نمکی: در آینده یکی از کشورهای پیشتاز در دستیابی به واکسن کرونا خواهیم بود

وزیر بهداشت گفت: یکی از شفاف‌ترین کشورهایی که آمار کرونا را گزارش می‌کند ایران است.

به گزارش مشرق، سعید نمکی، در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا که با حضور سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در تالار فجر ستاد کل فرماندهی ناجا برگزار شد، اظهار کرد: در هیچ کجای دنیا با خواهش و تمنا و التماس، اپیدمی را مدیریت نکرده اند. هر کس بر این خیال باطل است بداند که اپیدمی را نمی شود مدیریت کرد. 
 
وی افزود: شما تاریخ اپیدمی های دنیا را مطالعه کنید. 8 ماه است که بنده و همکارانم داریم التماس می کنیم که مراقب باشید که بیمار نشوید که ما را هم گرفتار نکنید. مثلا، در یک شهر بزرگ کشور روزانه بین 12 تا 15 پرستار به کووید19 مبتلا می شوند که یا باید به قرنطینه بروند و یا باید زیر دستگاه ونتیلاتور قرار بگیرند و در طول یک ماه 450 پرستار در یک شهر از دور خدمت رسانی خارج می شوند. چقدر باید شهید بدهیم؟ از خانواده شهدای مدافع سلامت خجالت می کشم.

بیشتر بخوانید:

مدافعان سلامت با تمام توان برای مقابله با کرونا خدمت کردند


وزیر بهداشت تصریح کرد: در یک بررسی که اخیرا توسط سازمان صدا و سیما انجام شده، 86 درصد از مردم کشور، مطالبه دارند که با قانون شکن برخورد کنید. چرا باید 10 تا 12 درصد از جمعیت کشور، امنیت سلامت یک جامعه را مخدوش کند و ما با آنها برخورد محکمی نکنیم؟ امروز بیشترین نیازمندی را به نیروی انتظامی و برخورد با قانون شکن و پروتکل شکن داریم.
 
نمکی خاطرنشان کرد: عده معدودی در کشور، پروتکل ها را رعایت نمی کنند. آقایی روی موتور نشسته و با او مصاحبه می کنند که چرا ماسک نزده ای، می گوید دوست ندارم یا فرد دیگری می گوید اعتقادی به ماسک زدن ندارم، مثل این است که به او می گویند آب هندوانه را برای کهیر قبول داری یا خیر؟ مرد مومن تو روی موتورت نشسته ای و بمب ویروس هستی و ویروس را به همه منتقل می کنی بعد می گویی قبول ندارم؟ در کجای دنیا با چنین تفکری برخورد نمی کنند؟ 
 
بزرگترین نقصان ما در مدیریت کرونا، برخورد محکم با قانون شکن است
 
وی تاکید کرد: امروز بزرگترین نقصان ما در مدیریت کرونا، برخورد محکم با قانون شکن است و این ضعفی است که داریم و اگر این ضعف را با همت والای ناجا نتوانیم مدیریت کنیم، به عنوان فرمانده عملیات مبارزه با کرونا می گویم که کرونا در این کشور جمع نخواهد شد. اگر پلیس با حمایت کامل و مصوبات محکم به عرصه نیاید، همکاران ما زیربار بیماری شکسته و له خواهند شد کما اینکه شکسته و له می شوند. 
 
وزیر بهداشت افزود: دیشب یکی از برنامه های شبکه خبر را داشتم می دیدم که رییس یکی از بیمارستان های تهران می گفت باز هم از مردم خواهش و التماس می کنم. آخه این حرف یعنی چه؟ چقدر همکاران ما باید با کرامت به مردم التماس کنند؟ به کدام مردم؟ درصد کمی از آنها. اکثر مردم کشور خوشبختانه پروتکل ها را رعایت می کنند و به حرف مسئولین نظام گوش می دهند، اما 10 تا 12 درصد قانون شکنی می کنند و اینجاست که باید در مقابل چنین مشکلاتی، محکم بایستیم. 
 
نمکی بیان کرد: بیش از هر روزی، دست نیاز به سمت ناجا و فرماندهی ناجا دراز می کنم. سردار اشتری در ستاد ملی هر مصوبه ای که مربوط به ناجا بوده را بلافاصله دستور اجرا داده است و از بزرگ منشی تک تک عزیزان در ناجا، تشکر ویژه دارم. امیدوارم با همت و لطف همه عزیزان، نیروهای مسلح و مردم ایران بتوانیم به آبروی امام حسین(ع) هر چه زودتر این بلیه نفس گیر را از سر کشور دور کنیم، چون یکی از معضلات سنگین نظام سلامت، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است. 
 
وی یادآور شد: روحانیت معزز این مملکت رعایت کردند و نمازهای جمعه را تعطیل کردند. خیلی از کارهایی که با کوچک ترین تمنا، خواهش کردیم را انجام دادند. امیدوارم بتوانیم ادامه راه را با لطف پروردگار به خوبی طی کنیم.
 
وزیر بهداشت گفت: از قدیم احترام ویژه ای برای پلیس و به ویژه نیروی انتظامی قائل بودم اما در ایامی که توفیق یافتیم چندین سال در سازمان برنامه و بودجه حضور داشته باشم، بخشی از کارم، مدیریت منابع بخش دفاع و امنیت بود و آن زمان به عرصه بسیار گسترده خدمت در ناجا و همچنین به مظلومیت این نیروی زحمتکش، بردبار و صبور و پرتلاش پی بردم. 
 
 نمکی خاطرنشان کرد: از دورترین نقاط مرزی و مرزبانی ها گرفته تا امنیت شهرهای بزرگ و کوچک چه در شادمانی و چه در اندوه و عزای مردم، نیروی انتظامی بسیار صبور و زحمتکش است که در همیشه در صحنه بوده و به خصوص در بحث کرونا، همراهی و همدلی ناجا برای ما ستودنی بوده است. 
 
وی افزود: ما روزهای سختی را گذراندیم. دیروز فردی به من می گفت تو چقدر کم شانس بودی که بعد از دوران وزارتت، سیل آمد بعد زلزله آمد و مسائل تردد سه و نیم میلیون زائر اربعین در سال گذشته، آنفلوآنزای H1N1 و در اسفند ماه هم با کرونا روبرو بودی. به او گفتم، شاید من یکی از خوش شانس ترین بندگان خدا بودم که در این ایام سخت این ماموریت سخت را به یکی از کوچک ترین بندگانش سپرد، دستش را گرفت و یاری و همدلی دیگران را در کنارش قرار داد تا بتواند شاید قدمی در گره گشایی از مشکلات مردم دردمند سرزمینش بردارد و اینکه خداوند این توفیق را داد، همواره سپاسگزارم چون دیر یا زود، طومار عمر همه ما درنوردیده خواهد شد و خوشا به سعادت کسی که توفیق داشته باشد برای مردم پاکیزه این سرزمین قدمی بردارد.
 
وزیر بهداشت تصریح کرد: در کنار همه سختی ها، در اوج تحریم ها و فشارها و در ناجوانمردانه مضیقه های تحمیل شده به مردم، ناگهان مشکلی به نام کووید19 یا کرونا هم سر برداشت. ویروسی که اگر از تدروس دبیرکل سازمان جهانی بهداشت بپرسید که آینده این ویروس را چگونه می بینید، حتما خواهد گفت: "نمی دانم". 
 
نمکی افزود: روزهای اول در شورای معاونین به همکارانم گفتم که موجودی پا به عرصه خلقت گذاشته که یکی از پیچیده ترین موجودات آفرینش است.
 
وی ادامه داد: زمانی که اواخر دی ماه، گزارش این ویروس در چین را شنیدم و بعد شکل آنتی ژنیک ویروس را با دید تخصصی خودم ارزیابی کردم به همکارانم گفتم خودتان را برای یکی از سخت ترین هجمه های اپیدمی آماده کنید. هنوز به پاندمی فکر نمی کردم، بلکه تمام توجه من به مراوداتی بود که با چین داشتیم که شاید از اولین کشورهایی باشیم که تحت تاثیر این ویروس قرار خواهیم گرفت.
 
وزیر بهداشت تاکید کرد: با تجربه شیوه جهادی و آنچه که از روزهای دفاع مقدس یاد گرفته بودیم، شروع کردیم به سنگر ساختن و آماده شدن در مقابل هجمه ویروس و حتی اگر نسیمی بود، ما آن را به شکل طوفان فرض کردیم و به همین دلیل، در اولین هجمه ها، خدا را شکر توانستیم به خوبی مدیریت کنیم و تا این موج سهمگین به آمریکا و اروپا با تمام زیرساخت های اقتصادی و بهداشتی و درمانی شان نرسیده بود، کسی به ماهیت مدیریتی نظام جمهوری اسلامی ایران اینگونه پی نبرده بود. 
 
خدمات درمانی بدون تبعیض قومیتی در ایران
 
نمکی گفت: با لطف خدا و با همت همگانی حتی یک بیمار در کشور پشت در هیچ بیمارستانی سرگردان نشد، حتی یک مورد هم به دلیل بی بضاعتی از خدمت محروم نکردیم، هزاران افغانستانی بدون کارت را به صورت رایگان درمان کردیم، هرگز ونتیلاتور و دستگاه را از فرد مسنی باز نکردیم تا به جوانی وصل کنیم و یکی از بزرگترین دستاوردها این است که علیرغم همه تبلغات منفی که علیه مظلومیت نظام می شود، یک نفر نشد که بگوید در این کشور، فردی به دلیل قومیت، نژاد و یا فرقه ای از خدمت رسانی محروم شده است. 
 
وی یادآور شد: بیشترین خدمت را در استان هایی مانند کردستان، کرمانشاه، خوزستان و سیستان و بلوچستان ارائه کردیم که در این استانها قوم کرد، عرب و اهل تسنن حضور دارند. یک مورد نشد که در این استانها، کوچک ترین کم‌خدمتی به مردم شود. ساعت 2 بامداد با من تماس می گرفتند که مثلا در بیمارستان توحید سنندج، اکسیژن افت کرده و تا صبح سعی می کردیم که این مشکل را به هر شیوه ممکن، حل کنیم و این هم از افتخارات بسیار مهمی است که خدا مرحمت کرد و به جمهوری اسلامی هدیه داد که بتوانیم بدون کوچک ترین تبعیض و نقصان، خدمات بهداشتی و درمانی را به همه مردم کشور ارائه کنیم. 
 
یکی از همراهان بسیار صمیمی ما از نخستین لحظات، ناجا بود
 
وزیر بهداشت اظهار کرد: یکی از همراهان بسیار صمیمی ما از نخستین لحظات، ناجا بود. امروز گزارشی را تقدیم مقام معظم رهبری و رییس جمهور کردم و باز هم اشاره کردم که اگر حمایت ها و رعایت های بی نظیر مقام معظم رهبری در این پروژه نبود، در روزهای اول با مشکل روبرو می شدیم. غیر از دستوری که برای کمک نیروهای مسلح به وزارت بهداشت فرمودند، خوشبختانه با محبتی که نیروهای مسلح داشتند، قبل از دستور ایشان هم با تماس گرفتند و اعلام آمادگی کردند و تک تک نیروهای مسلح و به ویژه ناجا جوانمردانه پای ما ایستادند. 
 
نمکی افزود: ناجا در مقابله با کرونا چندین کار بزرگ کرد. روزهای اول که با هجمه ویروس در قم روبرو شدیم، یکی از دستگاه هایی که خیلی به ما کمک کرد، ناجا بود، چون مردم هنوز ماهیت سرایت ویروس را نمی دانستند و هر بیماری را بستری می کردیم، همراهان و خانواده های آنها می خواستند در کنار بیماران بمانند و ناجا امنیت مراکز درمانی را تامین کرد و یکی از دلگرمی های ارزشمند ما در نخستین لحظات هجمه ویروس در روزهای اول اسفند بود. 
 
کمک و همراهی ناجا در شناسایی محتکران لوازم حفاظت فردی
 
وی یادآور شد: کار دیگری که ناجا به ما کمک کرد در شناسایی محتکران لوازم حفاظت فردی بود. همیشه تعدادی سواستفاده گر برای روزهای سخت آماده هستند که بتوانند از موقعیت سوء استفاده کنند، اما ناجا خیلی به ما در کشف و ضبط بعضی از موارد مورد نیاز مانند ماسک، شوینده ها و ضدعفونی کننده ها کمک کرد. 
 
مدیریت فضای مجازی با کمک ناجا 
 
وزیر بهداشت گفت: کمک بسیار موثر دیگر ناجا به وزارت بهداشت، مدیریت فضای مجازی بود. متاسفانه برای ما تخریب سنگینی طراحی شده بود. هیچ کشوری در دنیا این بُعد را به سنگینی ما نداشت که هم بخواهد مدیریت کرونا کند و هم جوّ بسیار مسموم تبلیغاتی داشته باشد. اوایل علیه ما تبلیغ می کردند که اینها توانایی مدیریت کرونا را ندارند بعد که موج به خودشان رسیدند و دیدند که چقدر درمانده اند، شروع به تبلیغات کردند که اینها آمار غلط می دهند و مرگ و میرها را درست گزارش نمی کنند. 
 
یکی از شفاف ترین کشورهایی که آمار کرونا را گزارش می کند، ایران است
 
نمکی تاکید کرد: یکی از شفاف ترین کشورهایی که آمار کرونا را گزارش می کند، ایران است. نمی خواهم اسم ببرم که در این فضای غبارآلود، برای روابط بین الملل کار را سنگین تر کنم، اما کشوری که می گوید ما 15 هزار مورد مثبت و 5 تا 10 مورد مرگ و میر داشته ایم، شما باور می کنید؟ بعضی از کشورهای پیشرفته اروپایی که اسم آنها را نمی برم-چون من وزیر بهداشت هستم و دلم نمی خواهد وزیر امور خارجه گله کند که فلان صحبت تو روابط بین الملل ما را دچار کدورت کرد و دیگر بار برای دوستانم در عرصه بین المللی ایجاد نمی کنم- آمدند گفتند که مرگ های ناشی از بیماری های زمینه ای را برای کووید19 ثبت نکنید. 
 
وی افزود: یکی از کشورهای اروپایی گفت اگر کسی به دلیل فلان بیماری زمینه ای مانند فشارخون بالا یا دیابت فوت کرد، دلیلی ندارد اگر به کرونا هم مبتلاست، آن را گزارش کنیم. 12 درصد از مرگ و میرها در ایران، مرگ هایی است که بیماری زمینه ای یا سن بالای 65 سال ندارند، اما ما همه را ثبت می کنیم. تنها موردی که ما ثبت نمی کنیم، طبق دستور سازمان جهانی بهداشت، مواردی است که شاید پزشکان با سی تی اسکن تشخیص احتمالی کووید19 می دهند، اما تست PCR مثبت نیست. طبق دستور سازمان جهانی بهداشت، فقط می توانیم کسی را بیمار کووید19 بدانیم که PCR او مثبت باشد و برآورد کردیم، حداکثر حدود 23 تا 24 درصد ممکن است مواردی باشد که پزشکان تشخیص کووید19 می دهند، اما PCR منفی است. 
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: رسانه های بیگانه شروع به تبلیغ علیه ما کردند که اینها دروغ می گویند و می خواستند ذهن مردم را مشوش کنند که ایران، آمار نادرست ارائه می دهد و در این فضای ناجوانمردانه، ناجا در کنار ما قرار گرفت. ما به آن صورت یاور دیگری نداشتیم. ما را رها کردند. در مواردی رها شدیم که یک مورد از آن، فضای مسموم مجازی بود و هیچ کس به صحنه نیامد که بگوید رسانه های معاند و بیگانه دروغ می گویند اما ناجا برخی افراد داخلی را خواست و با آنها برخورد کرد. 
 
در اوج مبارزه با کووید19، برخی از پشت به ما خنجر زدند


نمکی تصریح کرد: همانند زمان دفاع مقدس که بعضی ها ناجوانمردانه گرای سنگرهای رزمندگان را به صدام می دادند، در چند ماه گذشته هم برخی افراد از داخل کشور گرا می دادند، فلان تلویزیون بیرونی علیه ما مغلطه و سفسطه کند و در اوج مبارزه با کووید19، برخی از پشت به ما خنجر زدند. 
 
وی گفت: کمک دیگری که ناجا به ما کرد و ارزنده ترین کمک بود، حضور در کنار ما برای نظارت بر پروتکل های بهداشتی بود. ساعت 4 صبح روز 13 فروردین، سردار اشتری در خیابان مشغول خدمت رسانی بود و دست همه عزیزان ناجا را می بوسم. درست است که مردم ما خیلی هوشمندانه و کریمانه رفتار کردند و روز طبیعت که قبل و بعد از اسلام کسی در ایران در خانه نمانده بود و مردم با بزرگواری، شرافت و هوشمندی در خانه ماندند، اما ناجا از ساعات اول صبح پارک ها را بست و در صحنه رو در روی درصد اندکی که می خواستند قانون شکنی کنند، ایستاد که موجب دلگرمی ما شد. 
 
تقدیر از تلاش های بیمارستان های ناجا در ارائه خدمات به بیماران کووید19
 
وزیر بهداشت ضمن تقدیر از تلاش های بیمارستان های ناجا در ارائه خدمات به بیماران کووید19، گفت: امروز از همکارانم خواستم که مشکلات و کمبودهای مراکز درمانی ناجا را از جمله مجوزهای داروخانه برای پلی کلینیک ها و کمبودهای تجهیزاتی مانند ونتیلاتور و پت اسکن و همچنین، سهمیه پزشک تمام وقت جغرافیایی و تامین کیت PCR رسیدگی کنیم و حتما کمک خواهیم کرد، چون خودمان را از ناجا جدا نمی دانیم. 
 
وزیر بهداشت گفت: فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را به همه نیروهای صبور، غیور و زحمتکش خدمتگزار در مجموعه ناجا تبریک می گویم و از فرمانده نیروی انتظامی نیز تشکر می کنم. مدت ها است که می خواهم برای دست بوسی یکایک شما عزیزان بیایم و از همه محبت هایی که کردید و در این ایام در کنار بنده و همکارانم بودید، تشکر کنم.

نمکی در پایان تاکید کرد: به همه شهدای این سرزمین چه شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و مدافع سلامت درود می فرستم و درود ویژه می فرستم به روح بلند دو شهید ارجمند ناجا در عرصه سلامت؛ شهید دکتر علیزاده و شهید دکتر شکری.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  7 25
  آقای نمکی حالا که بحث همه جای دنیا شد احتمالا شما هم فقط اخبار خود رو از صدا و سیما میگیرید وگرنه حتما تظاهرات میلیونی در کشوری مثل آلمان و حتی همه جای اروپا و آمریکا علیه محدودیت های کرونا و ماسک زدن رو میدید ید قباحت داره که از نجابت مردم ایران اینقدر سو استفاده مینماید
  • IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
   27 2
   درسته تظاهرات میکنند ولی بدون ماسک درجا جریمه میشوند.در انگلیس هر دانش اموز بالای دوازده سال که ماسک نداشته باشد 100پوند جریمه میشود.پلیسهاشون رو هم که دیدید ،مثل شمر با مردمشون برخورد میکنند وکوتاه نمیایند.
  • احمد IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
   13 1
   خیلی ها رعایت نمی کنن و جون خودشون و بقیه رو به خطر میندازن. حالا شما می فرمایید به روشون نیاریم، ناراحت میشن؟!
 • رقیه اجورلو IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  13 3
  سلام اره راست میگه الان با اینکه اول از چین شروع شد انقدر مردمش رعایت کردن خیلی کم حتی داره نابود میشه ویروس یا کشورهای دیگه کمتر خبری از ویروس هست و لی تو ایران بیشتره پس باید قوی و محکم برخورد کرد التماس دعا ممنون .
  • IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
   15 9
   خدا خواست دکتر نمکی در این جایگاه قرار گرفت وجهادی موضوع رو کنترل کرد.خدا خیرش بدهد.
 • IR ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  7 18
  دیروز فردی به من می گفت تو چقدر کم شانس بودی که بعد از دوران وزارتت، سیل آمد بعد زلزله آمد و مسائل تردد سه و نیم میلیون زائر اربعین در سال گذشته، آنفلوآنزای H1N1 و در اسفند ماه هم با کرونا روبرو بودی. آقای نمکی میشه بگی شما و وزارت بهداشت برای سه و نیم میلیون زائر اربعین چه اقداماتی انجام دادی ؟؟؟؟ خدمات بهداشتی اربعین توسط هلال احمر یا داوطلبان انجام میشه اگر شما خدمات به زائرین اربعین رو کنار بلایایی مثل سیل و زلزله و کرونا قرار دادی و خودت رو بدشانس میدونی باید بگم متاسفم برات خادم زوار بودن افتخاری ست که عراقی ها و خیلی از ایرانی ها براش سر و دست میشکونن ولی اینجا برای وزیر ما مایه بدشانسیه و جزو بلاها حساب میشه
  • IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
   13 3
   دوست عزیز ،متن را دقیق تر بخوانید ،ایشان در جواب ان فرد میگویند:"" به او گفتم، شاید من یکی از خوش شانس ترین بندگان خدا بودم که در این ایام سخت این ماموریت سخت را به یکی از کوچک ترین بندگانش سپرد، دستش را گرفت و یاری و همدلی دیگران را در کنارش قرار داد تا بتواند شاید قدمی در گره گشایی از مشکلات مردم دردمند سرزمینش بردارد و اینکه خداوند این توفیق را داد، همواره سپاسگزارم چون دیر یا زود، طومار عمر همه ما درنوردیده خواهد شد و خوشا به سعادت کسی که توفیق داشته باشد برای مردم پاکیزه این سرزمین قدمی بردارد.""
  • احمد IR ۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
   5 3
   الان دارن میگن، بی زحمت اگر خیلی سختتون نیست، مواظب جون خودتون و بقیه باشید. خیلی حرف بدیه؟!
 • IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  22 3
  اقای دکتر دست شما وهمه عزیزان کادر درمان را ،که بی دریغ ازجان مایه گذاشتند ومیگذارند را ،میبوسم.اجرتان با خدا.دعای خیر مردم پشت سر شماست.
 • IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  13 3
  آقای دکتر برای یک بار هم شد به متخصصان طب ایرانی اعتماد کنید تا نتیجه درخشان آن را ببینید
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  11 2
  برادر انصافا کادر پزشکی تمام توانش را ایثار کرده . از انصاف به دور است به انها متلک پرانی شود باید از زحمات شبانه روزی انها تشکر و قدردانی نمود
  • IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
   8 0
   کسی منکر زحمات این بندگان خدا نیست ولی شما ببینید چقدر همین اطبا مقابل طب ایرانی موضع بد دارن و اصلا اون قبول ندارن
 • IR ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  10 6
  واقعا دیت مریزاد خداوند به دکتر نمکی و تیم سلامت کشور سلامتی بده واقعا حق دارید خسته شدین ولی مردم پشت سرشما هستن مخصوصا اقای وزیر پر تلاش خداوند به بچه های شما سلامتی بده عاقبت به خیر باسین به فکر مردم هستین متشکر
 • IR ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  4 2
  اینا تمام بهانه ست و راهکار نیست.تنها راه، شکستن زنجیره ابتلاست. تعطیلی کامل حداقل یک هفته ای تمامی مشاغل، دور کاری مشاغل دولتی و بانکها تمامی تاریخ چک های مبادله شده در بازار کشور را به مدت ده روز تمدید کند. والسلام والا هیچ راهی نیست.نیروی انتظامی بخواد مردمی که جلوی فلان اغذیه فروشی صف بستند رو بگیره باعث ایجاد تشنج و درگیری میشه خدا نکرده. این که کار نشد.تنها راه همونه که گفتم. بخدا راهی دیگه نمیتونه این وضع رو مهار کنه. تو دنیا نرخ میزان تلفاتمون نسبت به جمعیت اول شدیم. خوبه؟!!!
 • مرسانا IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  0 0
  خسته نباشید عزیزان ومدافعان عرصه کاروتلاش سلامت وامنیت خدایا به کج فهمان وقانون شکنان شعوری بده که به اطرافیان وخودشون رحم کنند.
 • IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  0 0
  آقای دکتر عزیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات خالصانه شما بیایید برای یکبار هم که شده استثنائا به پزشکان طب ایرانی واسلامی اعتماد کنید تا این بلیه هر چه زودتر جمع شد.
 • IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  0 0
  خود دولت مردم تشویق به رعایت میکنه بعد با هر بهانه ای خودش ملت جمع میکنه یجا. وقتی متولی که دولت هست خودش رعایت نمیکنه از مردم چه توقع داره. در ضمن اونوقسمت حرفتون که گفتید چند درصد رعایتونمیکنن درسته اقا بزور متوصل بشید ما که رعایت میکنیم چه گناهی کردیم حداقال مسافرت بین شهری ممنوع کنید والا یه عده هر روز دا نومیچرخن اصلا حالیشون نیست شما مسولی ما چکار کنیم
 • IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  0 0
  درود بر کارکنان زحمت کش ناجا که با کمترین حقوق وامکانات امنیت وآرامش را برا سرزمینم به ارمغان آوردند جناب روحانی به پرسنل ناجا بیشتر برس وهواشون را داشته باش من هر وقت اینها را میبینم احساس امنیت میکنم
 • حسین IR ۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  0 0
  عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه کادر درمان ، واقعا خسته نباشید که بدون ترس و واههمه ای به بیماران کرونایی خدمت رسانی میکنند ، در حالی که اکثرا از بیماران کرونایی فراری ان
 • ایرج رحمانی IR ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
  0 0
  از وزیر هر چه زودتر عاجزانه تقلضآ‌ داریم واکسن کرونا را بخرد جان بچت قسمت میدیم به فکر ندم باشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس