کد خبر 1128561
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
بورس نمایه

بازار سرمایه امروز در شروع معاملات با افزایش عرضه در بیشتر نمادها آغاز به کار کرد.

به گزارش سرویس بورس مشرق، امروز (شنبه؛ ۱۹ مهر) بازار سرمایه با افزایش عرضه در اکثر گروه‌ها آغاز بکار کرد.

در اولین روز هفته شاهد افزایش تقاضا و جهش قیمت در نمادهای گروه خودرویی و بانکی هستیم.

بیشتر بخوانید:

بورس کارش را با ریزش شروع کرد

در گروه فلزات اساسی نماد فولاد در قیمت ۱۷۶۱ تومان با افت ۲ درصد مواجه است.فملی نیز با عقب نشینی ۳ درصدی قیمت مواجه است. ذوب در محدوده صفر تابلو قرار دارد.

در گروه بانکی‌ها نماد وتجارت با رشد ۱ درصد همراه است. وبصادر در قیمت ۴۴۶ تومان رشد ۳ درصد دارد. وپارس در آستانه سقف قیمت روزانه قرار گرفت. وپاسار نیز پیشروی ۱ درصدی دارد.

خودرویی‌ها با افزایش تقاضا و جهش قیمت در سقف قیمت روزانه با صف خرید همراه هستند. خودرو در قیمت ۳۴۱ تومان صف خرید بالای ۱ میلیارد و ۲۸۰ میلیون سهم دارد. خساپا در قیمت ۲۸۲ تومان صف خرید ۳۸۰ میلیونی دارد.

نماد بترانس در قیمت ۳۸۰۰ تومان با رشد بیش از ۴ درصد در حال داد و ستد است.

نماد وبصادر با صف خرید ۹۵ میلیون سهمی همراه شد. حجم معامله بیش از ۵۸۲ میلیون سهم است.

در گروه فرآورده‌های نفتی شبندر مجددا به مدار مثبت بازگشت. شبریز در سقف قیمت روزانه با صف خرید همراه است. ونفت در محدوده صفر تابلو با نوسان مثبت همراه است.

فلزات اساسی امروز معاملاتی نوسانی را تجربه می‌کنند. کاوه٬ ارفع٬ هرمز٬ فولاژ٬ فسازان٬ فپنتا٬ فولای و فنوال از جمله نمادهای پر عرضه‌ی گروه اند. فسرب٬ فباهنر٬ فنورد٬ فروس و کیمیا با افزایش تقاضا داد و ستد می‌شوند. فملی٬ فولاد٬ ذوب٬ فخوز معاملات خود را متعادل و منفی آغاز کردند.

خودرویی‌ها نیز نوسانی آغاز به معامله کردند. خودرو٬ خساپا٬ خگستر٬ خپارس٬ خمحرکه٬ خرینگ و خزر نمادهای پر تقاضای گروه اند. خاذین٬ خکاوه٬ خفنر٬ خکار٬ ختراک٬ خموتور و خچرخش نیز با افت قیمت همراه اند.

اُفت ۳ هزار واحدی نماگر بورس در ۱۵ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۵ در ارتفاع یک میلیون و ۵۳۷ واحد قرار گرفته است.

فولاد، فملی و تاپیکو بیش‌ترین تأثیر منفی و نمادهای خودرو، وپارس و وبصادر بیشترین اثر مقبت را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت چهار هزار و ۹۷۶واحدی (۰.۳درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۵۳۵هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۲درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۴۸نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۴۴نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۷۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نمادهای «خودرو»، «فولاد» و «فملی» در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به دو هزار و ۷۸۰میلیارد تومان رسید.

عرضه و تقاضا در بورس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس