اخبار ویژه روزنامه ها

سخنان تحریف‌آمیز یک دولتمرد ارشد درباره علت صلح امام حسن(ع) با معاویه و عدم اشاره به نقش خیانت‌آلود برخی خواص در این صلح تحمیلی، با واکنش‌های گسترده در فضای مجازی رو به رو شد.

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

**********

کیهان


دوستان خارج‌نشین مُرده ما را ‌ترجیح می‌دهند!


تحلیل‌های توام با تحمیق عناصر فراری برای تحریک دوستان داخلی خود به خود زنی، با اعتراض تند یک عضو گروهک ملی مذهبی مواجه شد.
«احمد - ز» در واکنش به تحلیل‌های کسانی مثل عمار ملکی و علی افشاری که از خارج کشور تحریک به آشوب و رادیکالیسم می‌کنند، نوشت: «من واقعاًً اکراه دارم که بخواهم با دوستانی که سال‌ها با آنها دمخور بوده و از صمیم قلب دوست‌شان دارم، وارد بگو- مگوهای سیاسی شوم، ولی نمی‌دانم آنها روی چه حساب و کتابی به ادامه بگومگوها علاقه زایدالوصفی نشان می‌دهند! به هر حال برای یک‌بار هم شده لازم است با این دوستان سنگ‌هایم را وا بِکنم تا بلکه این ماجرا پایان یابد.
دوستانی مانند علی افشاری و عمار ملکی ظاهراً از وقتی که به خارج از کشور تشریف برده‌اند، امثال مرا نه به‌عنوان انسان‌هایی صاحب عقل و اختیار و فکر، بلکه به منزله جسم یا جسدی می‌نگرند که فقط زندان رفتن و یا مرگش به کار آنها می‌آید تا احتمالاً سوژه مناسبی برای فعالیت‌های مورد علاقه آنان در خارج از کشور شود!


من متأسفانه یا خوشبختانه آن‌قدر سودای نام و شهرت و افتخار ندارم که به منظور و هدفی سوای آنچه به نفعِ سرنوشت کلان کشور می‌دانم، دست به کاری بزنم و یا ماجرایی به پا کنم. به عبارت دیگر، طبق دانش و تحلیل و تجربه سیاسی خودم عمل می‌کنم و از این حیث، آن دوستان را در جایگاهی نمی‌بینم که بخواهند با زخم‌زبان‌های خود، مرا به سمتی خلاف فهم و درک‌ام از شرایط امروز ایران هدایت کنند.
این روزها با افرادی روبه‌رو می‌شوم که تحت تأثیر آن دوستان و به تأسی از آنها، حرف دل‌شان این است که ما به تو احترام می‌گذاریم به شرطی که طبق نظر ما بیندیشی و عمل کنی! حرف من هم به آنها این است که احترامت را برای خودت نگهدار و مرا برای همیشه از آن محروم دار!


بر این اساس، اگر دوستان عزیزی مانند علی آقای افشاری و آقا عمار ملکی به واقع هوس انقلاب به سرشان زده است، به‌نظرم شایسته نیست که در ینگه دنیا و یا شمال اروپا بنشینند و از راه دور، دیگران را به انجام آن در داخل کشور تشویق کنند!
من تاکنون این سخن تلخ را به روی آنان نیاورده بودم چون گمان می‌کردم که حتماً خود نیز کم و بیش به آن واقف‌اند و لابد اندازه نگه می‌دارند! اما می‌بینم که اندازه‌ای در کار نیست و قرار است روز به روز بر تیزی کلام‌شان افزوده شود!


در این میان گویا عمار ملکی در آخرین توئیت خود نوشته: «اما یک نکته! زیدآبادی می‌گوید که مواضعش در این سال‌ها نسبت به گذشته تغییری نکرده و همیشه انتقادهایش همین بوده؛ پس اگر او دیگر برای انتقادهایش به زندان نمی‌رود به‌خاطر رادیکالیسم براندازان است که موجب شده انتقادهای او دیگر به چشم نیاید؛ اگر بعد از توافق نظام با آمریکا «چیزی از اپوزیسیون نماند» زید می‌ماند و رأفت دوباره نظام!»


اولاً دست عمار جان درد نکند که با رادیکالیسم خود از دانشگاه تیلبرگ در هلند، اسباب امنیت مرا در داخل کشور فراهم کرده است! ثانیاً آیا طعن و کنایه‌ای که در عبارت «زید می‌ماند» پنهان شده، جز این است که این دوستان بیشتر مرده مرا خوش می‌دارند؟».

خسارت‌های برجام با تحریف تاریخ فراموش نمی‌شود


سخنان تحریف‌آمیز یک دولتمرد ارشد درباره علت صلح امام حسن(ع) با معاویه و عدم اشاره به نقش خیانت‌آلود برخی خواص در این صلح تحمیلی، با واکنش‌های گسترده در فضای مجازی رو به رو شد.
برخی از این انتقادها را می‌خوانید:
- با شنیدن این حرف‌ها پیرامون صلح امام حسن(ع)، ناخودآگاه یاد صحبت‌های دکتر جلیلی افتادم که گفت خطرناک‌تر از تحریم‌های فلج‌کننده، تحلیل‌های فلج‌کننده است!


- شما حق ندارید از این واقعه تحمیل صلح به امام حسن(ع)، بهربرداری سیاسی بکنید. همان‌طور که 7 سال قبل با همین سخنان بی‌اساس، مذاکره با آمریکای زورگو را توجیه کردید و آمریکا و کهنه استعمارگران اروپا را علیه ملت ایران جسورتر ساختید.
- اتفاقات دوران امام حسن مجتبی(ع) به دلیل نبودن تحلیل سیاسی صحیح در بین مردم بود. مردم، تحلیل سیاسی نداشتند. اما در حال حاضر، شما و دوستانتان دچار تحلیل و محاسبات غلط از شرایط کشور و دنیا هستید نه مردم. فضاحت‌کاری خودتان را با تحریف تاریخ توجیه نکنید.


- نکته‌ای که در این سخنان نادیده گرفته شده، اینکه امام حسن(ع) هیچ یار و یاوری نداشتند، به صورتی که فرمانده سپاهشون خائن بود. ولی خاک ایران و رهبرش، هنوز حججی‌ها و سلیمانی‌ها رو داره، و تنهایی نایب امام زمان (عج) هرگز اتفاق نخواهد افتاد. ما اهل کوفه نیستیم.


- تحریفی دیگر! بسیار واضح است که اگر خیانت برخی از یاران و سپاهیان آن حضرت نبود، هرگز با معاویه صلح نمی‌کرد.
- از اول معلوم بود برجام شکست می‌خوره، از همون اول هم معلوم بود قرار نیست این حضرات از شکست درس بگیرن. ایده بعضی از اینها به اسم عقلانیت، ذلت و تسلیم مطلقه. همینه که چه از قیام عاشورا و چه از صلح امام حسن(ع) درس سازش و مذاکره می‌گیرن!


- یکی از خصوصیات لیبرالیسم ایرانی این است که وقتی می‌خواهد به تاریخ اسلام مراجعه کند، رجوعش برای درس گرفتن نیست، برای درس دادن است! این جریان نمی‌خواهد از تکرار فجایعی که خون به دل ائمه اطهار(ع) کرد، جلوگیری کند و خود متذکر شده و به اصحاب تذکر دهد. بلکه دقیقا می‌خواهد همان فاجعه گذشته را بار دیگر رقم بزند و نقشی که برای خود تعریف می‌کند، نقش طلحه بن عبیدالله‌ها و ابوموسی‌ اشعری‌ها و عبیدالله ابن عباس‌ها و اشعث ابن قیس‌ها و شبث بن ربعی‌ها و سعد ابن ابی‌وقاص‌هاست.
- بعد از اینکه چند سال پیش به تحریف عاشورا پرداخت و از عاشورا درس مذاکره گرفت، داستان امام حسن رو هم تحریف کرد و باز هم به کدخدا پالس فرستاد.


- اینکه برخی علما درباره تحریف اخیر ساکتن، جای بسی سؤال هست.
- از سازش برای ما نگویید؛ ما ملت شهادتیم...
- ‏در کربلا فرمانده سپاه حسین(ع) یعنی حضرت عباس(ع) امان‌نامه شمر را رد کرد و تا پای جان پای امامش ایستاد. اما امام حسن(ع) زمانی صلح را پذیرفت که فرمانده سپاهش عبیدالله‌بن عباس، با یک میلیون درهم رشوه، خود را به معاویه فروخت. تاریخ عوض می‌شود وقتی علمدار عباس باشد یا ابن عباس!
- فرماندهان امام حسن خودشون رو به درهم و دینار معاویه فروختن و صلح به امام حسن تحمیل شد. نکنه منظور شما این باشه که...


- همین هفته پیش داشت می‌گفت ما در شرایط جنگ به سر می‌بریم و همه باید این شرایط رو درک کنن. حالا امروز اومده درباره مبانی و مزایای صلح حرف می‌زنه. با خودت چند چندی بزرگوار؟ بالاخره در جنگیم؟ در صلحیم؟ قهریم؟ آشتی‌ایم؟
- چرا از خیانت عبیدالله ابن عباس فرمانده بانفوذ امام چیزی نمی‌گه؟ اگه فرمانده امام حسن(ع) خیانت نمی‌کرد، ایشان مجبور به صلح نمی‌شد.
- نسبت سازش را اولین‌بار معاویه به امام حسن(ع) بست، مظلوم بزرگ همه دوران‌ها، حسن‌بن‌علی(ع) است. کسی که از مذهب سوءاستفاده سیاسی کند، از روحانیت تنها لباسش را دارد. معیشت مردم را برجامی کردند، حالا نوبت برجامی کردن دین مردم رسیده است.


- وقتی از قیام امام حسین درس مذاکره گرفت، دیگر توقعی نیست که از صلح امام حسن چنین برداشتی کند!
- اکنون که کشور تاوان تبعات سنگین نسخه سازش با شیطان را می‌پردازد، او به‌جای پاسخگویی درباره خسارت محض، ضمن تاریخ را تحریف می‌کند و سوءمدیریت و ناکارآمدی‌اش را به صلح امام حسن تشبیه می‌کند!
- اگر کسی از صلح امام حسن(ع) حرف بزنه، اما از خیانت یارانش حرف نگه، خودش مسئله داره.

پالس‌های غلط موجب تداوم اعتیاد آمریکا به تحریم می‌شود


پالس‌های ضعفی که گاه و بیگاه از داخل مخابره می‌شود، عامل اعتیاد ترامپ به تحریم‌ها و مایه امیدواری او به ادامه این مسیر است.
به نوشته روزنامه جوان، ترامپ در هفته‌های اخیر بارها از اشتیاق ایران به مذاکره با آمریکا سخن گفته و تاکید کرده به محض پیروزی در انتخابات طرف ایرانی فورا با آمریکا وارد مذاکرات جدید خواهد شد.


ترامپ تصور می‌کند که با خروج از برجام و پافشاری روی گزاره «کارزار فشار حداکثری با ابزار تحریم و تهدید» می‌تواند ایران را برای رسیدن به «توافقی دیگر» مجاب کند، چرا که بعد از خروج از برجام ضمن بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای، سطح و گستره سایر تحریم‌های ضد ایرانی را نیز با همین هدف فراخ‌تر کرد.


پافشاری روی گزاره تحریم‌- تهدید از سوی کاخ سفید و دلگرمی نسبت به آن را محمدجواد ظریف در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان شهریورماه سال 97 اینگونه بیان کرد: «من معتقدم بیماری‌ای در ایالات متحده وجود دارد که اسمش اعتیاد به تحریم است».


پرسشی که مطرح می‌شود این است که چرا و بر اساس کدام الگوی رفتاری رئیس جمهور آمریکا درباره تشنگی ایران نسبت به مذاکره و اثرگذاری مناسب تحریم‌ روی تغییر رفتار کشورمان اظهارنظر می‌کند. بدیهی است این دیدگاه می‌تواند حاصل محاسباتی باشد که بر اساس مواضع و کنش‌های رفتاری برخی از تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران داخلی سر و سامان گرفته باشد.


رفتارهای ابهام‌زا و آمیخته با ترس و انفعال «اتاق فکر مذاکره» در برابر نقض برجام به ویژه از زمان روی کار آمدن ترامپ، عدم واکنش مناسب در برابر خروج آمریکا از توافق تشدید اوضاع اقتصادی- معیشتی در داخل که محصول ناکارآمدی دولت است، مقامات کاخ سفید را به این نتیجه رساند که گستره و دامنه تحریم را گسترده‌تر کنند.


«ابراز رضایت از برجام با وجود نقض آن و اعمال تحریم‌های متواتر» چنانچه جای خود را به اعتراض رسمی و موثر نسبت به اعمال تحریم‌هایی مانند «کاتسا»، «آیسا» و «ویزا» می‌داد و یا آنکه دست‌کم اجرای بخش‌های مهمی از تعهدات اولویت‌دار برجامی متوقف می‌شد امروز دستگاه محاسبه کاخ سفید،‌ از اشتیاق زائدالوصف طرف ایرانی برای مذاکرات جدید نمی‌گفت.


علاوه بر این، ارائه پالس‌های دوپهلو و بعضا صریح به طرف غربی توسط برخی از سیاستمداران عامل موثری در شکل‌گیری تفکر کاخ سفید است.


تاکید روی کلیدواژه‌هایی مانند «خزانه خالی کشور خالی» توانسته آمریکا را دلگرم کند.


اگرچه پیغام‌هایی زیرمیزی و محرمانه توسط برخی از کانال‌های داخلی به مقامات کاخ سفید دور از ذهن نیست اما تاکید و پافشاری روی ادعای «خزانه خالی»، «اعتراف غلوآمیز نسبت به اثرگذاری تحریم‌ها» و رها کردن اقتصاد- معیشت مردم، خود رساترین پیام به طرف آمریکایی‌ برای امیدوار کردن است.


رهبر انقلاب در سخنرانی اخیر خود نسبت به پیامدهای اظهار ضعف و ناتوانی در برابر غرب هشدار می‌دهند: «بعضی‌ها اسم عقلانیت و عقل را می‌آورند اما منظورشان ترس، انفعال و فرار از مقابل دشمن است در حالی که فرار کردن و ترسیدن، عقلانیت نیست.» مادامی که گفتار، رفتار و مواضع (ذهنیت‌سازی) بسیاری از سیاستمداران داخلی منطبق با منافع ملی ابراز نشود،‌ آمریکایی‌ها از تشدید فشارهای ضد ایرانی دست برنمی‌دارند، اعتیادشان به تحریم تشدید می‌شود و مواضع گستاخانه و هتاکانه‌ای علیه جامعه ایرانی هیچ حد و مرزی را نخواهد شناخت.

 

ایران

ترامپ: به ایرانی‌ها گفته‌ام تا پس از انتخابات صبر کنند!

   خبر اول اینکه، رئیس‌جمهوری امریکا باری دیگر مدعی شد که در صورت پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ ایران برای انعقاد توافقی جدید با وی تماس خواهد گرفت. به‌گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، ادعا کرد: من به‌ آنها گفتم که تا پس از انتخابات صبر کنند اما تأکید کردم که پس از انتخابات همه چیز سخت‌تر خواهد شد. به آنها گفتم که تا پس انتخابات صبر کنند چراکه الان نمی‌توانند توافق کنند. اگر جوی خواب‌آلود پیروز شود، به بهترین توافق ممکن می‌رسند. از سوی دیگر جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات امریکا هم مدعی شد که جمهوری اسلامی به داشتن مواد لازم برای ساخت بمب اتمی نزدیک‌تر شده است! وی گفت: امریکا منزوی شده است. متحدان‌مان کارهایشان را به تنهایی پیش می‌برند. سیاست «اول امریکا» باعث انزوای امریکا شده است. وی با بیان این ادعا که ایران به داشتن مواد لازم برای ساخت بمب نزدیک‌تر شده است، افزود: کره‌شمالی بمب و موشک‌های بیشتری در اختیار دارد. ما در شرایطی هستیم که متحدان‌مان رسماً می‌گویند که نمی‌توانند روی ما حساب کنند.

استرداد مدیرعامل اسبق بانک سرمایه

  خبر دیگر اینکه، در راستای مأموریت ابلاغی رئیس قوه قضائیه و برای اولین بار یک مجرم بزرگ اقتصادی از اروپا به کشور بازگردانده شد. به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، در پی تأکیدات و دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر بازگرداندن مجرمین و متهمین اقتصادی، علیرضا حیدرآبادی‌پور مدیرعامل اسبق بانک سرمایه که درحین تحقیقات مقدماتی از کشور خارج شده بود با تلاش پلیس اینترپل جمهوری اسلامی توسط پلیس اسپانیا دستگیر و به کشور مسترد شد. حیدرآبادی‌پور دو پرونده مهم فساد اقتصادی دارد. وی به اخلال در نظام اقتصادی از طریق خیانت در امانت و تحصیل مال نامشروع متهم بوده و در جریان محاکمه برخی از مدیران بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور به طور غیابی به ۱۲ سال حبس محکوم شده است.

محکومیت یک شهروند ایرانی در امریکا

  دست آخر اینکه،  وزارت دادگستری امریکا یک‌ شهروند ایرانی را به‌دلیل آنچه که «دور زدن تحریم‌های امریکا» خوانده شد، به ۲۳ ماه حبس محکوم کرده است. به‌گزارش ایسنا، وزارت دادگستری امریکا روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که سید سجاد شهیدیان ۳۳ ساله را به اتهام «انجام تراکنشات مالی مغایر با تحریم‌های اعمالی علیه ایران» به ۲۳ ماه حبس محکوم کرده است.اریکا مک دونالد، دادستان امریکایی در این خصوص گفته است: آقای شهیدیان مؤسس و رئیس یک شرکت خدمات مالی بود که روش‌هایی برای دور زدن تحریم‌های امریکایی که به طور قانونی علیه ایران اعمال شده بودند، اتخاذ کرده بود. چنین اقداماتی مجرمانه است و منافع امنیت ملی را به خطر می‌اندازد.

آرمان ملی

40میلیارد دلار ایران را مسدود کرده‌اند؟

با اعمال تحریم‌های ضدایرانی از سوی آمریکا، 40 میلیارد دلار از منابع ارزی ایران در کشورهای دیگر مسدود شده‌اند. چین با 20 میلیارد دلار، هند با هفت میلیارد دلار، کره‌جنوبی با شش میلیارد دلار، عراق با دو میلیارد دلار و ژاپن با یک و نیم میلیارد دلار، کشورهای بدهکار به ایران به حساب می‌آیند.

نوبخت به دفتر کار خود بازگشت

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه پس از حدود یک هفته‌ حضور در بیمارستان، با بهبود نسبی از بیماری کرونا؛ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دوره قرنطینه خود را به دفتر کارش در این سازمان منتقل کرده است.«محمدباقر نوبخت» با انتشار متنی از مراقبت‌های مسئولانه و دلسوزانه کادر درمان و عزیزانی که در این بهبودی نقش داشتند، تشکر و برای ملت عزیز ایران آرزوی سلامتی و برای مبتلایان شفای عاجل مسالت کرده است.

پیش‌بینی آشنا از انتخابات 1400

مشاور رئیس‌جمهوری اظهار کرد: ایرانیان [در انتخابات 1400] کسانی را انتخاب خواهند کرد که بتوانند در مسائل اساسی و راهبردی اجماع ملی ایجاد کنند. حسام‌الدین آشنا در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «‏دوره این دولت هم با همه ضعف‌ها و قوت‌ها مانند دولت‌های دیگر، به پایان می‌رسد. آنچه می‌ماند ایرانیان نیک‌اندیشی هستند که با درک آثار اختلافات و رقابت‌های بی‌حاصل کنشگران درون حکومت، این‌بار کسانی را انتخاب خواهند کرد که بتوانند در مسائل اساسی و راهبردی اجماع ملی ایجاد کنند.»

حماس: روابط با ایران عالی است

مسئول روابط خارجی جنبش حماس روابط این جنبش مقاومت را با ایران عالی توصیف کرد و گفت که حماس با حزب‌ا... لبنان نیز روابط بسیار خوبی دارد.«اسامه حمدان» مسئول روابط خارجی و از اعضای ارشد جنبش حماس در گفت‌وگویی به تشریح مواضع این جنبش در عرصه خارجی پرداخته است.اسامه حمدان به وب‌سایت الرساله نت، افزود: کشورهای سازشگر اگر می‌خواهند با رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کنند؛ این توافق را به قیمت غارت بیشتر زمین‌های فلسطینیان بدست اسرائیل، انجام دهند و خاک خود را در اختیار این رژیم قرار دهند.

نقص فنی در پرواز آبادان - تهران

مدیر فرودگاه بین‌المللی آبادان از نقص فنی در پرواز آبادان - تهران و بازگشت این پرواز به فرودگاه آبادان خبر داده است. پروانه سهرابی اظهار کرد: پرواز شماره 1217 هواپیمایی قشم ایر از فرودگاه آبادان به مقصد تهران در ساعت 21:12 جمعه شب از فرودگاه برخاسته بوده، اما 5 دقیقه بعد از پرواز در 16 مایلی فرودگاه، یکی از موتورهای این هواپیما از کار افتاده است. وی افزود: این هواپیما با حفظ ایمنی کامل، به فرودگاه بین‌المللی آیت‌ا... جمی آبادان بازگشته و فرود آمده است. هواپیما بدون هیچ مشکلی به زمین نشست و همه مسافران در سلامت کامل بودند.

ازدواج جان سینا با دختر ایرانی

جان سینا ورزشکار معروف آمریکایی با شهرزاد شریعت‌زاده مهندس ایرانی مقیم کانادا ازدواج کرد. شهرزاد شریعت‌زاده با نام انگلیسی Shay Shariatzadeh متولد دهه هفتاد شمسی (29 ساله و متولد سال 1989 میلادی)، دارای اصالتی ایرانی است. او در شهر ونکوور در کشور کانادا به دنیا آمده است و یک برادر کوچک‌تر از خود دارد.جالب است بدانید شهرزاد در گذشته از طرفداران جان سینا بوده است. شهرزاد از دوره بچگی عاشق جان سینا بوده و براساس آنچه خود می‌گوید هیچ گاه این تصور را در سر نداشته که روزی عشق زمان دوره کودکی وی، همسر او باشد.

حمید سوریان کرونا گرفت

تست کرونای نایب رئیس فدارسیون کشتی و دارنده 7 طلای جهان و المپیک مثبت شده است. آزمایش کرونای حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون کشتی و دارنده شش مدال طلای جهان و یک مدال طلای المپیک مثبت شده و وی راهی قرنطینه شده است. شرایط عمومی حمید سوریان هم اکنون خوب است و باید تحت نظر پزشکان دوره درمانی خود را طی کند. علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی نیز که چند روز قبل آزمایش کرونایش منفی شده بود مجددا اقدام به انجام آزمایش کرونا کرد که نتیجه این آزمایش منفی بوده است.

گدای میلیاردر زندانی شد!

مسئول مرکز ساماندهی متکدیان شهرستان قزوین گفت: متکدی میلیاردری که در یکی از چهارراه‌های اصلی شهر قزوین اسپند دود می‌کرد؛ شناسایی، جمع‌آوری و با حکم دستگاه قضائی روانه زندان شده است. محسن رحیمی افزود: یکی از متکدیانی که بارها از سوی عوامل گشت این مرکز جمع‌آوری شده و به وی تذکر داده شد تا دست از تکدی‌گری بردارد فردی متمول و ثروتمند است که در چهارراه‌های اصلی شهر اقدام به تکدی گری در قالب «اسپند دودکردن» می‌کرد.

شهادت یکی از مرزبانان در قشم

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در مورد شهادت یکی از مرزبانان در قشم گفت: یکی از افسران مرزبانی قشم حین انجام وظیفه و طی درگیری با قاچاقچیان در آب‌های لافت این شهرستان به شهادت رسید. سردار حسین دهکی افزود: ستوان یکم اصغر سالارپور در تعقیب و گریز قاچاقچیان و در برخورد با قایق قاچاقچیان به شدت زخمی شد. وی افزود: بلافاصله اقدامات لازم برای اعزام وی به بیمارستان انجام شد اما قبل از رسیدن به بیمارستان و بر اثر جراحات وارده به شهادت رسید.

پرداخت هزینه سفرها آغاز انحرافات

ناصر ایمانی تحلیلگر سیاسی اصولگرا گفت: انحرافات هم از همین موارد آغاز می‌شود که مثلاً هزینه سفر خانواده‌شان پرداخت شود و بعد به‌تدریج اقدام به استفاده‌های دیگر کنند، در واقع آغاز انحراف از اینجاست و باید روی این‌ها حساس بود. این اتفاق نشان می‌دهد که چنین موضوعاتی در آن کشورها هم دارای اهمیت است که افراد و کسانی که از بودجه و امکانات دولتی استفاده می‌کنند، مانند نمایندگان مجلس به هیچ‌وجه برای خود و خانواده‌شان از بودجه بیت‌المال استفاده شخصی نداشته باشند.

طعنه دوباره به «اطرافیان» پرسپولیس!

علی کریمی ضمن انتقاد از عملکرد مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه به رفتار مسئولان این تیم نظیر افشین پیروانی نیز در قبال این مسائل واکنش نشان داده بود. وی با انتشار پیامی کنایه‌آمیز در صفحه شخصی خود سکوت اطرافیان فعلی تیم را زیر سوال برد و نوشت: «... اونایی که اطراف تیم هستن، هیچی نمیگن، چطور آدم‌هایی هستن اونوقت؟ آهان! یادم نبود باتعصبن! نه آقاجان پولش خوبه.»کریمی در حالی به مسئولان باشگاه و تیم فوتبال پرسپولیس طعنه زده است که چند روز پیش ضمن حمایت از شجاع خلیل زاده، خواسته‌های او را برای شروط مالی در قبال ماندن در این تیم منطقی دانسته بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • علی IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  1 0
  باز هم یه احمق و نادان سنگی در چاه انداخت که صد ادم عاقل نتوان انرا بیرون اورد
 • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  1 0
  تا 1400 فقط با روحانی این است گلابی برجام دلار 33 هزارتومان تخم مرغ 2 هزار تومان حقوق 3 میلیون تومان با این حقوق فقط 1500 تخم مرغ می توانیم بخریم و فرضا اگر 5 نفر باشیم ماهی برای هر نفر چند تخم مرغ می رسد سال 1390 مبلغ یارانه ماهای برای هر نفر 45 هزار تومان بود و قیمت تخم مرغ 50 تومان و هر ماه هر نفر می توانست 900 تخم مرغ بخرد حالا معنای گلابی برجام قابل فهم می شود هر ایرانی حقوق کارگریش تقریبا همان قدرت خرید یارانه دو نفر در سال 1390 است حالا فهمیدید احمدی نژاد نفت را بر سر سفره ها اورده و اقای روحانی با سودای برجام قمار کرد و همه را یکجا از سفرهها بیرون کشید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس