ در کلاس تفسیر قرآن‌ ایشان‌ در مدرسه‌ میرزاجعفر شرکت‌ می‌کردم‌.‌ آنجا برای طلبه‌ها درس‌ تفسیر داشتند، من‌ هم‌ به‌ عنوان‌ یک‌ بازاری شرکت‌ می‌کردم‌. ارتباط‌ نزدیک‌ ما در واقع‌ از آن سال‌ به‌ بعد شروع‌ شد و این ادامه‌ داشت‌ تا جلساتی که‌ در مسجد امام‌ حسن‌ مجتبی(ع) تشکیل‌ شد. در آنجا رفت‌ و آمد دانش‌آموزان‌ و دانشجویان‌، بسیار فراوان‌ شد. افراد و مبارزین برای ملاقات آقا از تهران می‌آمدند و رفت‌وآمد فراوانی به آنجا داشتند.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس