1

رئیس جمهور گفت: روابط ایران با آژانس در سطح بسیار خوبی است و پیام سفر مدیرکل آژانس به تهران برای جهانیان این است که ایران مثل گذشته آماده است در چارچوب پادمان با آژانس همکاری نزدیکی داشته باشد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار "رافائل ماریانو گروسی" مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با وی، با ابراز امیدواری به اینکه همکاری های بین ایران و آژانس روز به روز بیشتر شود، گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی علاوه بر وظایف فنی و تخصصی خود در زمینه پادمان و پروتکل الحاقی که ایران داوطلبانه آن را اجرا می کند، در رابطه با برجام و حفظ این سند چند جانبه نیز مسئولیت مهمی برعهده دارد.

دکتر روحانی با اشاره با گزارش های دقیق و کارشناسانه آژانس درمورد اجرای برجام در مدت زمان همکاری 7 کشور طرف برجام در این زمینه، گفت: برجام یک توافق بسیار مهم برای ایران و 1+5 بود و در کل منطقه و جهان آرامش را بوجود آورد.

بیشتر بخوانید:

آژانس درخواستی برای دسترسی به مکان‌های جدید ندارد/ موافقت داوطلبانه ایران با دسترسی آژانس انرژی اتمی به ۲ مکان

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا بدون هیچ دلیلی در سال 2018 از توافق برجام خارج شد، تصریح کرد: با گذشت بیش از دو سال از خروج این کشور از برجام، آمریکایی ها به خوبی متوجه شده اند که اقدام آنها کار نادرستی بوده است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه امروز اهمیت برجام به خوبی برای اعضای شورای امنیت سازمان ملل ملموس است و آمریکا بعد از خروج از برجام از طریق سازمان های بین المللی موفقیتی نداشته است، اظهار داشت: امیدواریم آمریکا یک روز درک کند که دوران یکجانبه گرایی تمام شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در شرایط فعلی، ما و جامعه جهانی برای حفظ برجام تلاش می کنیم و آمریکا و یکی دو کشور  متاسفانه برای تخریب برجام در تلاش هستند، گفت: امیدواریم آژانس به عنوان حمایت از چند جانبه گرایی از لحاظ فنی، علمی و حرفه ای اهمیت ماندن برجام و اجرای آن را  برای جهانیان توضیح دهد.

دکتر روحانی حفظ استقلال، بی طرفی و حرفه ای بودن آژانس را بسیار مهم دانست و ابراز امیدواری کرد که جایگاه حرفه ای آژانس در افکار عمومی بیش از پیش تقویت شود.

رئیس جمهور با اشاره به توافق خوب بین آژانس و سازمان انرژی اتمی ایران در این سفر، گفت: آژانس باید به این نکته مهم توجه کند که ایران دشمنان قسم خورده ای دارد که همواره به دنبال ایجاد مشکل برای ما هستند، آنها کسانی اند که هم سلاح اتمی دارند و هم با آژانس همکاری نمی کنند.

دکتر روحانی با اشاره به نتایج و دستاوردهای گذشته همکاری های ایران و آژانس، بر حفظ این دستاوردها تاکید کرد و گفت: در این سفر هم توافق خوبی حاصل شد که می تواند به حرکت در مسیر صحیح و درست برای حل و فصل نهایی مشکلات کمک کند.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز در دیدار با رئیس جمهور کشورمان، با ابراز خرسندی از توافق حاصل شده با سازمان انرژی اتمی ایران در این سفر، بر تعمیق و گسترش بیش از پیش همکاری های ایران و آژانس تاکید کرد

رافائل ماریانو گروسی، گفت: برجام به معنای واقعی کلمه یک دستاورد و معیار بزرگ برای همه طرف ها بود و برای حفظ آن وظیفه مهمی به ما محول شده است.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به فعالیت های گسترده این سازمان بین المللی، ابراز امیدواری کرد که با همکاری بیش از پیش ایران و آژانس همه مسائل و پرسش های فنی و حرفه ای مرتفع گردد..

رافائل گروسی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم عوامل و صداهای خارجی تاثیری بر همکاری ما داشته باشد، گفت: عملکرد آژانس فنی و حرفه ای است و هر زمان سوالی داشته باشیم با مذاکره و انجام چنین ملاقات هایی آن را برطرف خواهیم کرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  3 3
  بله گروسی در بازگشت حرف های روحانی را نصب العین قرار داده اون چند کشور که با ما دشمن هستند و کار های بد بد انجام میدهند را حتما دعوا میکند و تازش هم شاید اصلا باهاشون قهر کند و بگه قهر قهر تا قیامت ****** این حرف ها چیه یک تهدیدی یک بی محلی یک فحشی****** فقط امیدوارم این کسایی که معتقد هستند آمریکا را شکست دادند و به ساز اروپا می رقصند بعد از انتخابات آمریکا ورق برنگرده که یحتمل برمی گرده تا اون موقع اطلاعات سری کشور را به باد نداده باشند .
 • وطن دوست TR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  3 1
  برجام خسارت محض بود باز از برجام حرف می زنی یا نمی فهمی یا خاینی
 • میرپورفرد IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  2 2
  متاسفانه عقب نشینی ها و اجرای تمام خواسته های دشمن که نمونه ی کامل این ذلت پذیری در ماجرای پرغصه ی برجام رخ داد جبهه ی استکبار را به جمع بندی ترور و به شهادت رساندن سردار شهید سلیمانی رساند ولی متاسفانه شاهدیم مدیران غرب باور و ذلت پذیر هنوز نه تنها به عقب نشینی در برابر خواست های فراقانونی دشمن تن می دهند بلکه به این نهادهای مجری خواست استکبار اطمینان دارند.
 • DE ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  3 3
  می خواهند بهانه های بی پایان آمریکا رو ازش بگیرن. کارمملکت شده بچه بازی.
 • DE ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
  2 1
  اول سلیمانی بعد عراق بعد لبنان بعدم دوجای نظامی مماکتو دادن دست غرب وحشی! خخخخخ! اول سلیمانی بعد عراق بعد لبنان بعدم دوجای نظامی مماکتو دادن دست غرب وحشی! خخخخخ! اول سلیمانی بعد عراق بعد لبنان بعدم دوجای نظامی مماکتو دادن دست غرب وحشی! خخخخخ!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس