کد خبر 1122190
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
روحانی: باید از محیط زیست به خوبی حفاظت کنیم

رئیس‌جمهور گفت: باید از میراث فرهنگی که به دوران کهن و هزاران سال پیش است به خوبی هم حفاظت و هم به خوبی معرفی کنیم.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز پنجشنبه پس از دستور افتتاح طرح‌های گردشگری و ورزشی در سراسر کشور، افتتاح این طرح‌ها را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: باید از میراث فرهنگی که به دوران کهن و هزاران سال پیش است به خوبی هم حفاظت  و هم به خوبی معرفی کنیم.

وی افزود:‌ ما باید از میراث فرهنگی که مربوط به دوران کهن و هزاران سال پیش است به خوبی حفاظت و معرفی کنیم و مردم جهان را دعوت کنیم تا این آثار را ببینند و بدانند این ملت دارای سوابق مهمی بوده است.

رئیس‌جمهور  ورزش و گردشگری را برای کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری اجتماعی و هم برای افزایش نشاط و سلامت جوانان کشور مهم دانست و گفت : ورزش وگردشگری دو پایه ای هستند که می‌توانند نشاط و سلامت را برای جامعه به ارمغان بیاورند.

بیشتر بخوانید

روحانی: امروز بحث تحریم نیست و ما در یک جنگ اقتصادی هستیم

روحانی در اهمیت گردشگری گفت: هر کس به ایران سفر می‌کند و به قطب‌های گردشگری سر می‌زند واقعا مسحور تمدن ایران عزیز و بزرگ ما قرار می‌گیرد و جهانیان می‌بینند که این ملت، بیش از هفت هزار سال سابقه تاریخی دارد و آثار تمدن آن در سرزمین ما آشکار است.   در طول این هفت سال حرکت خوبی برای ثبت آثار تاریخی از یک طرف، بازگرداندن اشیای تاریخی از سوی دیگر که موفقیت بزرگ حقوقی ما بود انجام شد همچنین زمینه برای گردشگری داخلی و خارجی را آماده کردیم.  

وی اضافه کرد: در طول هفت سال 70 درصد در ساخت هتل رشد داشتیم و در زمینه جذب گردشگر از 4 میلیون گردشگر به 8 میلیون گردشگر رسیدیم و اگر امسال کرونا نبود حتما گردشگران بیشتری داشتیم.  

روحانی با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: این بیماری کرونا مردم ما را در محاصره قرار داده و نمی‌گذارد مردم به گردشگری خود بپردازند و نمی‌گذارد گردشگر خارجی وارد شود، البته با سختی‌هایی که وجود دارد گردشگران خارجی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وارد می‌شوند اما این داستان گذراست و در سال‌های آینده شاهد توسعه گردشگری و میراث فرهنگی در کشور هستیم.  

وی با اشاره به اهمیت ورزش گفت: مساله ورزش برای ما بسیار حائز اهمیت است؛ هم برای سلامت مردم  و هم افتخارات ملی و شما ببینید که چه طور ورزش ملت را پای تلویزیون میخکوب می‌کند و در مسابقات مهم جهانی خیابان‌ها خالی می‌شود. در ورزش حرفه‌ای ساخت استادیوم‌ها، هتل‌های ورزش، تجهیزات لازم برای ارتقا در این عرصه مهم است. همین که پرچم ما به اهتزاز در می‌آید و تکنیک و توانمندی ورزشکاران ما حائز اهمیت است و سلامت جوانان و مردم برای ما مهم است.  

روحانی تاکید کرد: به موفقیت‌های بانوان در ورزش افتخار می‌کنیم و این پیروزی‌ها نشان می‌دهد که تبلیغاتی که علیه ایران انجام می‌شود، نادرست بوده است چرا که اسلام دین آزادی است و دینی است که صحنه فعالیت اجتماعی را در چارچوب اخلاق اسلامی برای همه آماده کرده است. زنان ما در علم، سیاست، فعالیت اجتماعی حاضر هستند در همه انتخابات در صفوف رای گیری بخش بزرگی از جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند و حتی در روزهای ملی و انقلابی و حوادثی که رخ می‌دهند زنان چون مردان حضور می‌یابند و در صحنه ورزش هم همچنین است.  

وی اظهارداشت:  زنان در مسابقات بین المللی با عفت و حجاب شرکت می‌کنند و قهرمان می‌شوند و این برای ما افتخاری است که خانم‌های ما در همه جا دوشادوش مردان برای آبادانی فعالیت می‌کنند. برای کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی و نشاط و سلامت جوانان هم ورزش و هم گردشگری مهم است و هر دو پایه‌ای هستند که نشاط و سلامت را به ارمغان بیاورند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس