قاسمپور: اکثر بازیکنان خارجی چیزی به فوتبال‌مان اضافه نکرده‌اند/ در تمام دنیا مبلغ قرارداد بازیکنان منتشر می‌شود

کارشناس فوتبال گفت: اکثر بازیکنان خارجی که در این چند سال به فوتبال ما آمده‌اند چیزی به فوتبال کشورمان اضافه نکرده‌اند.

به گزارش مشرق، ابراهیم قاسمپور در مورد ممنوعیت حضور مربیان و بازیکنان خارجی در فوتبال ایران اظهار داشت: من با حضور بازیکن و مربی خارجی خوب و درجه اول در فوتبال کشورمان هیچ مخالفتی ندارم اما متاسفانه در اکثر مواقع شاهدیم که بازیکنان و مربیان بی کیفیت خارجی به باشگاه‌های ما می ‌آیند. افرادی که نمی‌توانند تاثیرگذاری مثبتی در فوتبال‌مان داشته باشند. اکثر بازیکنان خارجی که در این چند سال به ایران آمده‌اند چیزی به فوتبال کشورمان اضافه نکرده‌اند. فقط تک چهره‌هایی بودند که خوب از کار درآمدند. 90 درصد خارجی‌هایی که به فوتبال ما آمدند بدردنخور بودند.

بیشتر بخوانید:

لزوم ورود وزارت ورزش و قوه قضائیه به روند مدیریتی استقلال/ از مذاکره در هتل تا تیم بستن بدون سرمربی!

وی افزود: در این شرایط سخت اقتصادی هم بهتر است که باشگاه‌ها بازیکن و مربی خارجی جذب نکنند. شما دیدید مربی مثل استراماچونی که به استقلال آمد چه اتفاقاتی برای باشگاه بعد از حضور این مربی رخ داد. یا همین ویلموتس سرمربی تیم ملی فوتبال. ما مثل کشورهای حوزه خلیج فارس نیستیم که بتوانیم پول‌های زیاد بدهیم و مربیان و بازیکنان در جه اول خارجی را جذب کنیم. اکثر خارجی‌هایی که به فوتبال ما آمدند برای خودشان روزمه درست کردند و از اعتبار فوتبال کشور ایران به سود خودشان استفاده کردند.

قاسمپور تصریح کرد: در این وضعیت اقتصادی بهتر است که به جای استخدام مربی و بازیکن خارجی پول آنها را به توسعه فوتبال پایه و آکادمی‌ باشگاه اختصاص بدهیم. می‌توانیم بازیکنان خوبی در فوتبال کشورمان تربیبت کنیم و تقریبا تمامی خارجی‌هایی که به فوتبال مان امدند با کیفیت‌تر از بازیکنان ایرانی نبودند. مثل این بازیکنان در فوتبال‌مان زیاد داریم.

این کارشناس فوتبال در مورد اینکه چرا مبلغ قرارداد بازیکنان فوتبال همچنان مخفی می‌ماند و شفاف‌سازی در این زمینه صورت نمی‌گیرد، اظهار داشت: در تمام دنیا بازیکنان خارجی بزرگ وقتی با تیمی قرارداد امضا می‌کنند مبلغ قراردادشان منتشر می‌شود اما در فوتبال ما اینگونه نیست و همچنان شاهد اعلام نشدن مبلغ قراردادها هستیم. البته وقتی شب می‌خوابیم و صبح می‌بینیم که پراید 100 میلیون میشود و یا قیمت دلار هر لحظه بیشتر می‌شود دیگر انتظاری نیست.در چنین شرایطی سخت است که بخواهیم در فوتبال حساب و کتاب مشخصی در باشگاه‌ها وجود داشته باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس