آمادگی انگلیس و اتحادیه اروپا برای ادامه مذاکرات برگزیت - کراپ‌شده

مذاکره کننده ارشد انگلیس برای مذاکرات برگزیت از توافق کشورش با اتحادیه اروپا به منظور از سرگیری این مذاکرات خبر داده است.

به گزارش مشرق، «دیوید فراست»، مذاکره کننده ارشد انگلیس برای مذاکرات برگزیت از توافق کشورش با اتحادیه اروپا و «مایکل بارنیه»، مذاکره‌کننده ارشد این بلوک به منظور از سرگیری این مذاکرات خبر داده است.

وی با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: «ما بر سر ایجاد یک فرآیند اساسی برای [ادامه] مذاکرات با اتحادیه اروپا و مایکل بارنیه توافق کرده‌ایم. مذاکرات فشرده به طور روزانه از فردا، بیست و دوم اکتبر در لندن آغاز خواهند شد.»

اظهارات این مقام انگلیسی در حالی مطرح شده که همتای وی مایکل بارنیه، پیشتر در این خصوص صحبت کرده بود.

وی به قانون‌گذاران اتحادیه اروپا در بروکسل گفته بود: «به رغم مشکلاتی که ما با آن روبه‌رو بوده‌ایم، اگر هر دو طرف مایل به همکاری سازنده باشند، توافق حاصل خواهد شد.»

تاکنون دو عامل کمک‌های دولتی و سهمیه ماهیگیری که اتحادیه اروپا را قادر می‌سازد در آب‌های بریتانیا به صید ماهی بپردازد، مانع از پیشبرد مذاکرات برگزیت بوده‌ است.

انگلیس ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ بهمن۹۸) رسماً از اتحادیه اروپا خارج شد اما در دوره گذار که قرار است تا پایان امسال باشد، همچنان معیارهای اصلی عضویت در این اتحادیه را حفظ خواهد کرد. 

اکنون روابط انگلیس و اتحادیه اروپا به مدت یک سال حالت گذار را سپری خواهد کرد و دو طرف در این بازه زمانی فرصت دارند درخصوص نحوه روابط پسابرگزیت به توافق برسند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس