سپاه نمایه

معاون سلامت سپاه گفت:طی هشت ماه گذشته در برخی شهرها بیمارستان صحرایی برای درمان بیماران کرونایی برپا کردیم و امروز هم اگر این نیاز حس شود، آمادگی لازم برای برپایی بیمارستان صحرایی را داریم.

به گزارش مشرق،  بنا به اعلام دفاع پرس سردار «احمد عبداللهی» درباره اقدامات سپاه در موج جدید گسترش ویروس کرونا اظهار داشت: مطابق فرمان فرمانده کل سپاه درخصوص اختصاص تمام ظرفیت‌های بیمارستانی نیروهای مسلح به بیماران کرونایی، دستورالعملی را به تمام مراکز درمانی تابعه سپاه ابلاغ کردیم تا تمام ظرفیت‌های درمانی به این بیماران اختصاص یابد و محدودیتی در پذیرش این بیماران نداشته باشند؛ اگرچه در گذشته هم هیچ‌یک از بیماران کرونایی را رد نکردیم.

بیشتر بخوانید:

نقش‌آفرینی‌های قاطعانه نیروی انتظامی در مقابله با قانون ستیزان بیانگر خدمتگزاری ناجا به ایران و ایرانی است

وی افزود: البته در ابلاغ قبلی استفاده از ۷۰ درصد ظرفیت درمانی سپاه بود، که تا سقف همان میزان نیز پذیرش صورت می‌گرفت؛ هرچند میزان مراجعان هیچ‌گاه به این سقف نرسید؛ زیرا سیاست وزارت بهداشت بر این بود که ابتدا مراکز درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اقدام به پذیرش این بیماران کنند و در صورت تکمیل ظرفیت آن‌ها، مراکز درمانی نیروهای مسلح پذیرش بیماران کرونایی را انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

ارتش و سپاه؛ همراه وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا

سردار عبداللهی ادامه داد:، اما امروز به‌واسطه گسترش شیوع ویروس کرونا با تمام ظرفیت آماده خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی هستیم؛ این در حالی است که در هشت ماه گذشته مراکز درمانی سپاه بالاترین خدمت در بین نیروهای مسلح را به این بیماران ارائه کرده است.

وی اضافه کرد: امروز برای اینکه بتوانیم بیشترین خدمات را به این‌گونه بیماران ارائه دهیم، تأکید شده است که عمل‌های غیر اورژانسی انجام نشود، تا تخت‌های خالی برای بیماران کرونایی داشته باشیم؛ لذا بر این اساس، تمام مراکز درمانی سپاه اعم از بیمارستان‌ها و مجتمع‌های درمانی در اختیار این بیماران قرار دارد.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: البته بعضی از بیمارستان‌های سپاه را از این قاعده مستثی کردیم؛ مانند بیمارستان نجمیه که برای زایمان زنان باردار اختصاص یافته است؛ همچنین بیمارستان تک تخصصی قلب جماران را نیز از پذیرش بیماران کرونایی معاف کردیم.

نیاز به برپایی بیمارستان صحرایی در تهران نداریم 

سردار عبداللهی عنوان کرد: همان‌گونه که طی هشت ماه گذشته در برخی شهرها بیمارستان صحرایی برای درمان بیماران کرونایی برپا کردیم و امروز هم اگر چنین نیازی احساس شود، آمادگی لازم برای برپایی بیمارستان صحرایی را داریم با این توضیح که در تهران چنین نیازی احساس نمی‌شود.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس