کد خبر 1131396
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
سردار حجازی

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه جریان مقاومت همیشه بوده و ادامه خواهد داشت، گفت: خط مقاومت، پیروزی و مقاومت بود و آنچه نصیب دشمن شده عقب‌نشینی و پسرفت بوده است.

به گزارش مشرق بنا بر اعلام سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار محمد حجازی در پنجمین اجلاسیه مجاهدین در غربت که در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: در اسلام مفاهیم بلندی وجود دارد که در جای جای قرآن و سخنان اهل بیت از آن‌ها به عنوان مفاهیم ارزشمند والا و گراسنگ یاد شده است. مفاهیمی، چون جهاد مقاومت هجرت ایثار، شهادت و شجاعت مورد تکریم قرار گرفته و از آن‌ها به بزرگی یاد شده است.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: در مقابل این مفاهیمی وجود دارد که از نظر اسلام مردود است، مفاهیمی همچون سازشکاری، عقب نشینی، کوتاه آمدن و در مقابل دشمن ترس و تسلیم داشتن. این‌ها از نظر مکتب ما نهی و محکوم شده است.

بیشتر بخوانید

سردار حجازی: اگر آمریکا امن‌تر شده چرا خواهش می‌کند که به او فرصت دهیم؟

سردار حجازی بیان کرد: مفهومی به نام صلح، صلح طلبی و صلح خواهی وجود دارد که گاهی با تسلیم مقابل بیگانگان اشتباه گرفته می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه تحقق اهداف الهی بدون جهاد و تلاش میسر نمی‌شود، ادامه داد: گاهی این صلح با تسلیم طلبی و سازش و نرمش مقابل بیگانگان اشتباه گرفته می‌شود. صلح اگر از موضع حکمت. عزت و مصلحت باشد نه تنها مردود نیست بلکه بسیار پسندیده است و اسلام آن را تایید می‌کند.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: گاهی کسی بخاطر ترس از جان، فرار از مشکلات و تهدیدات موجود برای حفظ جان خود گوشه‌ای می‌خزد و از صحنه کنار می‌کشد، اما گاهی فردی هجرت می‌کند، اما در آن به جهادی جدید دست می‌زند و کارزار جدیدی شروع می‌کند و این متفاوت است با کسی که فقط هجرت می‌کند. یا کسی که به غربت هجرت می‌کند و به مبارزه ادامه می‌دهد و به شهادت می‌رسد بسیار متفاوت است از کسی که تبعید شده و بدون هیچ حرکتی در گمنامی فوت می‌شود.

وی ادامه داد: تحقق اسلام و اهداف الهی بدون قدم گذاشتن در راه خدا محقق نمی‌شود. اگر کسانی بخواهند گامی در راه حق بگذارند تلاش و کوشش کنند و اسلام را محقق کنند کرا که بدون مایه گذاشتن از جان، تلاش و جهاد و خون دادن و ایثار محقق نمی‌شود.

وی تصریح کرد: البته تجربه و تاریخ ما نشان داده جهاد فی سبیل‌الله ثمربخش هم هست. همه دستاوردهایی که در عرصه‌های گوناگون به وجود آمده نتیجه تلاش، جهاد و از جان مایه گذاشتن است. پیروزی انقلاب اسلامی نتیجه همین‌هاست.

جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه استکبار جهانی امروز روبه افول است، گفت: شب گذشته جو بایدن کاندیدای انتخابات آمریکا اعتراف کرد که این کشور روبه افول است. او گفت «رفتار ترامپ باعث شده آمریکا روبه افول برود». شاید جواب ترامپ این بود که اگر بایدن بجای او بود آمریکا بیشتر رو به افول بود پس در اصل افول آمریکا حرفی نیست.

سردار حجازی با اشاره به آمارهای رسمی نژادپرستی در آمریکا تصریح کرد: نسبت کشته‌های سیاهان به سفیدان به دست پلیس آمریکا ۱۳ به یک است و این نشان از تبعیض و حکومت نژاد پرستی آمریکا دارد.

وی با بیان اینکه وضع داخلی آمریکا هم نشان از افول آشکار آمریکا دارد، گفت: روزانه ۲۲ نفر از نظامیان و کهنه کاران آمریکا خودکشی می‌کند و ۶۰ میلیون نفر در آمریکا به سو مصرف الکل می‌میرند.

سردارحجازی تصریح کرد: یک میلیون و ۴۰۰ هزار تبهکار در آمریکا وجود دارد که در ۳۳ هزار گروه فعالیت دارند و یک پنجم جمعیت آمریکا هم بی دین هستند.

وی ضمن اشاره به اینکه در آمریکا هر سال ۲۰ میلیون نفر به بیماری‌های مقاربتی مبتلا می‌شوند و بالاترین نرخ طلاق و خانواده‌های تک رقمی در آمریکا وجود دارد تاکید کرد: به آن کسانی که قبله آمالشان آمریکاست می‌گوییم «این تذهبون»؟ برای کشور یک چنین سرنوشتی را آرزو می‌کنید؟

سردار حجازی گفت: اکنون تنها ماندن آمریکا در عرصه‌های گوناگون بین‎المللی را می‌بینیم که حتی متحدان همیشگی اروپایی هم آن‌ها را تنها گذشتند.

وی همچنین عنوان کرد: در مناظره‌های کاندیداهای انتخاباتی آمریکا هم مشهود است که به ترامپ می‌گویند تو آمریکا را تنها و منزوی کردی. اکنون آمریکایی که با یک چشم غره همه را با خود همراه میکرد تنهاتر از همه است.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه بیان کرد: ترامپ جنایتکار و آدم‌کش ادعا و اظهار می‌کند «با اقدامات وحشیانه من آمریکا امروز امن‌تر است و بعد از شهادت شهید سلیمانی آمریکا امن‌تر شده»، اگر آمریکا امن‌تر شده چرا در پایگاه‌هاتان عین بید می‌لرزید و در پیام‌هایتان خواهش میکنید که لختی فرصت دهید.

حجازی گفت: اگر امن‌تر شده کجا فرار می‌کنید و برای چه پا به فرار گذاشتید؟ اگر ملاحظات انتخاباتی نبود امروز یک سرباز در آمریکا نبود.

وی ادامه داد: ترامپ جنایتکار تصور می‌کند که با این جنایت‌ها در امنیت به سر می‌برد. خیر، آن‌ها باید بایستند و تقاص جنایت‌های خود را بپردازند.

جریان مقاومت همیشه بوده و ادامه خواهد داشت. خط مقاومت، پیروزی و مقاومت بود و آنچه نصیب دشمن شده عقب نشینی و پسرفت بوده است

سردار حجازی تصریح کرد: جریان مقاومت همیشه بوده و ادامه خواهد داشت. خط مقاومت، پیروزی و مقاومت بود و آنچه نصیب دشمن شده عقب نشینی و پسرفت بوده است.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه در پایان گفت: ملت‌های مسلمان منطقه با اقدامات دشمن مخالف بوده و این بنا بر آمارهای رسمی و با عادی سازی روابط با کشوری که خود در ناامنی به سر می‌برد مخالف هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • FR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  1 1
  سلام خدا بر سردار سرتیپ پاسدار محمد حجازی
 • IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  1 1
  پس کی انتقام جدی میگیریم؟ ما منتظر هستیم سردار... دلهای ما آرام نمی گیرد
 • دیده بان IR ۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  1 0
  فان حزب الله هم الغالبون

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس