کد خبر 1114911
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
خبر خوش نوبخت

سخنان خلاف مدیرانی مانند رئیس ‌سازمان برنامه و بودجه، گل به خودی و ضربه علیه منافع ملی است.

به گزارش مشرق، کیهان در ویژه های خود نوشت:

روزنامه فرهیختگان درباره سخنان اخیر نوبخت در همدان نوشت: وی در سخنانی که از سوی یک رسانه دولتی منتشر شد، مدعی شد، آمریکایی‌ها اجازه فروش یک قطره نفت هم نمی‌دهند و تحریم‌هایی که اعمال شده از ماجرای نفت در برابر غذا هم سنگین‌تر است.

در اینکه آمریکا نمی‌خواهد ایران نفتی بفروشد و فشار حداکثری بر اقتصاد ایران وارد کند، تردیدی وجود ندارد، اما واقعیت‌های کف میدانی گویای نکات دیگری است. هفته گذشته بود که منابع رسمی اقتصادی در چین رسما میزان واردات نفت از ایران را اعلام کردند که البته شواهد و قرائن نشان می‌دهد فروش غیررسمی نفت فقط به چین چند برابر رقم اعلام‎شده رسمی از سوی آنهاست.

در اینکه وضعیت ارزی دولت خوب نیست که آن هم حاصل کار خود دولت است، تردیدی وجود ندارد اما وضعیت ریالی دولت چطور؟ افزایش درآمد 10 برابری مالیات از بورس، فروش 60 هزار میلیاردی اوراق، درآمد 16 هزار میلیاردی از واگذاری‌ها در بورس که سه هزار میلیارد بیشتر از درآمد پیش‎بینی‎شده تا پایان سال است و... نشان می‌دهد اوضاع ریالی دولت خیلی هم بد نیست. به نظر ایشان و دولت، مردم حتی رضایت نسبی از اوضاع درآمدهای ریالی خود دارند؟ ناکارآمدی و تبعیض روزافزون در حوزه‌ای که صددرصد مرتبط با زیرمجموعه خود آقای نوبخت است، آیا توجیهی دارد؟

جناب نوبخت جوری مسئله را طرح می‌کند که گویا درآمدهای ارزی دولت صرفا به‎دلیل یک‌سری شرایط تحمیلی به این نقطه رسیده و خود دولت تقصیری نداشته و در این میان روی حافظه‌های کوتاه‎مدت حساب ویژه کرده است. آقای نوبخت حتما خوب می‌داند که این اوضاع حاصل طراحی خود دولت در سیاست خارجی است. زمانی که دولتمردان برای برجام مدال افتخار به گردن همدیگر می‌انداختند، منتقدان هشدار این روزها را داده بودند.

این اظهار عجز و ناتوانی اقتصادی دولت ‎تنها طرف غربی را در تحمیل فشار حداکثری حریص‌تر می‌کند.

فرهیختگان در ادامه با بیان اینکه «با تحریف، تحریم‌ها را تشدید نکنید» از سوژه‌سازی خلاف واقع برای رسانه‌های ضد انقلاب انتقاد کرد.

آنچه به یادداشت روزنامه فرهیختگان باید اضافه کرد، ذکر این نکته است که اظهارات خلاف واقع نوبخت حتی اگر صددرصد درست هم بود صرفاً اعتراف به ناکارآمدی سیاست‌های دولت و بی‌تدبیری مفرط در دل‌خوش کردن به برجام بوده است. چه اینکه دولت قبل بدون برجام، بسیار بیشتر از دولت برجام، نفت می‌فروخت و اعتنایی به تحریم‌های کذایی نداشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  12 1
  خائن که شاخ و دم نداره
  • محمد IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
   6 1
   مطمئن باشید این یکی داره ولی دیده نمیشه.
 • صدای حق IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  5 0
  عجیبه اوضاع درآمد دولت بد است تا این حد ارزش پول ملی را پایین آورده اگر بد نبود چقدر پایین می آورد؟! این رفتار عوامفریبانه دولت در کنار انسداد راههای تحریم توسط آقای منگنه گویای جیب پر پول و حال خوش اوضاع افسادطلبان در این ایام دارد
 • عطاالله IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  16 0
  ریشه تمام بدبختی ها و فساد سیستماتیک دولت افساد طلبان وجود همین ام الفساد نوبخت هست.
 • والا IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  6 0
  اینها که در رسانه ها این گونه دولت را تخریب می کنند پس دیگه در پشت پرده چه می کنند؟
 • سید رضا IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  8 1
  سالها بعد در تاریخ خواهند نوشت از سال 92شمسی دولتی در ایران زمام امور را بدست گرفت که ریشه تولید و کشاورزی و اقتصاد این مملکت را برای خوش خدمتی به اجانب و غرب سوزاند و نابود کرد
 • محمد IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  4 1
  این نوبخت منفور اگر برای دروغهایش که به مردم ایران گفته کنتور و شمارشگری بود مشخص می شد رکود دروغگویی ترامپ رو شکونده . دروغگوترین مسئولی است که تا حالا دیده ایم با بودن کسی مثل نوبخت به این دولت چه امیدی میتوان داشت . بخاطر دروغگویی وماست مالی کردن و خوش خدمتی به اربابش در جهت پیچاندن و له کردن مردم هر روز هم پیشرفت میکند.
 • IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  2 1
  اگر قدرت ندارید با امریکا مقابله کنید مردم را اذیت نکنید
 • علی حیدری IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  3 0
  آقای نوبخت ،بهتر است ازرفیق نجومی بگیر خود که در سایه چون وی آرمیده با خیال راحت پول مردم را در کام زالوهایی به نام آقا زاده می ریزند حرف بزند، آقایی را که باوقاحت تمام، ذخیره انقلاب نامید کجاست ، چقدردحقوقدمی گیرد؟؟؟؟ ، آقای نوبخت با شرافت به این مطلب چواب دهد چرا شیر یک لیتری تا ۷۵۰۰ تومان رشد کرده این فقط یک قلم از لبنیات است که قطعنا از بی عرضه گی مسئولان نشاء ت گرفته ، حال ایشان به گویند در مقابل ابن رشد حقوق کارمند چقدر بوده است ؟؟؟؟. وچقدر باید باشد؟؟؟؟!!!!!!!.
  • محمد IR ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
   4 0
   واقعا عالی بود آقای علی حیدری . آقای نوبخت اگه مردی به تک تک این موارد جواب بده . شما و امثال شما دشمن شماره یک این مردم ستمدیده هستید از برکت وجود نحس شما و بیکفایتی و بی لیاقتی شما ببینید این مردم به چه روزی افتاده اند . کی این مملکت از دست همه شما خلاص میشود؟
 • داود IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  5 0
  مثلث بدبختی مردم ایران روحانی ظریف نوبخت هستن هرسه نفرشون تیپ میزنن لبخند به لب دارن و همیشه ازدولت تعریف میکنن و همیشه هرسه نفرشون ازمردم طلب کار هستن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس