سردار حجازی نمایه

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: ترامپ می‌گوید «آمریکا امروز امن تر شده است»، اگر آمریکا امن تر شده چرا در پایگاه‌هاتان عین بید می‌لرزید و در پیام‌هایتان خواهش می‌کنید که لختی فرصت دهید.

به گزارش مشرق، سردار محمد حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پنجمین اجلاسیه مجاهدین در غربت که عصر امروز در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در اسلام مفاهیم بلندی وجود دارد که در جای جای قرآن و اهل بیت از آنها به عنوان مفاهیم ارزشمند والا و گراسنگ یاد شده است. مفاهیمی چون جهاد مقاومت هجرت ایثار، شهادت و شجاعت مورد تکریم قرار گرفته و از آنها به بزرگی یاد شده است.

وی افزود: در مقابل این مفاهیمی وجود دارد که از نظر اسلام مردود است، مفاهیمی همچون سازشکاری، عقب نشینی، کوتاه آمدن و در مقابل دشمن ترس و تسلیم داشتن. اینها از نظر مکتب ما نهی و محکوم شده است.

ببینید:

فیلم/ پیش‎بینی‌های دقیق حاج قاسم به روایت سردار حجازی

حجازی بیان کرد: مفهومی به نام صلح، صلح طلبی و صلح خواهی وجود دارد که گاهی با تسلیم مقابل بیگانگان اشتباه گرفته می‌شود. تحقق اهداف الهی بدون جهاد و تلاش میسر نمی‌شود. 

وی ادامه داد: گاهی این صلح با تسلیم طلبی و سازش و نرمش مقابل بیگانگان اشتباه گرفته می‌شود. صلح اگر از موضع حکمت. عزت و مصلحت باشد نه تنها مردود نیست بلکه بسیار پسندیده است و اسلام آن را تایید می‌کند. 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: گاهی کسی بخاطر ترس از جان، فرار از مشکلات و تهدیدات موجود برای حفظ جان خود گوشه ای می‌خزد و از صحنه کنار می‌کشد اما گاهی فردی هجرت می‌کند اما در آن به جهادی جدید دست می‌زند و کارزار جدیدی شروع میکند و این متفاوت است با کسی که فقط هجرت می‌کند. یا کسی که به غربت هجرت می‌کند و به مبارزه ادامه می‌دهد و به شهادت می‌رسد بسیار متفاوت است از کسی که تبعید شده و بدون هیچ حرکتی در گمنامی فوت می‌شود.

وی بیان کرد: تحقق اسلام و اهداف الهی بدون قدم گذاشتن در راه خدا محقق نمی‌شود. اگر کسانی بخواهند گامی در راه حق بگذارند تلاش و کوشش کنند و اسلام را محقق کنند کرا که بدون مایه گذاشتن از جان، تلاش و جهاد و خون دادن و ایثار محقق نمی‌شود.

وی تصریح کرد: البته تجربه و تاریخ ما نشان داده جهاد فی سبیل الله ثمر بخش هم هست.  همه دستاوردهایی که در عرصه های گوناگون به وجود آمده نتیجه تلاش، جهاد و از جان مایه گذاشتن است. پیروزی انقلاب اسلامی نتیجه همینها است.

بیشتر بخوانید:

سردار حجازی: تا ظلم وجود دارد، نبرد ما پایان نخواهد یافت

جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه استکبار جهانی امروز روبه افول است، گفت: شب گذشته جو بایدن کاندیدای انتخابات آمریکا اعتراف کرد که این کشور روبه افول است. او گفت رفتار ترامپ باعث شده آمریکا روبه افول برود. شاید جواب ترامپ این بود که اگر بایدن بجای او بود آمریکا بیشتر رو به افول بود پس در اصل افول آمریکا حرفی نیست.

وی اضافه کرد: وضع داخلی آمریکا هم نشان از افول آشکار آمریکا دارد.

حجازی با اشاره به آمارهای رسمی نژادپرستی در آمریکا تصریح کرد: نسبت کشته های سیاهان به سفیدان  به دست پلیس آمریکا ۱۳ به یک است و این نشان از تبعیض و حکومت نژاد پرستی آمریکا دارد. 

وی خاطرنشان کرد: نسبت بازداشتی سیاه‌ها به سفیدها یک به سه است. روزانه ۲۲ نفر از نظامیان و کهنه کاران آمریکا خودکشی می‌کند و ۶۰ میلیون نفر در آمریکا به سو مصرف الکل می‌میرند. 

حجازی تصریح کرد: یک میلیون و ۴۰۰ هزار تبهکار در آمریکا وجود دارد که در ۳۳ هزار گروه فعالیت دارند و یک پنجم جمعیت آمریکا هم بی دین هستند. 

وی در ادامه سخنانش یادآور شد: در آمریکا هر سال ۲۰ میلیون نفر به بیماری های مقاربتی مبتلا می‌شوند و بالاترین نرخ طلاق و خانواده های تک رقمی در آمریکا وجود دارد. 

وی متذکر شد: به آن کسانی که قبله آمالشان آمریکاست می‌گوییم این تذهبون؟ برای کشور یک چنین سرنوشتی را آرزو می‌کنید؟ 

حجازی خاطر نشان کرد: اکنون تنها ماندن آمریکا در عرصه های گوناگون بین المللی را می‌بینیم که حتی متحدان همیشگی اروپایی هم آنها را تنها گذشتند. 

وی همچنین عنوان کرد: در مناظره‌های کاندیداهای انتخاباتی آمریکا هم مشهود است که به ترامپ می‌گویند تو آمریکا را تنها و منزوی کردی. اکنون آمریکایی که با یک چشم غره همه را با خود همراه میکرد تنها تر از همه است. 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه بیان کرد: ترامپ جنایتکار و آدم کش ادعا و اظهار می‌کند که با اقدامات وحشیانه من آمریکا امروز امن تر است و بعد از شهادت شهید سلیمانی آمریکا امن تر شده، اگر آمریکا امن تر شده چرا در پایگاه‌هاتان عین بید میلرزید و در پیام‌هایتان خواهش میکنید که لختی فرصت دهید. 

حجازی گفت: اگر امن تر شده کجا فرار می‌کنید و برای چه پا به فرار گذاشتید. اگر ملاحظات انتخاباتی نبود امروز یک سرباز در آمریکا نبود. 

وی ادامه داد: ترامپ جنایتکار تصور می‌کند که با این جنایت‌ها در امنیت به سر می‌برد. خیر، آنها باید بایستند و تقاص جنایت‌های خود را بپردازند.

حجازی تصریح کرد: جریان مقاومت همیشه بوده و ادامه خواهد داشت. خط مقاومت، پیروزی و مقاومت بود و آنچه نصیب دشمن شده عقب نشینی و پسرفت بوده است. 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه در خاتمه عنوان کرد: ملت‌های مسلمان منطقه با اقدامات دشمن مخالف بوده و این بنا بر آمارهای رسمی و با هادی سازی با کشوری که خود در ناامنی به سر می‌برد مخالف هستند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 21
 • IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  5 6
  سوخو ۳۵ بخریم . تنگه هرمز باید بسته شود .
  • IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   7 4
   عراق میگ۲۹ و میراژ اف۱ و سوخو۲۴ داشت اما وقتی آمریکا حمله کرد فرار کردن ایران .
  • IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   6 4
   نه باید بهش مالیات ببندیم.
  • IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
   3 0
   همه جا نا امن فقط ما امن هستیم ......
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  12 7
  اگر آمریکا امن تر شده چرا در پایگاه‌هاتان عین بید میلرزید و در پیام‌هایتان خواهش میکنید که فرصت دهید.
  • IR ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   5 4
   هفت سال هست كه دولت ليبرالت داره ازشون خواهش مي كنه. نتیجه اش رو هم ما داریم میبینیم...
 • کارشناس IR ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  13 20
  چون امریکایی ها با ادب هستند و از خواهش استفاده میکنند. اگر شما یک بار خواهش میکردید حالا وضعمان اینچنین نبود
  • CA ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   16 9
   خواهش ایران در مقابل تروریسم؟ جان ما رو بزنند ولی ما خواهش کنیم؟ وقتی از این منطقه انداختیمشون بیرون میفهمند که گیتی عرصه زورآزمایی مگس نیست!
  • مهدی IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   14 8
   وضع الان ما بخاطر عملکرد برخی مسئولین غربگرا ولیبرال هست. ما هر جا واقعا جهادی کار کردیم پیشرفت و بهبود وضعیت داشتیم.
  • IR ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   7 4
   21:00 تو دوره ی پارینه سنگی سر می کنی؟ :/
  • IR ۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   10 4
   ادب نداشته اربابانت درمناظره های انتخاباتیشون معلومه!!!
  • IR ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   7 3
   آمریکایی ها در کل هیچی نیستن
  • IR ۰۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
   2 4
   معلومه جواب گرفتی . حالا چکار میکنی ؟ اینجا باشی و نظر بدی .
  • IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
   1 3
   نادان
  • IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
   1 1
   یه بار همفکران شما خواهش کردند، برای نوه و نتیجه هامون هم کافیه.
 • IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  4 4
  سوخو ۳۵ و کاموف ۵۲ بخریم . تنگه هرمز رو ۲ ماه کامل ببندیم .
  • IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
   1 0
   عجب
 • محمدایوب IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  5 6
  برای بستن تنگه هرمز نه میگ میخواد نه سوخو. چند تا مرد میخواد که در گوشه ایران به وفور وجوددارن. به جز پاستور وجماران. بچه های سپاه منتظر. یک گوشه چشم. مولی واقای خودشون هستند. حتی بازنشسته های سپاه.
 • NZ ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  4 3
  طلب وقت برای رفتن نیست بلکه برای ابقاء است چه با روش ترامپ و چه با خط مشی بایدن! نباید خروج نیروها فقط منحصر به آمریکا باشد بلکه شامل انگلیس هم باید بشود.
 • IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  4 3
  مگه نگفتید اگه نفت ما صادر نشه تنگه رو می بندید چی شد؟اگه تهدیدتون رو عملی می کردید الان وضعیت ایران آنقدر بحرانی نبود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس