اشغالگری شهرک سازی

نایب رئیس هیأت فلسطین در بروکسل اعلام کرد که این تشکیلات در پیام رسمی به اتحادیه اروپا اتخاذ موضع شفاف اروپایی‌ها درباره شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

به گزارش مشرق، «عادل العطیه» نایب رئیس هیأت فلسطین در بروکسل امروز چهارشنبه گفت که «ریاض المالکی» وزیر خارجه فلسطین با ارسال پیامی رسمی از اتحادیه اروپا برای اتخاذ موضع شفاف درباره شهرک‌سازی درخواست کرده است.

بیشتر بخوانید:

نقش ابوظبی در کشاندن یمن به ورطه عادی‌سازی روابط با تل‌آویو

العطیه افزود که المالکی در این پیام خود تأکید کرد که شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی غیرقانونی و نقض قوانین بین‌المللی است.

بیشتر بخوانید:

تفاهم‌ امارات و اسرائیل برای سرمایه‌گذاری در فلسطین اشغالی

طبق گزارش وبگاه «العربی الجدید»، العطیه تصریح کرد که وزیر خارجه آلمان در دیدار با همتای اسرائیلی خود که به آلمان سفر کرده است، موضع مخالف اتحادیه اروپا درباره شهرک‌سازی را اعلام و از اسرائیل برای توضیح موضع خود درباره الحاق اراضی فلسطینی درخواست خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

عریقات: دولت ترامپ خطر واقعی برای ثبات و امنیت جهان است

نایب رئیس هیأت فلسطین در بروکسل همچنین از اتحادیه اروپا خواست تا اقدامات عملی اتخاذ کرده و از روابط تجاری و اقتصادی برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی استفاده کند تا این رژیم را به توقف ساخت شهرک‌های جدید در اراضی فلسطینی وادار سازد.

وی همچنین درباره گفت‌وگوهای گروه‌های فلسطینی گفت که محافل اروپایی به این گفت‌وگوها خوش‌بین بوده و در انتظار برگزاری انتخابات فلسطین است.

او تصریح کرد که برخورد اتحادیه اروپا با انتخابات فلسطین نسبت به سال ۲۰۰۷ تغییر کرده و این اتحادیه برای ارائه کمک مالی و اعزام هیأتی جهت نظارت بر روند انتخابات اعلام آمادگی کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس