عربستان|یک شرکت ارتباطات سعودی به جاسوسی از مشتریان متهم شد

فعالان سعودی درخواست یک شرکت ارتباطات سعودی در خصوص پیوند حساب با توییترشان را جاسوسی علیه مشتریان دانستند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری عربی 21، شرکت ارتباطات سعودی stc از کاربران خود خواست تا کیف پول الکترونیکی "stc pay" را به حساب های توییتر خود پیوند دهند.

این شرکت توضیح داد که این روش کمک می کند تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

فعالان به نوبه خود شرکت مخابرات را به جاسوسی از شهروندان متهم کردند و گفتند پیوند حساب با توییتر به معنای دستیابی به اطلاعات فعالان و در نتیجه ارائه آن به مقامات در راستای آسیب رساندن به آنان است.

مقامات سعودی بسیاری از فعالان را که در توئیت ها در انتقاد از اوضاع و رویکرد فعلی عربستان فعالیت داشتند، دستگیر کردند و نکته قابل توجه این است که بسیاری از بازداشت شدگان با نام های جعلی بودند، اما مقامات به روش های مختلف توانستند هویت آنها را شناسایی کنند.

رسانه ها اعلام کردند که مقامات سعودی نویسنده برجسته «ترکی الجاسر» را به دلیل انتقاد از اوضاع مملکت در مارس 2018 دستگیر کردند و گزارش های زیادی از مرگ وی در شرایط مرموز در داخل زندان وجود دارد.

حکومت سعودی به استفاده از کارمندان در داخل شرکت "توییتر" برای به دست آوردن اطلاعات در مورد فعالیت های مخالفان در خارج از کشور متهم شده است.

حاکمان عربستان از شرایط روابط محکم خود با امارات برای استفاده از اطلاعات موجود در دفتر منطقه ای توییتر در دبی سوء استفاده می‌کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس