حکیم خطاب به سفیر آمریکا: عراق به صحنه‌ای برای تعرض به کشورهای همسایه تبدیل نخواهد شد

رهبر جریان حکمت ملی خطاب به سفیر آمریکا تاکید کرد که عراق به صحنه‌ای برای تعرض به کشورهای همسایه تبدیل نخواهد شد، وی همچنین از آمادگی برای ایفای نقش میانجیگری در منطقه خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از دفتر اطلاع رسانی جریان حکمت ملی عراق، «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون در دیدار با «ماتیو تولر»، سفیر ایالت متحده آمریکا در بغداد درباره تازه‌ترین تحولات وضعیت سیاسی عراق و منطقه و روابط دوجانبه بین بغداد و واشنگتن رایزنی کرد.

در این دیدار که در دفتر جریان حکمت ملی در بغداد برگزار شد، حکیم ضمن محکوم کردن حملات به هیئت‌های دیپلماتیک در عراق اظهار داشت که این اقدام از جانب همه محکوم و غیر قابل پذیرش است و دولت عراق باید با این حملات که خطری برای امنیت شهروندان عراقی محسوب می‌شود، مقابله کند.

رهبر جریان حکمت ملی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت روابط دوجانبه بین بغداد و واشنگتن و فعال‌سازی آن در سطح سیاسی و اقتصادی، بر اهمیت گفت‌وگوهای دوجانبه در شکل دادن به روابط فیمابین که تضمین منافع عراق، حفظ حاکمیت این کشور را در پی دارد و عراق را از سیاست محوربندی‌ها و تبدیل شدن به صحنه‌ای برای تعرض به کشورهای همسایه دور می‌کند، تاکید کرد.

حکیم در پایان گفت که عراق با توجه به تمدن و روابط قابل قبول با همه و نگرشی که نسبت به نزدیک‌سازی دیدگاه‌ها و دور کردن تنش از منطقه دارد می‌تواند نقش میانجیگر میان گروه‌های منطقه را ایفا کند

از سوی دیگر «سید عمار حکیم»، با صدور پیامی درگذشت امیر کویت را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: خبر درگذشت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت را با اندوه فراوان دریافت کردیم، به همین مناسبت مراتب تسلیت و همدردی عمیق خود را به دولت و ملت کویت اعلام‌ می‌کنیم و مناسبات تاریخی‌مان با آن مرحوم و نقش معتدل و میانه‌رو ایشان در تعامل با اغلب پرونده‌ها و مسائل بحرانی منطقه و جهان به ویژه کشورهای عربی و اسلامی با دیدگاهی مسئولیت‌پذیرانه و موضعی به دور از انفعال و تشنج را گرامی می‌داریم.

حکیم در ادامه این پیام آورده است: آن مرحوم شخصیتی نمونه در نزدیک‌سازی دیدگاه‌های طرف‌های مختلف بود و علاوه بر نگرش پدرانه‌اش به عموم ملت کویت، در دوره زمامداریش و پیش از آن به هنگام سکانداری وزارت امور خارجه این کشور، طرح‌ها و ابتکاراتی را برای حل بحران‌ها مطرح کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس