کد خبر 1118755
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
بورس نمایه

افراد حقیقی تا ظهر امروز هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام خودرو بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقیقی‌ها امروز حدود هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۶ درصد یعنی ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۵ درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز در بورس

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه "محصولات شیمیایی"، "فلزات اساسی" و "خودرو و ساخت قطعات" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "سرمایه‌گذاری‌ها" و "خرده فروشی" به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «خودرو»، «تاپیکو» و «فملی» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وآیند»، «آریان» و «خبهمن» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت ایران‌ خودرو معادل ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک آینده با برتری ۱۶۰ میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۵۵ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۷ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول حدود دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بود.

منبع: اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس