کد خبر 1116063
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱
ترامپ و بایدن

استراتژی کمپین بایدن در ٣ماه گذشته موضع گیری حداقلی بود؛استدلال این بود که کرونا بلای جان ساکن کاخ سفید می شود و ترامپ با سخنان ناسنجیده،سوء مدیریت و افراط گرایی اش خود گور خودش را می کند.

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی پایش آمریکا به نقل از هادی خسروشاهین روزنامه نگار درباره انتخابات آمریکا نوشت:

یکم-بایدن در انتخابات مقدماتی دموکرات ها پیروز شد چون لیبرال ها برای ورود به کاخ سفید نیاز مبرمی به پیروزی در ایالت های مردد داشتند و این بدست نمی آمد جز اینکه آنها نامزدی میانه رو روانه رقابت ها می کردند؛نامزدی که نه در منتهی الیه راست حزب باشد و نه در منتهی الیه چپ.اینچنین هم شد و بایدن خروجی این تصمیم گیری به غایت منطقی بود.کمتر نخبه سیاسی در آمریکاست که در مورد میانه روی بایدن، در مذهبی بودن اش و یا حتی علاقه اش به ارزش ها و منافع ملی آمریکا تردید داشته باشد.اما این شناخت در سطح نخبگی کافی نیست.احزاب در انتخابات با ارای مردمی مواجه اند نه نظر متخصصان و روز انتخابات برنده را رای نخبگان تعیین نمی کند بلکه عوام الناس سرنوشت را روشن می کنند.

دوم-استراتژی کمپین بایدن در ٣ماه گذشته موضع گیری حداقلی بود؛استدلال این بود که کرونا بلای جان ساکن کاخ سفید می شود و ترامپ با سخنان ناسنجیده،سوء مدیریت و افراط گرایی اش خود گور خودش را می کند. علاوه بر این بایدن نیز الاهه گاف و تپق های سیاسی است و مزیت در آن بود که بیشتر سکوت پیشه کند و اینچنین کمتر بهانه بدست رقیب می داد.تا یک هفته پیش نتایج همه نظرسنجی ها درستی این استدلال را نشان می داد ولی از هفته پایانی آگوست به تدریج فاصله ترامپ از بایدن کمتر شد(در نظرسنجی اخیر موسسه معتبر امرسون این فاصله به ٢درصد رسیده است)اما چرا؟

سوم-همه چیز از کمپین منفی ترامپ بیرون می آید؛ساکن کاخ سفید بخوبی می دانست که ذهن و ضمیر  جامعه اکثرا غیر سیاسی آمریکا سفید یا تقریبا سفید است و این عاری بودن از هر چیز سیاسی به قول هیروشی سوگیموتو کارکرد پرده‌ی سفید سینما را خواهد داشت که تصاویر  بر روی آن نمایش داده می شود.پس ترامپ و کمپین اش فرایند تصویر سازی را آغاز کردند اما نه از خود بلکه از رقیب.در حالیکه دموکرات ها بایدن را در پستوی خانه اش پنهان کرده بودند؛ترامپ از این فرصت استفاده کرد و قبل از اینکه بایدن خودش را به مردم معرفی کند او نامزد دموکراتها را به افکار عمومی معرفی کرد.اما چگونه؟

چهارم-بایدن به عنوان نماد سوسیالیسم ،رادیکالیسم و لامذهبی بودن به جامعه آمریکا خورانده شد؛کسی که پشت ناآرامی ها قرار دارد و از سیاهپوستان بزهکار پشتیبانی می کند و سیاستمداری که اساسا با قانون و نظم مشکل دارد و.... حال در این وانفسا بایدن بیاید و دست روی انجیل بگذارد که ایها الناس من هر یکشنبه به کلیسا می روم؛من سیاستمدار به غایت میانه رویی هستم؛تصاویر که بر روی آن پرده سفید نشست دیگر با سوگند نیز نمی توان آنها را پاک  کرد.

پنجم-اما در مورد اذهان تقریبا سفید نه کاملا سفید نیز ترامپ پروژه تبدیل تصاویر به اشباح را آغاز کرد؛اگر خاطره خوشی نیز از بایدن در اذهان برخی مرددها باقی مانده بود با تکرار پیام های منفی بطور ادواری آن را به مخازن و بایگانی تصاویر منتقل کرد یعنی به نوعی شمایل شکنی دست زد تا اشباحی از بایدن جانشین تصاویر او شود و این خانه نشینی جو چقدر در این پروسه به کمک ترامپ آمد.

ششم-آیا دموکرات ها از ترامپ رو دست خورده اند؟پاسخ فعلا اری است چرا که با بایدنی مواجهیم که ترامپ معرف آن بوده است؛مگر اینکه دموکرات ها بتوانند تصاویر تاریخی و مستند به واقعیت تاریخی را  به قول  آبی واربورگ وارد دوران «حیات بعدی» خود کنند تنها در اینصورت است که تصاویر دلخواه دموکرات ها از بایگانی اذهان جمعی آزاد می شوند ولی این نیز به فضای آرام اما در عین حال اسطوره ای نیاز دارد که ترامپ با دمیدن به روح سیاست خیابانی مانع از آن می شود .

هفتم-زمان در محقق ساختن پروژه حیات بعدی تصاویر،راهبردی است ؛دموکرات ها ٣ماه طلایی را از کف دادند و تازه بایدن از اول سپتامبر تصمیم گرفته در مجامع عمومی خودی نشان دهد ؛امید دموکرات ها این است که هنوز خیلی دیر نشده باشد ولی این را هم باید در نظر گرفت که کمپین منفی ترامپ هنوز کار اصلی خود را آغاز نکرده و فاز رونمایی از تناقضات در زندگی سیاسی بایدن و سپس عیان کردن توانایی لرزان و شکننده اش در مناظرات عملیاتی نشده است.

حق با آبی واربورگ بود: «این جامعه نیست که به هدایت تصاویر می‌پردازد؛ بلکه این تصاویر هستند که جامعه را هدایت و کنترل می‌کنند.»

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  12 0
  «این جامعه نیست که به هدایت تصاویر می‌پردازد؛ بلکه این تصاویر هستند که جامعه را هدایت و کنترل می‌کنند.»
 • mahdi IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  4 0
  اول اینکه ترامپ کوتاه نمی یاد تا ریاست جمهوری دور دوم رو نگیره ول نمی کنه دموکراتها یا باید با ترامپ و طرفدارانش بجنگن یا کنار بکشند وایستن تا چهار سال دوم بایدن و دموکرات ها اگه یک ذره عقل داشته باشند صبر کنند تا چهار سال دوم ترامپ این احتمال وجود داره که ترامپ سال اول دور دوم ریاست جمهوری امریکا ترامپ مایک پنس رو بیرون کنه دخترش رو معاون رئیس جمهور امریکا کنه و بعداز یک سال یا بر اثر کرونا یا مثل کندی ترور میشه و دخترش میشه رئیس جمهور
 • IR ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  4 0
  تحلیل جالبی بود .ممنون.
 • IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  6 1
  ترامپ در مناظره بایدن رو زیر پاش له میکنه و با اقتدار پیروز میشه.بایدن بسیار پیر و ضعیفه
 • IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
  5 0
  همشون از یک قماشن! سگ زرد برادر شغاله! برای ما فرقی نمیکنه که یک یک الاغ رییس جمهورامریکاباشه یا یک قاطر! ما باید بفکر خودمون باشیم!
 • محسن RU ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
  0 2
  ترامپ کثیف ترین ریس جمهور قرن هست یک حرمزاده که جز دلالی و درغگوی چیزی ندارد یک مشت آمریکایی احمق هم بهش رای میدن مثل خودش، ولی ظلم پایدار نیست و آن اشالله با خواری از کاخ سفید شوت میشه بیرون تا دنیا از دست معلونی چون ترامپ راحت بشه
 • بهزاد IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
  2 0
  شواهد نشان می دهد ترامپ برنده انتخابات خواهد بود .
 • ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
  0 0
  بایدن کلا قاطی داره چه جوری باید اینو پنهان کرد هر چی سخنرانی بیشتر کنه بیشتر گندکارش درمیاد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس