کد خبر 1130633
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰
استعفای رئیس جمهور قرقیزستان تکذیب شد

سرویس مطبوعاتی رئیس جمهور قرقیزستان روز چهارشنبه بیانیه مربوط به استعفای وی را تکذیب کرد.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی سورونبای جینبکوف، رئیس جمهور قرقیزستان روز چهارشنبه بیانیه مربوط به استعفای وی ظرف سه روز را تکذیب کرد.

تولگونای استامالیوا، دبیر مطبوعاتی رئیس دولت قرقیزستان اظهار داشت: در حال حاضر مطبوعات و شبکه های اجتماعی در حال پخش اطلاعاتی هستند که سورونبای جینبکوف قول داده است "ظرف سه روز" از ریاست جمهوری استعفا کند. بله، سورونبای جینبکوف اظهار داشت که پست ریاست جمهوری کشور را ترک خواهد کرد، اما سه روزی که سدیر جپاروف (نخست وزیر قرقیزستان) و طرفدارانش می‌گویند را ما متوجه نمی‌شویم.

استامالیوا افزود: در این رابطه ما اعلام می کنیم که حتی در یک بیانیه رئیس جمهور جینبکوف و پیام‌های سرویس مطبوعاتی رئیس دولت، تاریخ و روز مشخصی برای ترک پست مشخص نشده است.

دبیر مطبوعاتی رئیس دولت قرقیزستان با یادآوری بیانیه سورونبای جینبکوف در ۹ اکتبر، در تکرار سخنان رئیس جمهور قرقیزستان گفت: ما باید کشور را در اسرع وقت به مسیر درست برگردانیم. من آماده استعفا از سمت ریاست جمهوری قرقیزستان هستم پس از آنکه این کشور مسیر قانونی بودن را در پیش گرفت.

انتخابات پارلمانی در قرقیزستان در تاریخ ۴ اکتبر برگزار شد. از ۱۶ حزب تنها چهار حزب مجور ورود به پارلمان را دریافت کرده بودند. معترضین با آب پاش، گاز اشک‌آور و نارنجک های فلش بنگ پراکنده شدند. در این اعتراضات یک نفر جان باخته و حدود ۶۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس