کد خبر 1114743
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
بورس نمایه

کارشناس بازار سرمایه گفت: کاهش نرخ سود بانکی تاثیر مثبتی بر رونق بورس دارد و یکی از مهمترین دلایل ورود نقدینگی به بورس است.

به گزارش سرویس بورس مشرق، امیرعلی امیرباقری با اشاره به اینکه نرخ بازده مورد انتظار بدون ریسک است، گفت: یکی از مهمترین دلایل ورود نقدینگی به بورس و پررنگ شدن نقش بازار سرمایه در اقتصاد، کاهش نرخ سود بانکی بود، پیشنهاد می‌شود در چنین وضعیتی نرخ بهره بدون ریسک، مدیریت شود که در این صورت دوباره بازار سرمایه با جذابیت سرمایه گذاری همراه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

شاخص بورس صعودی شد

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه به نظر نمی‌رسد حقوقی‌ها در سهامی که قیمت مطلوب در آن‌ها وجود ندارد حجم سنگینی از سرمایه خود را درگیر کنند، گفت: تجربه نشان داده بازار سرمایه زمانی در فاز صعودی قرار گرفته که واقعیات و چشم‌انداز اقتصادی همگام با صعود باشد و صرفا دستور و دخالت به بازار سرمایه جهت نمی‌دهد.

پبشنهاد به سهامداران

به گفته امیرباقری، سرمایه‌گذاران بوسیله صندوق سرمایه‌گذاری اقدام به سرمایه‌گذاری در بورس کنند و سرمایه خود را در معرض ریسک و خطر قرار ندهند و نسبت به شرایط فعلی بازار حساس باشند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: وضعیت فعلی بازار به گونه‌ای نیست که سرمایه‌گذاران بدون دانش اقدام به سرمایه‌گذاری در این بازار کنند، زیرا در چنین شرایطی با ضرر و زیان‌های هنگفت مواجه خواهند شد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس