کد خبر 1121016
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
بورس نمایه

​​​​​​​ افراد حقیقی امروز هزار و ۱۱۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام شرکت ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها امروز حدود هزار و ۱۱۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۱ درصد یعنی هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۸ درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز در بورس

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه "فلزات اساسی"، "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" و "خودرو و ساخت قطعات" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "انبوه‌سازی، املاک و مستغلات" و "ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی" به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فملی»، «خودرو» و «وبملت» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «زاگرس»، «وساخت» و «پترول» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ معادل ۱۴۰ میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پتروشیمی زاگرس با برتری ۸۰ میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۴ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۳۷ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۰۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بود.

منبع: اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس