۹۶۲/ شهید صمد یونسی: به حبل‌الله چنگ زنید تا جاودانه شوید

حبل الله را پیدا کنید و به آن چنگ بزنید که حبل متین است و در سبیل الله قدم بردارید و این را بدانید که اگر مسیری غیر از مسیر خدا باشد نابودی است و تنها مسیر خداست حیات و جاودانگی دارد.

به گزارش مشرق، «شهید»؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها،‌ شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... «برگ سبزی، تحفه درویش»، «تا چه قبول افتد و چه در نظر آید».

تبرک لحظاتمان با شهید صمد یونسی:

بسم الله الرحمن الرحیم

خیلی دلم می‌خواهد بدنم همچون سرورم حسین(ع) قطعه قطعه شود و بر زمین بماند شاید که مورد رحمت قرار گیرم.

آری شهدا در همان راهی قدم گذاشته‌اند که خدا وعده پیروزی‌اش را داده و در مکتبی تحصیل کرده‌اند که حسین آموزگارشان و درسشان حماسه‌ای بود از خون و استقامت.

این شهدا وعده‌گاهشان را حرم معلم خویش قرار دادند و نوید پیروزی را به جان خریدند و سرانجام در میان آتش و خون دعوت حق را لبیک گفتند و به سوی جایگاه عاشقان روانه گشتند.

بعد از شهادت به وحدانیت خداوند و رسالت محمد(ص) و با سلام بر امام امت و بر شهدای حق از آدم ابوالبشر تا آخرالزمان و با سلام بر خانواده‌ام با وجود آنکه وقتی برای نوشتن وصیتنامه نیست تنها از شما می‌خواهم که مرا حلال کرده و برایم طلب آمرزش کنید و صبر داشته باشید.

حبل‌الله را پیدا کنید و به آن چنگ بزنید که حبل متین است و در سبیل‌الله قدم بردارید و این را بدانید که در هر مسیری که قدم بردارید آخرش مرگ است و اگر مسیری غیر از مسیر خدا باشد نابودی است و اگر مسیر خدا باشد حیات است.

زندگی ما همچون مدرسه است اگر درست کار کنید در آخر به کلاس بالاتر می روید ولی اگر غیر از این باشد مردود هستید؛ هوشیار و  بیدار باشید و  حقایق را دریابید و بدانید که دنیا محل آزمایش و عبور است و در پایان این آزمایش به هر کسی مطابق عقیده و عملش پاداش خواهند داد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
    1 0
    سلام خدا بر شهیدان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس