رییس جمهور روحانی نمایه

رئیس جمهور گفت: در گزارش وزات بهداشت بالای ۹۰ درصد در کنکور پروتکل‌ها رعایت شده است. امروز هم دانشگاه‌ها و مدارس برگزار شد و دانشگاه‌ها باید آنجا که می‌شود حضوری برگزار شود.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز شنبه در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: عزاداری امسال چون شیوه‌های خاص و ابتکارات خاصی داشت محرم ویژه‌تر از هر سال دیگری بود و صدا و سیما و رسانه‌ها کار خوبی انجام دادند و از همه مسئولین هیات‌ها، علما و دست‌اندرکاران تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: در پایان ایام صفر هم همین پروتکل‌های دهه اول محرم به عنوان مبنا خواهد بود. کنکور هم بسیار خوب برگزار شد و در گزارش وزات بهداشت بالای ۹۰ درصد در کنکور پروتکل‌ها رعایت شده است. امروز هم دانشگاه‌ها و مدارس برگزار شد و دانشگاه‌ها باید آنجا که می‌شود حضوری برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

روحانیثابت می‌کنیم دوگانگی سلامت و آموزش نادرست است

رئیس جمهور با اشاره به اینکه علی القاعده سفر اربعین امسال نخواهیم داشت گفت: وضع عراق خیلی بدتر از ما است. دولت یک وظیفه سنگین را در آموزش بر دوش گرفته است. راحت‌ترین کار تعطیلی آموزش است مانند این است که فردی نتواند نماز را ایستاده بخواند بگوید که نماز نمی‌خوانم در حالی که باید نماز را نشسته خواند و نماز را تعطیل نکند این موضوعات همه مقررات و چارچوب‌های خاص خود را دارد. شعار مردم در ابتدای اعلام حضور ویروس کرونا در کشور شکست ویروس کرونا بود اما برخی از ابتدای آمدن ویروس کرونا به کشور می‌گفتند چرا باید با این ویروس مقابله کرد بگذارید این ویروس کار خودش را انجام دهد. 

وی تاکید کرد: هر قدمی که برمی‌داریم و رسانه‌های بیگانه که ضد کشور و ضد ملت ما هستند و نمی‌خواهند کارها به روال معمول انجام شود هر روز یک بهانه و داستان را در همه مراحل درست می‌کنند. این رسانه‌های خارجی در هر حالتی نِق می‌زنند. 

روحانی گفت: گفتمان ما سلامت بعلاوه فعالیت و گفتمان رسانه‌های خارج سلامت بدون فعالیت بود. اینها در کارشان موفق نمی‌شوند وگرنه یکبار می‌گفتند آمریکا با تحریم بر ملت ایران جنایت کرده است. 

وی ادامه داد: مشکل ما تنها یک ویروس نیست. مساله سلامت جسم و روح مردم است. سلامت یعنی زندگی و معنویت مردم. همه اینها باید سر جای خودش باشد. شاید بگویید مدارس تعطیل شود شاید بر کرونا تاثیر داشته باشد اما بر سلامت تاثیری ندارد. ۷ ماه است بچه‌ها را در منزل نگداشتیم. این موضوع مشکلات روحی و افسردگی ایجاد می‌کند. مردم دیدند اگر کنار خانه مدرسه نباشد مشکلات ایجاد می‌شود.

رئیس جمهور گفت: معلمین امسال یک وظیفه سخت‌تری بر دوش دارند. هم باید مراقب سلامت دانش آموزان باشند و هم باید به آن‌ها مهارت آموزی کنند. مسئولین بهداشتی باید نگرانی خانواده‌ها را رفع کنند. صدا و سیما دوربین را به مدرسه ببرد. ما نمی‌خواهیم مردم و خانواده در اضطراب باشد.

وی تاکید کرد: شاید خانواده‌ای بگوید من نمی‌خواهم بچه‌ام به مدرسه برود. خوب این موضوع به خود خانواده، نوجوان و جوان مربوط که یک سال عقب می‌ماند و قرار نیست ما او را مجبوربه رفتن به مدرسه کنیم یا دست‌بند بزنیم. مدرسه یک محیط است؛ اصل برای ما سلامت است اما سلامتی که در کنار آن نشاط، عدم افسردگی و شادابی باشد.

رئیس جمهورگفت: از روز اول در ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کردیم که تمام فعالیت‌ها، بنگاه‌های تولیدی باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را ادامه دهد. اتفاقاً در هفته‌های بعد و در ماه‌های بعد در کارگاه‌ها و کارخانجات ما حتی کارخانجات بزرگ ما که ۷ هزار نفر یا ۱۰ هزار نفر کارگر در آنها فعال هستند به سلامت کار خود را انجام دادند. ممکن بود فردی از بیرون ویروس می‌گرفت و می‌گفتند که در خانه بماند و استراحت کند تولید ما به بهترین وجه انجام گرفت.

روحانی افزود: این کار عظیم و بزرگی بود که رسانه‌های بیگانه می‌خواستند که همه چیز را تعطیل کنند و می‌گفتند که خطر دارد و دولت به فکر جان مردم نیست؛ خطاب ما با آنها نیست زیرا آنها خود را به تعمدا به خواب زده‌اند، اما به بعضی‌ها که تحت تاثیر قرار می‌گیرند باید گفته شود که نان و جان از هم جدا نیست و این‌ها کنار هم هستند.

 وی خاطرنشان کرد: در ماه رمضان  عده ای فریاد می‌زدند که این‌ها می‌خواهند جلسه بگیرند و مساجد را باز کنند، ما گفتیم که سلامت با دیانت در کنار هم است هم مجلس می‌تواند برقرار شود اما باید فاصله‌ها رعایت شود رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار شود. در کسب‌وکارها ۷۰ درصد پروتکل‌ها رعایت می‌شود. در ادارت ۸۰ و در بانک‌ها نزدیک ۸۰ درصد رعایت می‌شود. از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهم چند هفته دیگر گزارش رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به ما اعلام کند. این ویروس حتماً شکست می‌خورد و ما پیروز می‌شویم.

وی تاکید کرد: ما در این هفت‌ماه سختی‌هایی که این ویروس برای کشور به وجود آورد و در تحریم بودیم هیچکس به کمک ما نیامد، اگر آمریکا انسانیت داشت می‌گفت یکسال تحریم را برای ایران بر می‌داریم اما به عکس در این ۷ ماه تحریم‌های بیشتری هم وضع کرد. هیچ کشور دوستی هم به ما کمک نکرد.

رئیس جمهور اظهار داشت: ما در این هفت‌ماه به این نقطه رسیدیم برای بهداشتمان خودمان باید روی پای خودمان بایستیم. معجزه ملت ایران این است در سه ماه اول که بسیاری از کسب و کارها تعطیل بود رشد اقتصادی ما منهای نفت ۱.۷ - بود. در دنیا بیشتر کشورها ۱.۳- و نزدیک به این رقم بود. خدمات پزشکان و پرستاران ما را با دنیا مقایسه کنید.

وی ادامه داد: رسانه‌های خارجی می‌گویند کادر درمان ما خسته و فرسوده است؛ نخیر اینطور نیست کادر درمان ما سر کار دارد تلاش می‌کند. در محرم این کادر درمان در حال خدمت به بیماران برای امام حسین (ع) هم گریه می‌کند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  3 0
  یادتونه میگفتیم دشمن در هر حالتی نق میزند تو میگفتی بهانه دست دشمن ندهیم بارک الله پسر خوب که بعد هفت سال درس رو متوجه شده آفرین
 • IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  3 0
  کلا تو دولت شما همه چیز ویژه است البته از نظر خسارت بار بودن نسبت به بقیه دولتها
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  2 3
  ما دشمنان خارجی نمترسیم ترس ما از منافقین و خائنین در داخل کشور هست
 • IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  3 0
  ان شاالله اجر کاراتون رو از حضرت ابوالفضل علیه السلام به زودی زود بگیرید، ان شاالله.
 • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  5 0
  راست میگی اقای روحانی محرم امسال ویژه بود اونقدر نفرین ات کردیم
 • IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  3 0
  کاش اینقدر که به فکر نق نزدن دشمن بودی دغدغه شادی که پیش کش غمگین و عصبانی شدن مردمی که به این جایگاه رسوندنت هم داشتی
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  1 0
  چون حرف ومطالبات مردم را گوش نمیدهید،رسانه های خارجی بنمایندگی مررم ایران نق میزنند-مثلا سهام معادن را دادی به مسیولین وکارکنان شرکتهای خصولتی بین خودشان تقسیم کنند!وفقط سی درصد بهره مالکانه را بجای ۷۰درصد ازشون بصورت قسطی دریافت میکنید بعد میگویید مردم ازاینهنه فساد وغارت نق نزنند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس