کد خبر 1129176
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
بورس نمایه

افراد حقیقی امروز هزار و ۷۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام مخابرات ایران بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقیقی‌ها امروز حدود هزار و ۷۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد ۱۶هزار و ۸۵۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۷۷درصد یعنی حدود ۱۳هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۰درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

بورس با رشد ۵۵هزار واحدی سنت شکنی کرد

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه "فلزات اساسی"، "فرآورده‌های نفتی" و "مخابرات" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "هتل و رستوران" و "محصولات کاغذی" به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «اخابر»، «شتران» و «وبملت» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «دی»، «بپاس» و «سمگا» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت مخابرات ایران معادل ۲۶۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک دی با برتری ۱۷۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۴۲نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول دو هزار و ۳۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۶۴۰میلیارد تومان بود.

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس