کد خبر 1135024
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
قلعه نویی: از روی کینه در مورد قراردادم صحبت می‌کنند/جای برخی از اعضای هیات مدیره استقلال مدیریت در این باشگاه است؟

سرمربی تیم فوتبال گل گهر گفت: وقتی قرارداد مربیان خارجی مثل ویلموتس ۱۰۰ میلیارد می‌شود، ارزش مربیان داخلی هم همین است، اما ما خیلی کمتر از اینها می‌گیریم.

به گزارش مشرق، امیر قلعه‌نویی در خصوص شیوع کرونا در ایران اظهار داشت: دولتمردان باید یک فکر اساسی کنند. شرایط بسیار سخت است، اگر صلاح می‌دانند مملکت را تعطیل کنند. البته ما مردم هم باید رعایت کنیم. فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی‌شود، از ماسک استفاده نمی‌کنیم.

قلعه‌نویی ادامه داد: با این حال علاوه بر ما مردم، دولتمردان هم باید فکر اساسی کنند، حالا حالاها درگیر کرونا هستیم، به نظر من کشور ایران آنقدر ثروتمند است که می‌توانند خرج قشر ضعیف جامعه را بدهند. خود ما مردم هم باید رعایت کنیم، اما در این کار ضعیف هستیم.

سرمربی گل گهر در خصوص این که آیا برنامه ریزی او به گونه‌ای است که این تیم جزو مدعیان لیگ بیستم باشد، گفت: در ابتدا باید از مجید جلالی استاد خودم نهایت تشکر را بکنم، او در بدترین شرایط نتایج خوبی گرفت و تیم را در لیگ برتر نگه داشت، نشستی که با مدیران گل گهر جمشید ملارحمان، محمود زیدآبادی و محمد جواهری داشتم، برای دو تن از آنها آرزوی سلامتی می‌کنم که کرونا گرفتند. امیدوارم هرچه زودتر سلامتی‌شان را به دست بیاورند.

وی تصریح کرد: فوتبال این طور نیست که قول بدهید. برنامه ریزی و چشم انداز می‌خواهد که بتوانید به اهدافتان برسید. بقیه تیم‌ها هم هزینه می‌کنند. ما جزو تیم‌هایی هستیم که هزینه معمولی و خوبی را انجام دادیم، ولی فکرهای بزرگی هم داریم. بیشتر دنبال این هستیم که تیم باثباتی را درست کنیم. فکر می‌کنم بتوانیم این کار را انجام بدهیم. بچه‌های ما هم با انگیزه کار می‌کنند. متأسفانه چند کرونایی هم داریم و باید ببینیم خدا چه می‌خواهد.

قلعه‌نویی در مورد این که گفته می‌شود برای حضور در گل گهر حدود ۵۰ میلیارد تومان دریافت کرده، گفت: این سؤال دو جواب دارد، یکی این که می‌توانید به سازمان لیگ مراجعه کنید و قرارداد چند سال گذشته امیر قلعه‌نویی را ببینید. این که گفته می‌شود ۵۰-۴۰ میلیارد شاید ارزشمان واقعا همین است ولی خیلی کمتر می‌گیریم.

وی در گفت و گو با رادیو تهران ورزشی افزود: وقتی قرارداد مربیان خارجی مثل ویلموتس ۱۰۰ میلیارد می‌شود، ارزش مربیان داخلی هم همین است، اما ما خیلی کمتر از اینها می‌گیریم. شاید کل بودجه باشگاه گل گهر در همین حد باشد و شاید کل بودجه باشگاه را گفته‌اند. دوستان یا از روی کینه و دشمنی این صحبت‌ها را می‌کنند، یا رقم مربیان داخلی واقعا همین است اما آنها ایثار می‌کنند و کمتر می‌گیرند.

سرمربی گل گهر در ادامه گفت: باید امروز را که روز تاج‌گذاری امام زمان(عج) است تبریک بگویم، فراموش کرده بودم، آنقدر دغدغه کرونا داریم که فکرمان مشغول است.

قلعه‌نویی در مورد اظهارنظر حجت نظری عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال که گفته بود برای لیگ قهرمانان آسیا با امیر قلعه‌نویی اصلاً صحبتی نکرده بودیم عنوان کرد: این افرادی که به استقلال می‌آیند باید به نیت رحمت بیایند. او اصلاً مصاحبه من را نخوانده، چیزی به دستش داده‌اند و گفته‌اند برو این را بگو! به من گفتند چرا در مورد استقلال صحبت نمی‌کنی، گفتم در مورد لیگ قهرمانان آسیا حتی از من نظر هم نخواستند. این بنده خدا شاید بدون مطالعه یک حرفی را زده، من گفتم وقتی من را جزو پیشکسوتان نمی‌دانند و وقتی مسؤولیت نداشتم حتی از من نظر هم نخواستند.

وی افزود: من تنها مربی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا هستم که چه ایرانی و چه خارجی با ۴ تیم به مرحله بعد صعود کردم. با ذوب‌آهن، سپاهان، تراکتور و استقلال، حتی مربی خارجی هم نداریم. این بنده خدا اصلاً فکر کنم مطالعه نکرده، مگر من گفتم کاندیدا بودم. گفتم اگر من را پیشکسوت می‌دانستید یک مشاوره از من می‌گرفتید.

سرمربی گل گهر ادامه داد: آدم تاسف می‌خورد که این آدم‌ها چطور سر از فوتبال درمی‌آورند؟ آقای نظری! آیا جایگاه شما و امثال شما مدیریت در ورزش و باشگاه بزرگ استقلال است؟ چرا باید این آدم‌ها را به ورزش بیاورند؟ او اگر عضو شورای شهر تهران است، چرا به وضع ناهنجار شهر تهران که هزاران مشکل دارد رسیدگی نمی‌کند؟ در حوزه و رشته خودتان کار کنید. نمی‌خواهم کسی را زیر سؤال ببرم، اما ۴۰ سال است در مملکت ما آدم‌ها سر جایشان نیستند. امثال دادکان و مصطفوی باید خانه نشین باشند، اما این دوستان باید سر کار بیایند، البته آدم‌های خوبی هستند اما کجای فوتبالند که بیایند به فوتبال و باشگاه استقلال کمک کنند؟

قلعه‌نویی خطاب به عضو هیأت مدیره استقلال گفت: آقای نظری! اول ببین من راجع به استقلال چه گفتم، ضمن این که اگر قرار باشد کسی در مورد استقلال حرف بزند، من و امثال من باید حرف کنیم. من جوانی‌ام را در استقلال گذاشتم، ۱۲ بار جراحی کردم، دسته سه، نهمی و سیزدهمی تیم برای من بوده، کمپ استقلال را ساختیم، شما چه کار کردید؟ حدود یک میلیارد و اندی دلار خرج کردیم، حالا ما نباید راجع به استقلال صحبت کنیم؟

وی ادامه داد: آقای سلطانی‌فر! به چه متر و معیاری این آدم‌ها را راس کار می‌آورید؟ چرا وزیر ورزش که به ورزش اشراف داشت، باید این طور باشد. ما حق نداریم راجع به استقلال صحبت کنیم؟ من، جواد زرینچه، عباس سرخاب،‌ صادق ورمزیار و حمید بابازاده جزئی از استقلال هستیم. چون در دسته سه ایثار کردیم. از ۱۰ کیلومتری باشگاه استقلال کسی رد نمی‌شد که کمک کند. خدا پدر علی جباری را بیامرزد که آن موقع کمک کرد. من هم به عنوان کاپیتان تیم یک گوشه کار را گرفتم.

بیشتر بخوانید:

به مدیران استقلال گفته‌اند روی اسم من خط قرمز بکشند

سرمربی گل گهر اظهار داشت: حرفم با حجت نظری این است که آقایان! شما باید در جایگاه خودتان خدمت کنید، آدم‌های بسیار خوبی هم هستند و همه آنهایی که به ورزش آمدند به نیت خدمت آمدند، اما می‌گویم یک مدیر صنعتی باید به رشته خودش برود. او تحصیلات آکادمیک در رشته خودش داشته، باید مثلاً کارخانه سایپا یا کارخانه‌ای که راندمان خوبی دارد را به دست من بدهند. البته همه کارخانه‌ها الان مشکل دارند، یک کارخانه‌ای که بازدهی‌اش خوب است را به من بدهند و بگویند قلعه‌نویی اینجا کار کن. اینجا مدیریت کن، خب این می‌شود.

قلعه‌نویی اضافه کرد: نظری مصاحبه من را نخوانده، گفتم من را حتی پیشکسوت استقلال هم نمی‌دانند که مشاوره بگیرند، اما او می‌گوید من کاندید نبودم. خدا را شکر قبلش قرارداد بسته بودم، برادران شفیع‌زاده هستند، روزی من استقلال اهواز بودم، استقلال تهران به دنبال من آمد، استقلال اهواز هم داشت سقوط می‌کرد اما من نرفتم. روزی سپاهان بودم، به اصفهان آمدند، صحبت کردند اما من نسبت به تعهدم ایستادم. آقایان اگر می‌خواهند صحبت کنند با مطالعه صحبت کنند.

وی در مورد این که قرار بود لیگ برتر در تاریخ ۱۰ آبان شروع شود، گفت: خوشبختانه در این کشور چیزی به نام برنامه وجود ندارد. تیم‌هایی مانند ما بر اساس ۶ هفته بدنسازی کارشان را شروع کردند و قرار بوده ۱۰ آبان هم مسابقات شروع شود. چرا نباید این اتفاق بیفتد.

سرمربی گل گهر تصریح کرد: روزی بازی استقلال و سپاهان را به خاطر آلودگی هوا سه ماه عقب انداختند، اما تراکتور و پیکان در همان روز بازی کردند. مدیران تابع مدیران بالادستی هستند و برای حفظ میز و جایگاه خودشان باید بله قربان‌گو باشند. برنامه، دغدغه‌های اقتصادی مردم و جان انسان‌ها معنی ندارد. بعد امثال آقایان که تصمیم‌گیرنده هستند از بالا دستور می‌گیرند که آن کار بکنید و آن کار را نکنید.

قلعه‌نویی افزود: ما هم بیهوده شروع می‌کنیم. در حق تیم های شهرستانی واقعا اجحاف و ظلم می‌شود. آنها مظلوم هستند، اما عیب ندارد. ما بر اساس برنامه‌ای که اعلام کند کار می‌کنیم. چند تیم بوده‌اند که ۶ هفته است شروع کرده‌اند و حالا به نمودار آمادگی رسیده‌اند. اگر نظر من را می‌خواهید می‌گویم اصلاً مملکت را دو هفته تعطیل کنید. از همه چیز مهم‌تر بحث کرونا و دغدغه‌های اقتصادی مردم است. بعد از آن می‌توان فوتبال را انجام داد و اینها مهم‌تر از فوتبال هستند.

وی خاطرنشان کرد: خدمت نظری و دیگر دوستان ارادت دارم، باز هم نظرم این است که آنها به نیت خدمت آمدند اما هر کس باید در جایگاه خودش به مملکت خدمت کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  8 2
  سر تا پاش 10 تومن نمی ارزه
  • IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
   3 3
   کل خاندانتو صد بار میتونه بخره ازاد کنه.پر افتخارترین مربی تاریخ لیگه
  • IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
   3 1
   صد بار چیه ، هزار بار می تونه بخره اونم با پولی که از بیت المال خرج فوتبال انگلیسی شده ، آه جوانان روزی دامن آقایان را خواهد گرفت. مسئولان بی وجدانی که برای منحرف کردن اذهان مردم از فساد و بی کفایت خودشان تحفه انگل لستان(فوتبال) رو دغدغه مردم کردند.
 • رضا IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  1 0
  حقیقتا امیر خان تو دسته ۳ ایثار کردین
 • ایرانی IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  8 1
  پول بیت المال و مردم مستضعف را چه جورایی حروم و حیف و میل می کنند ما که راضی نیستیم و اون دنیا از باعث و بانی این تفکر و مدیریت نمیگذریم
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  1 1
  " سرمربی گل گهر در ادامه گفت: باید امروز را که روز تاج‌گذاری امام زمان(عج) است تبریک بگویم، " آخه یکی به این مردک بی سواد و مافیا نیست بگه، حضرت ولی عصر(عج) مگه مثل پادشاهان و ستمگران عالم است که دنبال تاج و تخت و سلطنت باشند. با شهادت امام حسن عسگری (ع) ایشان در عزای پدرشان هستند. متاسفانه رسانه ها، ی عده بی سواد و لمپن که تمام هنرشان لگد زدن به توپ است را پوشش خبری می دهند اما دریغ از یک مصاحبه با نفرات برتر کنکور یا دانشجویان نخبه و دانشمندان مختلف. اینقدر این دانشجویان و عالمان ما در گمنامی و بی توجهی قرار می گیرند که مجبور می شوند به خارج مهاجرت کنند و اینگونه در ایران افراد بی کفایت به مسئولیت می رسند و وضع کشور روز به روز بدتر می شود.
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  1 1
  میگه ۵۰-۴۰ میلیارد شاید ارزشمان واقعا همین است ولی خیلی کمتر می‌گیریم. آخه تو چند کلاس سواد داری که میلیاردی بگیری / بعد مگر غیر از تکنیک بزن زیر توپ و ارسال از جناحین چیزی بلد هستی؟ هر وقت رفتی آسیا کیسه گل شدی و فقط تو لیگ ایران با زد و بند نتیجه میگیری. الان این مافیا ژست اپوزوسیون گرفته و میگه 40 سال آدم ها در مملکت سر جایشان نیستند کاملا درست گفته اگر ادم ها سر جاشون بودند و فوتبال ایران پاک بود تو با اون فوتبال علی اصغری و تبانی ات باید گوشه زندان بودی و مربیان حرفه ای خانه نشین نبودند
 • IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  3 1
  فقط اون جمله مایلی کهن که بهت گفته بود ... برازنده ات است.
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  7 0
  این همه مشکل کشور ول کردید چسبیدید به توپ بازی 4 تا مرد گنده. واقعا متاسفم
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  8 0
  این یک جریان پولی است برداشت از خزانه و تقسیم بین مربی فوتبال و مدیران شرکت با یک قرارداد نون و آبدار برای همه!!!
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  5 1
  وقتی امثال قلعه نوعی سالها تو این فوتبال حضور داشته باشند و ثروت مملکت و بیت المال خرج فوتبال بشه؟
 • مهدی IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  5 0
  حرف مفتت رو زدی .حالا میگی از دوستان هستند .برو عمو خودتو رنگ کن.
 • برزابادی IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  3 0
  ۵۰ میلیارد تومن!!! یه عده هی میگفتن جذب مربی و بازیکن خارجی رو ممنوع کنیم. حالا نرخ یه سری مربی و بازیکن درپیت چند برابر شده. بعد هم مگه اینا پولشو تو ایران نگه میدارن. نه بابا همین پولو ور می دارن می برن ترکیه یا کانادا که شهروندی بگیرن.
 • IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  4 0
  برو خودت باند نداشتی این همه سال بعنوان بازیکن و سرمربی تو این فوتبال کثیف دوام نمی آوردی. حیف دوزار پول که به تو بی سواد بدهند.
 • ابراهیم IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
  0 3
  با عرض سلام تمام صحبت های اولین وآخرین ژنرال امیرخان قلعه نویی بطور قطع منطقی وحساب شده میباشد. بنده اگر امیرخان مربی تیمی از لیگ دسته سوم هم بشود من طرفدار ان تیم میشوم .فقط بخاطر درایت وهوش بسیار قوی که در فوتبال ارایه میکنند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس