اخبار ویژه روزنامه ها

مدیر شبکه، کارشناس و عوامل شبکه «من و تو» وسط ضبط یک برنامه، فربد طلایی، کارشناس مستقل سیاسی را کتک زدند.

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

**********

کیهان


روایت سایت اصلاح‌طلب از محبوبیت آیت‌الله رئیسی


افزایش محبوبیت آیت‌الله رئیسی در ریاست قوه قضائیه موجب نگرانی محافل اصلاح‌طلب و حامیان دولت شده است.


سایت عصر ایران در تحلیلی معطوف به انتخابات 1400 می‌نویسد: سید ابراهیم رئیسی در مدت ریاست قوه قضائیه تمام تجربیات دهه‌ها حضور در این قوه را به کار گرفت و توانست اصلاحات در دستگاه قضایی را آغاز کند و بی‌وقفه پیش ببرد؛ اصلاحاتی که با توجه به کارهای بر زمین مانده، هنوز در ابتدای راه است ولی منصفانه باید گفت که در مسیر درستی پیش می‌رود. اقدامات سید ابراهیم رئیسی، از چشم مردم دور نماند، به گونه‌ای که برخی نظرسنجی‌های معتبر، میزان رضایت مردم از عملکرد رئیسی را بالای 50 درصد نشان می‌دهند که به نظر می‌رسد بالاترین میزان رضایتمندی از عملکرد یک رئیس قوه قضائیه در 40 سال گذشته باشد.


محبوبیت آقای رئیسی در نظرسنجی‌ها بالای 70 درصد بوده است.


عملکرد رئیسی، نه تنها برای خود او اعتبارزا شده، بلکه برای جریان اصولگرا نیز تولید سرمایه اجتماعی کرده است.


عصر ایران می‌افزاید: از سوی دیگر، کارنامه دولت دوم روحانی پیش روی مردم است که برخلاف دولت اول وی، به هیچ روی قابل قبول نیست. هر چند که اینجا نیز باید انصاف به خرج داد و از نقش تحریم‌ها در این ناکامی غافل نشد ولی علاوه بر آن، سوء مدیریت‌های حاکم بر دولت و برخی فسادهای اسفناک را نیز نباید از نظر دور داشت.


به هر حال، فارغ از علت‌ها، دولت دوم روحانی، دولت موفقی نبوده و آثار این ناکامی را در معیشت مردم و ناامیدی فزاینده جامعه می‌توان دید.


مخلص کلام آنکه عملکرد موفق رئیسی و عملکرد ناموفق روحانی در دو قوه قضائیه و مجریه، جاذبه و دافعه‌ای معنی‌دار به وجود آورده است.


با این وجود، برخی مشاوران رئیسی ادامه حضور در قوه قضائیه و اصلاحات قضایی را به او توصیه می‌کنند ولی گروهی دیگر نیز مصرانه تأکید می‌کنند در وضعیت کنونی که سرمایه اجتماعی نظام نیاز به بازسازی دارد، حضور او در قامت ریاست جمهوری می‌تواند به این ترمیم کمک کند. ضمن آنکه در دوره ریاست جمهوری رئیسی می‌توان شاهد همگرایی بیشتر بین دو قوه مجریه و قضاییه هم بود.


عصر ایران در پایان تأکید کرده که اگر رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود، رأی می‌آورد.

برجام اگر برای مردم آب نشد برای کاسبان رسانه‌ای که نان شد


عضو کمیته مشاوران رسانه‌ای دفتر رئیس‌جمهور به سخنگوی دولت گفت ما رسانه‌ای‌ها را برای دفاع از دولت وسط دعوا نفرستید و خودتان دفاع کنید.


«محمد-م» چند سال است از طیف نشریات اصولگرا خارج شده و به مدعیان اصلاحات و اعتدال سرویس می‌دهد. او که در عین حال از طریق جعل عنوان تقلبی «ما اصولگراها» کاسبی می‌کند و این در حالی است که کانال باشگاه روزنامه‌نگاران، وی را جزو اعضای کمیته رسانه در دفتر روحانی معرفی کرده است.


او اخیراً خطاب به سخنگوی دولت نوشت: آقای ربیعی عزیز! امروز ظهر رفته بودم بقالی محل. همزمان با من یک کارگر ساختمانی هم وارد شد. ده تا تخم مرغ گذاشت توی کیسه نایلون و به فروشنده گفت چقدر شد؟ جواب شنید ۱۳هزارتومان.


کارگر برگشت به سمت شانه تخم‌مرغ‌ها و ۴تا از تخم‌مرغ‌های داخل کیسه را برگرداند سرجایش. پول ۶ تخم‌مرغ را پرداخت و رفت.
من نمی‌دانم وقتی پیش همکارانش برگشته چه به او گفته‌اند ولی می‌توانم حدس بزنم که شما می‌دانید.


آقای ربیعی! شما دیواری از ما رسانه‌ای‌ها کوتاه‌تر پیدا نکرده‌اید؟ ما برویم به مردم چه بگوییم؟ بگوییم سفره مردم کوچک و کوچکتر شده چون تحریم است؟ بگوییم دلار بیست و چند هزار تومان شده چون تحریم است؟ خب چرا خودتان نمی‌گویید؟ چرا رسانه‌ها را به مذبح می‌فرستید؟ می‌خواهید امثال من برویم به جنگ رسانه‌های ضد دولت؟ چرا ما قربانی بشویم؟ چرا خودتان نمی‌روید سراغ کله‌گنده‌های همان رسانه‌ها؟ چرا ما را درگیر می‌کنید؟ می‌خواهید ما را از نان خوردن بیندازید و همین تخم‌مرغ دانه‌ای ۱۳۰۰ تومان هم سر سفره‌مان نباشد؟
وی در ادامه می‌نویسد: آقای ربیعی همه چیز که به‌خاطر تحریم آمریکا نیست. چرا به مردم نمی‌گویید همان پنجره‌هایی که برجام بازشان کرد، چه کسانی بستند؟ چه کسانی نگذاشتند نرمش قهرمانانه، نانش در سفره مردم بنشیند؟ بازی‌های کاسبان برجام که نگذاشتند ما حق‌مان را از دهن شیر دربیاوریم کار چه کسانی بود؟ کجای برجام اعتماد به غرب بود که عده‌ای هوچی با ادعای دروغین انقلابی‌گری، کام مردم‌مان را تلخ کردند و با چشمک‌زدن به غربی‌ها از آنها دستخوش گرفتند؟


آقای ربیعی! از این سوال‌ها باز هم هست. خیلی هم هست. اما جوابش را ما رسانه‌ای‌ها نمی‌دانیم. اگر هم بدانیم بخاطر این‌که زن و بچه داریم جرأت گفتنش را نداریم. اما شما می‌دانید. پس بگویید. خودتان از خاکریز سانسور این حرف‌ها بالا بروید. ما هم پشت سرتان می‌آییم...


ما در دولت مدعی مدیریت جهان که خیلی از همین دلواپس‌های امروز دلشان برایش غنج می‌رفت، کلاهی سرمان رفته که تا سال‌های سال باید غرامتش را بدهیم. دیگر نمی‌خواهیم احمق حسابمان کنند. این روزها سخن از دولت پنهان است. ما که نمی‌دانیم این دولت کیست و کجا قایم شده. اما شما می‌دانید.


اشک تمساح این نویسنده اجاره‌ای برای قیمت تخم‌مرغ و زندگی سخت کارگران در حالی است که همین جماعت 5 سال قبل مدعی بودند به واسطه بستن با آمریکا، همه مشکلات بیکاری و رکود و آب خوردن آلودگی هوا حل می‌شود. و چنان با قلمفرسایی و برنزکاری، مردم را فریب داده بودند که عده‌ای به دعوت همان‌ها به خیابان آمدند و در جشن کذایی دلار را با اسکناس 500 تومانی و هزار تومانی مقایسه کردند، حاکی از این که دلار 3700 تومانی قرار است زیر هزار تومان بیاید!


این جماعت کاسبکار و فریبکار حالا هم به جای اظهار شرمندگی و عذرخواهی از مردم،‌تقصیرها را گردن «دولت در سایه» می‌اندازند، بی‌آن‌که بگویند کدام بخش از برجام اجرا نشد تا توجیهی برای عملی نشدن وعده‌های برجامی باشد؟ برجامی که وزیر خارجه‌اش اذعان می‌کرد بعد از 20 ماه نمی‌تواند یک حساب بانکی در لندن افتتاح کند و در سفر به آلمان با مشکل عدم ارائه بنزین به هواپیمایش مواجه می‌شد و برجامی که دولت آمریکا پس از انعقادش، نامزد ویژه روحانی برای تصدی نمایندگی ایران در سازمان ملل را دیپورت می‌کرد و ویزا نمی‌داد، چه ارزشی می‌توانست داشته باشد؟ وقتی ظریف و حمید ابوطالبی با برجام تحریم بنزینی و ویزایی شدند، چه انتظاری بود که مردم ایران از برجام متنفع شوند؟ و براستی دولتی که از نرمش قهرمانانه فقط نرمش آن را اجرا کرد و قهرمانی‌اش را جا گذاشت، چگونه می‌توانست نانی از مسیر برجام سر سفره مردم بگذارد؟


وانگهی؛ به تعطیلی کشاندن بخش مسکن برای 5-6 سال و تحمیل رکود سنگین از این طریق که موجب بیکاری میلیونی مهندسان و کارگران و فعالان 250 شاخه صنعتی مرتبط با بخش مسکن شد، چه ربطی به بودن یا نبودن برجام داشت؟ واگذاری‌های پر از فشار برخی شرکت‌های دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی که - رئیس آن اتفاقاً عضو ستاد انتخاباتی آقای روحانی بود- موجب رکود در تولید و بیکاری هزاران کارگر به قیمت برخورداری برخی عناصر اهل زد و بند می‌شد. آیا این هم به برجام ربط داشت؟ حراج 18 میلیارد دلار ارز دولتی در خدمت رانت‌خواران که تبعات آن، محدودیت منابع ارزی و تحمیل فشار تورمی به بازار بود چطور؟ آیا آن هم به دولت سایه خیالی ارتباط داشت؟


وقتی امتیازات نقد را در برجام می‌دادند و وعده نسیه می‌گرفتند، امثال این میرزابنویس کاسبکار کجا بود که بگوید عوام‌ترین و بی‌سوادترین افراد هم در معاملات شخصی این گونه معامله نمی‌کنند. شما را به خدا چوب حراج به سرمایه‌های کشور نزنید! این حرف‌ها را می‌شد گفت، مشروط به این که قلم امثال این آقا پیش‌فروش نمی‌شد و در خدمت‌سیاه‌سازی‌های رسانه‌ای قرار نمی‌گرفت.

آصفی: نخستین ناقض برجام دولت اوباما بود نه ترامپ


برخلاف فضاسازی مثبت طیفی از اصلاح‌طلبان درباره پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا، سخنگوی وزارت خارجه در دولت اصلاحات گفت پیروزی دموکرات‌ها می‌تواند شرایط را برای ایران سخت‌تر کند.


حمیدرضا آصفی به روزنامه همشهری گفته است: تأثیر انتخابات آمریکا بر ایران ‌بنیادی نخواهد بود؛ دمکرات‌ها و جمهوریخواهان نشان داده‌اند که با یک دید به ایران نگاه می‌کنند. ساختار آمریکا به‌گونه‌ای نیست که در شرایط فعلی بتوان این انتظار را داشت که با رفتن عمرو و آمدن زید شرایط تغییر کند. البته من معتقد هستم که درصورت پیروزی دمکرات‌ها به لحاظ روانی، کمی اوضاع بهتر خواهد شد اما بعدا ممکن است با شرایط بدتری مواجه شویم. ممکن است آقای بایدن به‌دنبال ایجاد اجماع بین‌المللی علیه ایران برآید؛ همان کاری که اوباما انجام داد. از این جهت، پیروزی دمکرات‌ها می‌تواند شرایط ایران را سخت‌تر کند. مواضعی هم که آقای بایدن اتخاذ کرده، مشابه همان مواضعی است که ترامپ اعلام کرده است. ترامپ هم گفته که اولویت ما حفاظت و صیانت از رژیم صهیونیستی است. به تصور من، حتی اگر بایدن پیروز انتخابات شود، صرفا چندماه به لحاظ روانی می‌تواند شرایط در داخل ایران را تحت‌تأثیر قرار دهد. ضمن اینکه درصورت پیروزی بایدن، ترامپ تا ۳‌ماه دیگر روی کار است. در این شرایط دولت فعلی ایران زمانی برای کار با آقای بایدن نخواهد داشت. بنابراین احتمالا آقای بایدن ترجیح خواهد داد که دولتش با یک دولت تازه‌نفس در ایران کار کند. بر این اساس، دولت ایران نباید به هیچ‌وجه نگاه خود را به نتیجه انتخابات آمریکا بدوزد و مسائل کشور را به دلیل تحولات سیاسی آمریکا متوقف کند.


آصفی می‌افزاید: بایدن هم مدعی شده که درصورت پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام، آمریکا به برجام بازخواهد گشت. این به آن معنی است که اقداماتی را که ایران در راستای کاهش تعهدات خود در برجام انجام داده‌، باید جبران کند و اجرای تعهدات خود را از سر بگیرد. بایدن نگفته که بلافاصله به برجام بازمی‌گردد، بلکه برای ایران شرایطی ‌تعیین کرده است. چه تضمینی وجود دارد که با ازسرگرفتن اجرای تعهدات از سوی ایران، آمریکا به برجام بازگردد؟ ضمن اینکه باید توجه داشت که بایدن معاون اوباما بوده است. دولت اوباما خود نخستین ناقض برجام بود؛ چراکه برخلاف تعهدات آمریکا در برجام، از برداشتن تحریم‌های بانکی و نفتی خودداری کرد.

بسیاری از مشکلات اقتصادی به بی‌اعتنایی دولت برمی‌گردد، نه تحریم


یک کارشناس اقتصادی معتقد است بسیاری از مشکلات فعلی اقتصادی ربطی به تحریم‌ها ندارد و به مسئولیت‌ناپذیری و بی‌اعتنایی دولت برمی‌گردد.
آلبرت بغزیان استاد دانشگاه تهران گفته است: تورم و لحظه‌ای شدن قیمت‌ها به رنجی بزرگ برای مردم تبدیل شده. در مجموع، از بورس به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار سرمایه گرفته تا یک کالای کم‌اهمیت همچون کره، متاسفانه اوضاع مساعد نیست.


وی افزود: «در سطوح مختلف همانند خودرو، بورس، افزایش قیمت کالاها و... باید دولت وارد عرصه شود و به مردم توضیح بدهد که چرا وضعیت اقتصادی کشور به چنین آسیب‌هایی دچار شده است.


این کارشناس مسائل اقتصادی، درباره دلایل نابسامانی اقتصادی تصریح کرد: «شیوع ویروس کرونا را شاید در ماه‌های اسفند و فروردین 99 بتوان در زمینه افت اقتصادی کشور تاثیرگذار ارزایابی کرد اما در ماه‌های بعد از آن این بیماری در سطحی گسترده کنترل و مدیریت شد. در سطحی دیگر باید توجه داشته باشیم که تحریم‌ها سنگین‌تر نشده و هرچه زمان سپری می‌شود، راه‌هایی برای مقابله با آنها در دسترس قرار می‌گیرد.»


بغزیان در ادامه تاکید کرد: «بسیاری از مسائل کنونی اقتصاد به هیچ عنوان ارتباط مستقیمی با تحریم ندارد. برای نمونه اختلاف قیمت کارخانه و  بازار در خودرو هیچ‌گونه ارتباطی با تحریم نداشته و ندارد. لذا بر این باور هستم که بخش عمده مشکلات کشور را باید در عدم مسئولیت‌پذیری و بی‌اعتنایی دولت به مسائل کلان اقتصاد کشور مورد ارزیابی قرار داد.» وی افزود: «سیاست‌های غلط وزارت اقتصاد که ریزشی غیرطبیعی را در بازار بورس ایران به همراه داشت، تاثیری عمیق بر کاهش اعتماد شهروندان بر جای گذاشت. بی‌اعتمادی فراگیر شده به‌گونه‌ای است که دولت‌های آتی نیز باید با آن دست و پنجه نرم کنند. دولت باید مسئولیت‌پذیر و پاسخگوی مسائل اقتصادی باشد. متاسفانه در زمینه ارائه آمارها نیز شاهد نوعی تضاد و ناهمخوانی با آنچه در کف خیابان‌ها و جامعه می‌گذرد، هستیم. مگر می‌شود بدون هیچ‌گونه سندی از کاهش نرخ بیکاری سخن به میان آورد.
بغزیان تاکید کرد: «متاسفانه دولت مدیریت برخی از حوزه‌های اقتصادی را رها کرده است.

ایران

اتفاقی در «پارچین» نیفتاده است

   خبر اول اینکه،معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران گفته که صدای انفجار شنیده شده در بامداد جمعه در منطقه شرق تهران مربوط به رزمایش بوده است. حمیدرضا گودرزی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفت: «صدای فوق مربوط به رزمایشی در حوالی این منطقه بود که از روز پنجشنبه آغاز شد و تا ظهر  جمعه ادامه داشت؛ هیچ‌گونه تخریب و خسارت جانی و مالی گزارش نشده است.»هادی تمهیدی، فرماندار پاکدشت نیز به ایرنا گفته که هیچ واقعه‌ای در داخل پارچین روی نداده و شرایط عادی است. مجموعه نظامی پارچین در جنوب‌ شرقی تهران و در مجاورت شهر پاکدشت قرار دارد.

کتک کاری در شبکه مدعی آزادی بیان

  خبر دیگر اینکه، مدیر شبکه، کارشناس و عوامل شبکه «من و تو» وسط ضبط یک برنامه، فربد طلایی، کارشناس مستقل سیاسی را کتک زدند. به گزارش «ایران»، فربد طلایی روز گذشته با انتشار یک توئیت و فیلم، از وقوع این درگیری حین ضبط برنامه خبرداد و نوشت: «الان وسط برنامه «رو به رو» به من حمله فیزیکی کردند و چند نفری ریختند سرم و الان هم دارند تحویل پلیس می دهند.» در فیلمی که منتشر کرد، حضور پلیس مشهود است و همزمان با صحبت کردن او، شخص دیگری به طلایی لگد می زند. طلایی از جمله کارشناسان مستقل شبکه من و تو محسوب می شد که امنیت ملی و هویت تاریخی ایران خط قرمز او محسوب می شد. به نظر می رسد پافشاری بر این مواضع، باعث خشم و عصبانیت مدیر، کارشناسان و عوامل شبکه من و تو شده است.

 تکذیب قطع انگشت سه کودک به جرم سرقت

  شنیدیم که، مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد که پیگیری‌های این مرکز از دادگستری استان آذربایجان غربی نشان می‌دهد ادعای مطرح شده در برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر تأیید و اجرای حکم قطع انگشت دست سه کودک به جرم سرقت صحت نداشته است. مجرمین سارق نیز بالای ۲۰ سال سن دارند که هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.

تفهیم اتهام خبرنگاران به‌دلیل شکایت بذرپاش

  با خبر شدیم که،   با ‌وجود اظهارات مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات مبنی بر پس گرفتن شکایت از خبرنگاران، صدرا محقق خبرنگار روزنامه شرق اعلام کرد که روز گذشته به‌دلیل شکایت بذرپاش تفهیم اتهام شد. به گزارش «ایران» محقق در «توئیتر» نوشت: «مهرداد بذرپاش چهارشنبه اعلام کرده بود در پاسداشت از آزادی بیان از شکایت خود صرف نظر نموده، اما من امروز برای تفهیم اتهام به دادسرای فرهنگ و رسانه رفتم، به گفته بازپرس پرونده شکایت از خبرنگاران همچنان در حال رسیدگی است و بذرپاش صرفاً شکایت از حافظی، عضو سابق شورا را پس گرفته بود.»

دفاعیات سعید مرتضوی در دادگاه رد شد

  دست آخر اینکه،   میرمجید طاهری، وکیل عبدالحسین روح‌الامینی و زهره حقیقی، از رد دفاعیه سعید مرتضوی در دادگاه اعاده دادرسی پرونده بازداشتگاه کهریزک خبر داد. وی در گفت‌وگو با تسنیم گفت: اسفند ماه پارسال شعبه اول دیوان عالی کشور با استناد به ماده 474 با درخواست سعید مرتضوی برای اعاده دادرسی موافقت کرد و به شعبه 8 دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد. طبق اعلام دادگاه، دفاعیه سعید مرتضوی در دادگاه اعاده دادرسی پرونده موسوم به پرونده بازداشتگاه غیرقانونی کهریزک از سوی قضات شعبه 8 دادگاه کیفری یک استان تهران با نظر اکثریت قضات رد شده که ظرف 20 روز پس از ابلاغ، قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است.

خراسان

واگذاری دسته چک به ادارات دولتی ممنوع شد
بر اساس توافق دستگاه های مسئول اقتصادی در دولت، مقرر شده با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت پرهیز از گردش اسناد کاغذی و همچنین برنامه ریزی برای کاهش هزینه های جاری دولت، از یک ماه دیگر ارائه دسته چک به سازمان ها و ادارات دولتی متوقف شود و متقاضیان باید پیش از پایان مهلت حذف دسته چک فیزیکی، برای 
راه اندازی سامانه صدور حواله الکترونیک  از طریق بانک مرکزی اقدام کنند.

آرمان ملی

بازداشت عضو سوم شورای شهر بوشهر

دادستان بوشهر از دستگیری عضو سوم و چهارم شورای شهر و یکی از پیمانکاران شهرداری بوشهر خبر داده است. ایسنا نوشت؛ علی حسن‌پور عنوان کرد: سومین و چهارمین عضو شورای شهر بوشهر و یکی از پیمانکاران شهرداری بوشهر نیز دیروز تحت تعقیب کیفری قرار گرفته و حسب دستور قضائی بازداشت شده‌اند. وی افزود: توصیه و تاکید دستگاه قضائی دقت نظر و حرکت بر مدار قانون و پرهیز از هرگونه اقدامی است که موجب تضییع حقوق و اموال عمومی می‌شود زیرا عزم دستگاه قضائی و نهادهای نظارتی برای برخورد با هرگونه تخطی و تخلفی در این راستا جزم بوده و هیچ گونه مماشاتی با هیچ فرد یا گروهی نخواهد داشت.

تفریح خانوادگی وزیر جوان روحانی

محمدجواد آذری‌جهرمی با انتشار عکسی نوشت: آقایون معمولا بیشتر از خانم‌ها و بچه‌ها از خونه بیرون میرن. حالا که نگرانی از شیوع بیماری به بهانه‌های قبلی آقایون اضافه شده تا روزهای تعطیل تو خونه بمونند و استراحت کنند. برای اینکه از این دسته آقایون نباشم، صبح باخانواده زدیم به طبیعت. رفتیم تا هراز و برگشتیم. یکجا ایستادیم برای بچه‌ها بستنی بخرم، مغازه‌دارها پرسیدند: چقدر شبیه این وزیر جوونه هستی، گفتم همین‌طوره، خیلی‌ها به‌هم همین‌رو می‌گن؛ اما خوب اونها از من زرنگتر بودند و اسمم رو از روی کارت بانکیم خوندند همین‌طور که مراقب سلامتی جسمی خانواده هستیم، باید مراقب سلامتی روح و روانشون هم بود تا پرانرژی بمونند.

نسرین ستوده در بیمارستان

شنیده‌ها حاکی است که هنگامه شهیدی، فعال سیاسی که در حال گذراندن دوره محکومیت خود است به مرخصی آمده است. همچنین نسرین ستوده به دلیل مشکل قلبی به بیمارستان منتقل شده است. بنا بر خبر رسیده‌، هنگامه شهیدی با وثیقه ملکی، برای رسیدگی درمانی به مرخصی سه روزه آمده است. کانال تلگرامی جماران هم به نقل از همسر نسرین ستوده خبر داد: تماس گرفتند و گفتند که نسرین حالش وخیم‌تر شده و به خاطر مشکل قلبی به بیمارستان اعزام شده است.

دلیل صدای انفجار در شرق تهران

معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران درباره شنیده شدن صدای انفجار در شرق تهران، توضیحاتی داده است. حمیدرضا گودرزی با اشاره به شنیده شدن صدای انفجار در بامداد جمعه در منطقه شرق تهران، اظهار کرد: صدای فوق مربوط به رزمایشی در حوالی این منطقه بوده است که از روز پنجشنبه آغار شده بود و تا ظهر روز جمعه ادامه داشته است. وی افزود: هیچ گونه تخریب، خسارت جانی و مالی گزارش نشده است.

ابتلای یک نماینده دیگر به کرونا

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به ویروس کرونا مبتلا شده است. تست کرونای عباس‌مقتدایی نماینده اصفهان در مجلس مثبت اعلام شده است. وی در قرنطینه خانگی مراحل درمان را طی می‌کند. هفته گذشته نیز تست کرونا تعدادی دیگری از نمایندگان مجلس از جمله علی نیکزاد نایب رئیس مجلس، عبدالحسین روح‌الامینی عضو کمیسیون بهداشت و درمان، علیرضا منادی و محمد وحیدی رئیس و نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات و محمد حسن آصفری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها مثبت اعلام شده است.

رو به قبله نیستم

بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در مورد وضعیت جسمانی خود گفت: برخی از رسانه‌ها درباره وضعیت جسمی بنده اغراق کرده‌اند. مهران رجبی با اشاره به مساعد بودن حال خود برخلاف برخی اخبار منتشر شده در رسانه‌ها و فضای مجازی، گفت: چند روزی است که در بیمارستانی در زنجان بستری هستم و به‌حمدالهی حالم خوب است. بازیگر سرشناس کشور با اشاره به اینکه من کمتر به دکتر مراجعه می‌کنم و حتی اگر یک شب تا صبح هم از درد دندان رنج بکشم دندانپزشک نمی‌روم، تصریح کرد: احساس کسالت داشتم برای همین مراجعه کردم و گفتند که 5 درصد درگیر کرونا هستم و امروز هم یک سی تی اسکن جدید گرفته شد که هنوز نگفتند چقدر درگیری دارم.

تحریم بزرگ‌ترین کشف نفت 2019

صالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران: ایران در یک رقابت نابرابر است و در این شرایط تحریم بزرگ‌ترین کشف 2019 را از آن جمهوری اسلامی شد تا آنجا که 24 درصد از اکتشافات 2019 با کشف 4.97 میلیارد بشکه نفت قابل استحصال مربوط به ایران است. کشورمان در سال 2019 در مجموع 4.97 میلیارد بشکه نفت قابل استحصال کشف کرده، این عدد معادل 25 درصد اکتشافات نفت و گاز جهان در همان سال است. حدود 21 میلیارد بشکه معادل نفت خام قابل استحصال کشف شده، این موسسه کشفیات گاز را نیز تبدیل به نفت کرده و نفت درجا را محاسبه نکرده است.

بازپس‌گیری400 مورد از املاک شهرداری

شهردار پایتخت در حساب رسمی خود در توئیتر اعلام کرد، تاکنون حدود 2000 ملک در تهران تعیین تکلیف شده و 400 مورد با پیگیری‌های قانونی بازپس‌گیری شده ‌است. پیروز حناچی صبح شنبه در دو توئیت وابسته به هم در حساب رسمی خود در توئیتر نوشت: در راستای حفاظت از بیت‌المال، اقدامات لازم برای بازپس‌گیری املاک شهرداری تهران از طریق سازمان املاک و مستغلات و کمیسیون بند شش ماده 55 مستمرا در حال انجام است. وی افزود: تاکنون حدود دوهزار ملک تعیین‌تکلیف شده و 400 مورد با پیگیری‌های قانونی بازپس‌گیری شده ‌است.

تردد برخی از مسئولان با آمبولانس

رئیس سازمان اورژانس تهران گفت: استفاده شخصی برخی از مسئولان از آمبولانس‌های بخش خصوصی تهران صحت دارد. در اورژانس دولتی به هیچ عنوان چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد؛ زیرا از تماس مددجو تا انتهای خدمات‌رسانی نیروهای اورژانس تمامی فعالیت‌ها رصد می‌شود. اما در بخش خصوصی چنین موردی را داشتیم که سریعا با شرکت مربوطه برخورد و مجوزشان باطل شده است.

حواله میلگرد در قراردادهای بازیکنان

بازیکنان شاغل در باشگاه‌های ایرانی پاداش‌های قابل‌توجهی را برای خود در قراردادهایشان درنظر می‌گیرند. یکی از عجیب‌ترین آپشن‌های قراردادهای موجود در زمان قانون سقف قراردادها، دادن میلگرد و ضایعات آهن به جای بخشی از قرارداد بود. به این ترتیب که بازیکنی که مثلا 500میلیون تومان می‌خواست، هنگامی که سقف قراردادها 350میلیون تومان بود، قراردادش به این شکل بسته می‌شد که باشگاه 350میلیون برای آن بازیکن به صورت نقدی در نظر می‌گرفت و 150میلیون تومان اضافه نیز با حواله میلگرد پرداخت می‌شد.

بازیگری که 3 میلیارد دستمزد می‌خواهد!

امیرحسین ترابی کارگردان سینما که به‌تازگی مجوز ساخت فیلم سینمایی «فرار مغزها» را دریافت کرده است، گفت: شرایطی هستیم که مدام دستمزد بازیگران بالا رفته و تغییری در دستمزد عوامل پشت صحنه ایجاد نشده است. بازیگری که سال گذشته 300میلیون تومان دریافت می‌کرد وقتی امسال به او زنگ زدیم و پیشنهاد بازی دادیم به ما گفت دستمزد من یک‌میلیارد تومان است یا بازیگر دیگری از ما 3میلیارد تومان درخواست دستمزد داشت!

عقب‌نشینی اینستاگرامی منصوریان

یکی از حواشی پس از انتخاب علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی تراکتور به صفحه اینستاگرامی او بازمی‌گشت، جایی که هواداران تراکتور به سرمربی خود نقد داشتند چرا تصاویر استقلالی در آن به چشم می‌آید و حتی در پسوند نامش هم مخفف نام استقلال قرار دارد؛ نقدی که باعث شد تا منصوریان هم نام صفحه شخصی‌اش را دستخوش تغییر کند و هم تصاویر استقلالی صفحه‌اش را پاک کند. اما نکته‌ای که در میان چندان به آن پرداخته نشد، رشد چشمگیر مخاطبان صفحه علیرضا منصوریان بوده است؛ به‌طوری که صفحه وی پیش از اعلام نامش پیرامون نیمکت تراکتور حدود 69 هزار مخاطب داشته اما با رشدی 27 هزار فالوئری حالا صفحه علیرضا منصوریان پیش از 96 هزار مخاطب دارد.

کنایه معنادار به گفت‌وگو احمدی‌نژاد

حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهور، در حساب کاربری خود در توئیتر به گفت‌وگو احمدی‌نژاد با رادیو فردا واکنش نشان داد و نوشت: «رادیو فردا رسانه نیست؛ سامانه عملیات روانی است.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
  4 0
  در برنامه روبرو آقای طلایی حرفهای متفاوتی میزنه. این که این برنامه ماهواره ای است مهم نیست مهم اینه که چرا سیمای ما مشابه آن را ندارد
 • وطن پرست DE ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
  0 3
  چرا باید پذرپاش شکایتش رو پس بگیره؟ هرقدر اخوندی شکابتش رو از عباسی پس گرفت بذرپاش هم مجازه. بذرپاش که لیبرال نیست که به اصول لیبرالیزم درحالی پایبند باشه که خود لیبرال ها پایبند نیستند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس