کد خبر 1117051
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
موافقت کابینه عراق با دریافت وام از عربستان و چین

در جلسه هفتگی کابینه عراق که در روز سه شنبه به ریاست مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور برگزار شد، شرایط مالی دریافت دو وام از صندوق توسعه عربستان و یک وام از چین به تصویب رسید.

 به گزارش مشرق به نقل از میدل ایست مانیتور، کابینه عراق دریافت وام از عربستان سعودی و چین را در این هفته تایید کرد که نشان دهنده عمیق تر شدن روابط عراق با این دو کشور است.

در جلسه هفتگی کابینه عراق که در روز سه شنبه به ریاست مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور برگزار شد، شرایط مالی دریافت دو وام از صندوق توسعه عربستان به تصویب رسید.

بیشتر بخوانید:

راز عقب نشینی جزیی نظامیان آمریکایی از عراق

اصابت راکت به پایگاه نظامی آمریکا در فرودگاه بغداد

نیروهای ناتو جایگزین نظامیان آمریکایی می‌شوند

طبق بیانیه مجلس عراق، سایر مجوزهای لازم مانند اجازه به یک نماینده از وزارت دارایی برای امضای قرارداد های مورد نیاز جهت ایجاد تسهیلاتی برای ذخیره سازی گندم در شهر دیوانیه و ساخت بیمارستان صقلاویه در استان انبار، اعطا شده است.

 مجلس عراق همچنین مفاد قرارداد دریافت وام توسط شرکت ملی برق عراق از چین تا مبلغ کل 78539000 دلار را تصویب و به علی عبدالامیرعلوی، وزیر دارایی عراق مجوز امضای این قرارداد را اعطا کرد.

این سه وام تصویب شده توسط مجلس عراق حاکی از روابط نزدیک و همکاری بین این سه کشور است. روابط بین عراق و عربستان سعودی در ماه‌های اخیر از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.

 کاظمی نخست وزیر عراق قرار بود در بیستم جولای از عربستان دیدار کند ولی سفر او به خاطر بیماری پادشاه عربستان لغو شد. این دو کشور همچنین بر روی پروژه هایی برای اتصال شبکه های برق عربستان و عراق جهت تأمین برق کار می کنند و حدود دو ماه پیش قراردادهایی جهت سرمایه‌گذاری مشترک برای افزایش همکاری در بخش های مختلف از جمله انرژی، بهداشتی و آموزشی امضا کردند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس