وزیر دفاع هند با امیر حاتمی دیدار کرد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: جمهوری اسلامی دستاوردهای شگرفی در حوزه ماهواره‌برها و ماهواره داشته است.

به گزارش مشرق، امیر سرتیپ حاتمی با حضور در سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های این سازمان بازدید کرد.

امیر حاتمی پس از بازدید از دستاوردهای سازمان جغرافیایی با حضور در جمع مدیران ارشد این سازمان با تبیین جایگاه و اهمیت نقش سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، تصریح کرد: این سازمان با حرکت ابتکار خلاقیت و تلاش مضاعفی که سرلوحه کار خود قرار داده است می‌تواند در آینده به قله‌های افتخار دست یابد.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه روند تهدیدات جهانی با توجه به رشد تکنولوژی و فناوری‌های به روز دائماً در حال تغییر است، گفت: سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در سال‌های اخیر با جذب جوانان نخبه و دانشمند و همچنین بهره‌گیری از دانش به روز، دستاوردهای چشمگیری در حوزه ملی و بین‌المللی داشته است.

امیر حاتمی با بیان اینکه فعالیت‌ها و مأموریت‌های سازمان جغرافیایی طیف وسیعی از خدمات کشوری و لشکری را شامل می‌شود، افزود: امروز با مفهوم جامعه اطلاعاتی روبرو هستیم؛ جامعه‌ای که تمام ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی آن، دچار تحول و به میزان رو به تزایدی به اطلاعات و بهره‌برداری از آن وابسته شده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروزه استفاده از سیستم‌های مکانیزه اطلاعاتی، به دلیل ویژگی‌هایی چون سرعت، دقت، سهولت دسترسی و گستردگی، به صورت روزافزونی موردتوجه است، گفت: سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح نقش خطیر و حساسی بویژه در حوزه مدیریت اطلاعات مکانی به عهده دارد.

وی با بیان اینکه جهان امروز از یک سو شاهد پیشرفت‌های گسترده در زمینه فناوری اطلاعات مکان محور بوده و از طرف دیگر با تعدد کاربران این فناوری مواجه است، تصریح کرد: دامنه وسیعی از فعالیت‌های دولتی، خصوصی، شخصی و بویژه نظامی در کشور، متکی به اطلاعات مکانی می‌باشد و سازمان جغرافیایی این ظرفیت را دارد که نیازهای کشور، نیروهای مسلح و جامعه هدف را برطرف کند.

امیر حاتمی با بیان اینکه فعالیت‌های فضایی در هر کشوری نشان دهنده عمق فناوری و دستیابی آن کشور به دانش‌های راهبردی است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی دستاوردهای شگرفی در حوزه ماهواره‌برها و ماهواره داشته است و نقش سازمان جغرافیایی در این موضوع با توجه به مأموریت هایی از جمله رصد و رهگیری اجسام و سامانه فضایی در فضای بیرونی جو، هدایت ماهواره‌های بومی داخل و مدیریت ترافیک مداری و در نهایت تعیین موقعیت ماهواره‌ها در فضا نسبت به زمان، بسیار حساس و خطیر است.

وزیر دفاع در ادامه از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح خواست با هماهنگی و هم افزایی بیشتر با سازمان‌های نیروهای مسلح و بخش‌های کشوری در قالب یک برنامه منسجم و هدفمند تعاملات گسترده‌ای را برقرار نماید.

وی در پایان با بیان اینکه بسترها و زیرساخت‌های لازم در زمینه طراحی و ساخت انواع قطعات صنعتی، مدیریت اطلاعات مکانی، بهداشت و درمان، الکترونیک، هوایی، هوا و فضا، دریایی و … در وزارت دفاع به همت جوانان متعهد و دانشمند این سازمان پایه‌ریزی شده است، گفت: چنانچه درخواستی از این سازمان مبنی بر برطرف کردن نیازهای مختلف کشور ارسال شود، بی درنگ و با اصل در اختیار گذاشتن فناوری، به کمک صنایع و بخش‌های مختلف کشور می‌شتابیم.

امیر فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح نیز در این بازدید با ارائه توضیحات از توانمندی‌ها و دستاوردهای سازمان جغرافیایی، گفت: تعامل با بخش‌های مختلف نیروهای مسلح، بخش‌های دولتی و شرکت‌های دانش بنیان از اولویت‌های سازمان جغرافیایی در دوره اخیر بوده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  9 3
  الحمد لله رب العالمین و له الشکر
 • علی خدایی IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  9 3
  امیر لطفا سرعت عمل مون در همه بخش ها برای ساخت و تولیدانبوه سازی زیاد باشد
 • IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  6 3
  دولت پیر وخسته بای بای
  • GB ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   0 1
   خدا کند با رفتن دولت وضع خوب شود
 • محمدایوب IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  7 3
  امیرجان با این حرف که میتوانید دست اوردتان را دراختیار دیگر بخشها قراردهید مثل اشک ازچشم افساد طلب ها افتادی. زیرا اینها مایل هستند انقدر فشار روی مردم بیاید وجان به لب مردم برسد که بتواند به پابوسی کدخدا رفته وستد تحویل کشور راشخصا به کدخدا تحریم ونام خودرا در تاریخ به مانند پهلوی به یادگار بگذارد. وچند دلاربگیرد.
 • IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  7 1
  این مرتبه چندم است که وزیر محترم دفاع این سخن را میفرمایند که نشان دهنده جدی نگرفتن آن نزد برخی از مدیران و مسئولان است . یک جای کار اشکال داره . کاش یک آمار ارائه میشد تا دیده شود کدام بخش علیرغم مطلع شدن قدم مسئولانه بر نداشته و هنوز قصد گرفتن ارز خود دارند و یا اشکال بقوت خود باقی بماند و عوارص در پی آن از جمله عدم برآورده ساختن نیازهای مردم و اینگونه حساب شود که کسی بفکر نیست . و نارضایتی آنها ِ در برخی از محصولات که ورود کردند و عمل شد دیده شد که میشود کار کرد و نیازها را تولید و برطرف کرد . بهر جهت یک جای کار ایراد دارد . یا هنوز ارتباط بلحاظ عدم شناخت از توانمندی بالقوه کشور مثل وزارت دفاع که مرجعی معرفی نشده تا همگان بدانند . ویا همان نگاه باور نداشتن به ساخت ایران و استفاده از ارز و این وسط کسب سود فراوان بقیمت بیکاری و ورشکستگی . مرجعی باید پیگیر باشد تا اتفاقات صحیح و درست رخ دهد . ایمان بخود و خودباوری . همان چیزی که نیروهای نظامی ثابت کردند و اعتقاد و اعتماد باعث شد تا اکنون دست و پامون نلرزه که در دفاع از میهن مشکل داریم . مردم خیالشان راحته . همان نگاه و عامل حالا داره میگه در بخش های دیگر توانائی داریم . چرا گوش شنوا کیست . سرشان گرم چیست که این مهم را توجه نمیکنند
 • SE ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  6 2
  برای پیشرفت کشور و تفوق بر مشکلات انقلابی دیگر لازم است و آن کشیدن سیفون مافیای اصحالات است
 • IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  2 0
  خوشحال میشم این میشرفت شگرد تو حوزه ماهواربر و متهواره را برا مردم توضیح بدین الان 10 یا 15 سال داریم تو این حوزه کار میکنیم فقط ماهواره های 5چ یا 90 کیلویی پرتاب کردیم با عمر چند ماه اینجوری میخوایم پیشرفت کنیم؟؟؟ با شعار و حرفهای قشنگ مملکت نمیچرخه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس