اهالی کشتی در انتظار تصمیم سرنوشت‌ساز اتحادیه جهانی

مسئولان کشتی ایران و دیگر کشورهای مدعی دنیا همچنان در انتظار تصمیم نهایی اتحادیه جهانی مبنی بر قطعیت رقابتهای جهانی هستند که قرار است روز دهم مهرماه اتخاذ و اعلام شود.

به گزارش مشرق، کشتی ایران و جهان مدتهاست با فراز و فرود محدودیت‌های کرونایی همراه است و همچنان تا رسیدن به شرایط عادی و همیشگی فاصله دارد. هر چند به تازگی مجوز برگزاری اردوهای تیم ملی و آغاز لیگ کشتی در کشورمان صادر شده، اما هنوز نمی‌توان بطور دلخواه به برپایی این رویدادها اقدام کرد و به قول معروف هنوز باید دست به عصا راه رفت.

این در حالیست که اتحادیه جهانی کشتی هم در بلاتکلیفی است و با وجود اعلام زمان احتمالی رقابتهای جهانی در سال ۲۰۲۰ همچنان در پیچ و خم برگزاری یا لغو این مسابقات سردرگم است. البته این بلاتکلیفی بر فضای کشتی کشورهای صاحب نام همچون ایران هم سایه انداخته و بسیاری از برنامه های مدون و بلندمدت را دچار تعلل و ابهام کرده است.

بیشتر بخوانید:

پایان حضور بنا در تیم ملی کشتی فرنگی؟

در تازه ترین موارد ابهام در این خصوص می‌توان به خروجی نشست اخیر فدراسیون کشتی با سرمربیان کادر فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی اشاره کرد. نشستی که در نهایت به نتیجه دلخواه برخی از حاظران نرسید و قرار بر این شد تا اردوهای تیم ملی همچنان تا روز ۱۰ مهرماه که زمان اعلام نظر اتحادیه جهانی کشتی است، تعطیل باشد.

متولیان فدراسیون کشتی معتقدند تا زمانی که هنوز برگزاری رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ در صربستان قطعیت پیدا نکرده، نمی‌توان دست به ریسک زد و کشتی گیران را در اردوهای آماده سازی گردهم آورد. اردوهایی که هر چند قرار بود با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی برپا شود و حکم مکانی قرنطینه شده را داشته باشد.

به هر حال اهالی کشتی ایران و جهان همچنان چشم انتظار تصمیم اتحادیه جهانی در روز ۱۰ مهرماه هستند که آیا رقابتهای جهانی تا پایان سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شود و یا به سال آینده میلادی موکول خواهد شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس