زندان نمایه

شیوع کرونا همچنان به صورت گسترده‌ای در حال انتشار در زندان‌های آمریکاست به گونه‌ای که شمار زندانیان مبتلا به بیش از ۲۳۳ هزار نفر رسیده است.

به گزارش مشرق، آمار منتشر شده از زندان‌های آمریکا نشان می‌دهد که این مکان ها، همچنان یکی از کانون‌های اصلی کرونا به شمار می‌روند.

جدیدترین آمار جمع آوری شده از سوی روزنامه «نیویورک تایمز» نشان می‌دهد که شمار مبتلایان ویروس کرونا در زندان‌های آمریکا به ۲۳۳ هزار نفر رسیده است.

بیشتر بخوانید:

بیش از یک میلیون قربانی کرونا در کمتر از یک سال

بر اساس این اطلاعات، هزار و ۳۷۲ نفر از زندانیان و کارکنان زندان‌ها در آمریکا نیز تاکنون بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

«نیویوک تایمز» در گزارش خود می‌نویسد «ده‌ ها نفر از زندانیان در سراسر آمریکا در جریان مصاحبه گفته اند از آنچه که مقام‎های زندان‌ها از به آن به عنوان پاسخی ناهماهنگ به ویروس کرونا یاد می‌کنند، ترسیده و وحشت زده هستند.

در همین حال خبرگزاری «آسوشیتد پرس» گزارش داد که زندان‌های ایالتی در «ویسکانسین» با موج دوم شیوع کرونا دست و پنجه نرم می‌کند.

ببینید:

فیلم/ ضرر میلیاردی "وضعیت روانی" دوران کرونا به آمریکا

بر اساس این گزارش زندان «راسین»، در حال حاضر ۱۲۴ مورد مبتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده و زندان‌های «کِتِل موراین» و «اوشکوش» نیز با ۳۵۲ و ۳۴۸ مورد ابتلا همچنان در میانه شیوع گسترده کرونا قرار دارند.

گزارش «آسوشیتدپرس»، می‎گوید که ۳۷ نفر از کارکنان زندان «راسین» که خود اقدام به انجام آزمایش کرونا کرده‌اند به این ویروس مبتلا هستند.

در حال حاضر در زندان‌های سراسر ایالت «ویسکانسین»، هزار و ۵۵ زندانی و ۱۴۵ نفر از کارکنان زندان‌ها به ویروس کرونا مبتلا هستند.

همچنین اطلاعات «نیویورک تایمز»، نشان می‌دهد که مراکز نگهدای سالمندان در آمریکا نیز همچنان با شیوع گسترده ویروس کرونا مواجه هستند؛ مواردی از ابتلا در ۲۱ هزار مرکز نگهداری سالمندان گزارش شده است.

تاکنون ۵۳۲ نفر از افراد ساکن و همچنین کارکنان این مراکز به وروس کرونا مبتلا شده اند و بیش از ۸۳ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس